Jump to content

saobracajka i utjerivanje stete


anonimno

Preporučene objave

Prije par tjedana sam imao saobracajku gdje mi je pijanac sa 3 promila presjekao put (ja sam bio na motoru -totalka), sto je zavrsilo nogom u gipsu, blagim potresom mozga (nesvjestica itd), posjekotinama glave, natucenjima po cjelom tjelu, itd itd...

Sad, sa raznih strana dobivam informacije glede utjerivanje stete, pa me zanimaju vasa iskustva i preporuke glede odvjetnika,

agencija za zastupanje u osiguranju (ima li smisla s njima poslovati??), itd itd...Takodjer neki kazu da ja privatno nemam sto tuziti pijanduru, jer je to vec napravilo drzavno odvjetnistvo, te da se ja sporim samo sa njegovim osiguranjem, a osiguranje ce od

njega kasnije naplatiti stetu. Drugi kazu da bez

obzira na to, ima smisla podnijeti privatnu tuzbu protiv njega (ako da, po kojoj osnovi/optuznici)?

Meni je u interesu sto vise ogulit tog ubojicu, jer isto tako je umjesto mene mogao pokupiti copor djece(vec vidjeno), biciklista itd..Dali postoji pravna opcija po kojoj bi taj pacijent nekako mogao zavrsiti u zatvoru? Bjesan sam, jer da nisam pravodobno skocio s motora, bio bi ili mrtav, ili biljka, pa to kvalificiram kao pokusaj ubojstva, i takve ludjake treba stavit pod kljuc.

Sve u svemu, molim za savjete sto ciniti, preporuke za dobrog odvjetnika, kako bi napravili drustveno korisnu stvar i maknuli jos jednu

budalu sa ceste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svašta si nadrobio tu...ako hoćeš utjerivati pravdu, uzmi pajser i posjeti ga, u suprotnom pusti državno odvjetništvo da radi svoj posao. Ti ćeš ga najbolje kazniti tako da uzmeš što više love osiguranju za ozljede, jer će osiguranje poslije isto uzeti njemu s kamatama, obzirom je pijan skrivio nesreću. Ove "agencije" koje spominješ su čisti lov u mutnom. Pravno zastupanje je u Hrvatskoj još uvijek rezervirano za odvjetnike, a odvjetnika koji se bave naknadama štete ima milijardu, uzmi bilo kojeg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad, sa raznih strana dobivam informacije glede utjerivanje stete, pa me zanimaju vasa iskustva i preporuke glede odvjetnika,

 

1) Ukoliko je zaista situacija takva kakvu si ovdje opisao onda imaš dvije mogućnosti:

a) postaviti odšteteni zahtev prema osiguravatelju krivca koji odgovaraju solidarno (osiguravatelj isplaćuje štetu), osiguravatelj i krivac

b) tužiti krivca, smrada, no tada je realno gledajući tvoja naplata "sporija" , ukoliko ideš na varijantu a) a osiguravatelj isplati štetu tada "smrad" odgovara do jedno cca 50.000 kn max u regresnom postupku koji osiguravatelj vodi po isplaćenoj šteteti tebi, protiv njega

 

2) za to da li će taj lik završtit u zatvoru ili neće meritorno će odlučiti nadležan sud temeljem prijave državnog odvjetništva, al ono najvjerojatnije neće, obzirom na sve viđeno, do sada dosuđeno.......

 

3) u ovakvim stvarima gledaj svoj pravni (i financijski interes), nek se država pobrine za generalnu i sve ostale prevencije....penologiju itd....itd....(moš si mislit)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, hvala na odgovorima.

Imao bih jos jedno pitanje, naime, stigla mi je ponuda od osiguranja, i naknada za stetu na vozilu mi se cini fer, i to bi uzeo, dok je naknada za ozljede sramotno mala, i to bi definitivno dalje ganjao koliko god da trajalo. Sad mene zanima dali ja od osiguranja mogu odmah uzeti novac za stetu na vozilu, a ozljede preko odvjetnika dalje ganjati, ili moram cekati da sve skupa bude gotovo , pa tek tad mogu dobiti neke novce od osiguranja?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija