Jump to content

Bijeg policiji


anonimno

Preporučene objave

Zanima me da li je u slučaju kada se vozač ne zaustavi na znak policije, dakle nastavi vožnju daljnjim povećavanjem brzine u cilju bijega od kažnjavanja, policija ovlaštena krenuti u potjeru za njim obzirom da bi to i od strane istih predstavljalo počinjenje mnogih prekršaja a isto tako bi moglo lako dovesti kako do prometne nezgode bjegunca tako i drugih sudionika u prometu? Da li je možda takva situacija nečim izrijekom regulirana?

 

:trk:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ponašaj se u skladu s propisima i običajima ponašanja u Republici Hrvatskoj i nemoj tražiti nekakve rupe u zakonima i očekivati da će ti netko "informiran" i "educiran" dati savjet kako izbijeći nešto što je protupropisno.

 

Ukoliko te ovlaštena službena osoba zaustavi ili te pokuša zaustaviti, daj desni žmigavac, zaustavi vozilo i dalje slušaj gore navedenog.

 

To je za tvoje dobro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nije mi se to ni dogodilo ali znam za slučaj kad je neki tip bježao policiji, ova krenula za njim i tip se bježeći pred njima prevrnuo na krov. Iz nekog razloga, a vjerojatno je očekivao kaznu zbog nečega, nije se zaustavio i nastavio je vožnju a ovi u potjeru za njim (mogli su recimo zapisati registraciju) pa se pitam vrijedi li doista 500 ili 1000 kn kazne nečijeg života?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PRIMJER 1

I kad policajci zapišu tablicu, dođu u postaju provjere vozilo i skuže da je malo prije netko sa tim vozilom opljačkao banku, ubio pet ljudi, a igrom slučaja je to bio tvoj najnoviji BMW, kojeg su pljačkaši ukrali prije pljačke banke.

 

I ti dolaziš u postaju prijavljuješ krađu automobila, a policajac ti kaže: "ništa se vi gospodine ne sekirajte, mi smo njemu zapisali tablice, dobiće on to na kućnu adresu!!

 

Dobiće, dobiće ali u kurcu, Bembura već na koridoru u Bosni, međutim ne sekiraj se policajci su zapisali tablice!!!

 

PRIMJER2

 

Policajac zapiše tablice, napiše kaznu baba Mari koja je prodala vozilo bez kupoprodajnog ugovora vozila, a sad ima 90 godina i leži u domu za umirovljenike!!

Baba na umoru, ne može ni prigovora napisati ali recimo da napiše, pa kaže da je prodala automobil Mustafi sa Kozari boka, Mustafa prodo Musi iz Siska, Musa prodo ciganima na nekom smetlištu, nezna im ni imena, ali nema veze baka će i dalje dobivati kazne, policija je upisala tablice!

 

Malo se osvrni oko sebe, šire pogledaj na probleme!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A Zipe čovječe jesi negativan.

 

A zamisli "primjer 3" da se radi o običnom balavcu od 18 godina koji je uzeo auto od starog i koji iz razloga jer je popio jednu pivu nije htio stati policiji da ga ne kazne? A policija ga goni po naseljenom mjestu brzinom od 100 km/h, a ovaj od panike izgubi nadzor nad vozilom, sleti s ceste i pogine? Kako bi ti gledao na to s aspekta obitelji tog balavca?

 

I kod parkiranja na mjestu gdje je to zabranjeno zapiše se tablica vozila. Po tebi bi ga očito trebali sprešat u staro željezo (bez ljutnje molim).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

A Zipe čovječe jesi negativan.

 

A zamisli "primjer 3" da se radi o običnom balavcu od 18 godina koji je uzeo auto od starog i koji iz razloga jer je popio jednu pivu nije htio stati policiji da ga ne kazne? A policija ga goni po naseljenom mjestu brzinom od 100 km/h, a ovaj od panike izgubi nadzor nad vozilom, sleti s ceste i pogine? Kako bi ti gledao na to s aspekta obitelji tog balavca?

 

I kod parkiranja na mjestu gdje je to zabranjeno zapiše se tablica vozila. Po tebi bi ga očito trebali sprešat u staro željezo (bez ljutnje molim).

 

Nisam ja negativan, ja sam surova realnost, suuuuuurova, britka, jasna i nedvosmislena realnost sa 15-godišnjim iskustvom rada sa ljudima!!

Imam iskustva sa sudovima, političarima, policijom, vojskom, zakonima, ljudima, kriminalcima, sitnim lopovima, raznoraznim tipovima !!

Kad se nešto iskomplicira onda se i rukama i nogama čupa i traži nečija odgovornost!!

Ma neću dužiti, vjeruj mi prijatelju, vjeruj, mala je razlika između ljudi i životinja!! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je možda takva situacija nečim izrijekom regulirana?

 

regulirana je, policija je ovlastena krenuti u potjeru, a nije tocno da bi to od strane istih predstavljalo "pocinjenje mnogih prekrsaja" jer se na policijsko vozilo (odnosno njegovog vozaca) u toj situaciji ne primjenjuje cijeli niz odredbi zospc-a.

 

tocno je da bi takva potjera mogla dovesti do pogibije bilo bjegunca, bilo nekog treceg, medjutim i nezaustavljanje odnosno ne uklanjanje takvog vozaca iz prometa predstavlja jednaku opasnost pa je na kraju sve na slobodnoj procjeni te policije koja je pokusala zaustavljanje, a dogodi li se nesto tijekom potjere tesko mi je zamislivo da bi ih neki sud osudio za bilo sto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija je ovlaštena za to. Ako svojom vožnjom tijekom bježanja od policije ugrožavaš i ostale sudionike u prometu može se uporabiti i vatreno oružje, a ako je opravdana uporaba vatrenog oružja postaviti će ti i ježeve. Takve jurnjave uglavnom završavaju prometnim nesrećama na kraju i to onim težim posljedicama za progonjenog. Ne stati policajcu na znak zaustavljanja je obična majmunarija.

:bonk: :bonk:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija