Jump to content
Latzara

Zatvaranje balkona - bez prenamjene

Preporučene objave

Pozdrav,

trebao bi mi savjet za sljedeće stanje -- želio bih zatvoriti i izolirati balkon, ali ga ostaviti balkonom -- trenutno stanje je ovakvo - ograda balkona sastoji se od zidića do cca 40-45 cm visine, na kojem je čelična ograda s ugrađenim armiranim staklima, na drveni rukohvat koji ju završava ugrađeni su čelični prozori. Želio bih produžiti zidić do visine ograde umjesto ovog čelika sa armiranim staklom i zamijeniti prozore PVC stolarijom, unutarnji zid koji dijeli balkon od prostorija ne bi se dirao - ostao bi kakav jest zajedno s prozorima i balkonskim vratima.

Je li za ovakav zahvat potrebna posebna dozvola, i ako jest, što?

Hvala

Podijeli na drugim stranicama
prije 12 sati , Latzara je napisao:

trenutno stanje je ovakvo - ograda balkona sastoji se od zidića do cca 40-45 cm visine, na kojem je čelična ograda s ugrađenim armiranim staklima, na drveni rukohvat koji ju završava ugrađeni su čelični prozori.

Tako je sa sve tri strane? Rađeno jednom-nekad na svoju ruku? Legalizirano?

prije 8 sati , Spitfire je napisao:

Tako je sa sve tri strane? Rađeno jednom-nekad na svoju ruku? Legalizirano?

Postojeće stanje balkona je mimo ovih prozora montažnih gore kakvo je i bilo nakon izgradnje zgrade - prozori koji su dio ograde (armirano staklo) kao i sama ograda (zidić 45 cm i čelična konstrukcija) su izvorno stanje

prije 1 sat, Latzara je napisao:

Postojeće stanje balkona je mimo ovih prozora montažnih gore kakvo je i bilo nakon izgradnje zgrade - prozori koji su dio ograde (armirano staklo) kao i sama ograda (zidić 45 cm i čelična konstrukcija) su izvorno stanje

Balkon je dijeljen po pola sa susjedima (pregrada) - prozori su sa jedne (glavne) strnane dok je bočna strana koja se ne dijeli sa susjedima pola zid (do stropa) pola isto složeno kao i glavna strana balkona

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio 7576kiki
      Moj muz je naslijedio stan, pola on pola brat. Mi bi prodali stan, brat nebi ali on ne nudi nikakvo rješenje. Niti da nas isplati niti nista, on bi stan ostavio svojoj djeci. Kako to rijesiti sudski, kud krenuti. Nebi htjela placati advokate i cekati godinama da se to rijesim. Hvala 
    • objavio Moje Pitanje
      Pozdrav, zanima me dali je za zemljište (navedeno u prilogu) moguće tražiti brisanje založnog prava radi zastare ili nekog drugog osnova?
      Prilažem dio zk-izvadka gdje se vidi da se Porezna uprava "upisala" na zemljište, a vlasnik se žalio da se stavka izbriše na osnovu zastare te je odbijena.
      Pitam jer neznam ima li uopće za takvo potraživanje/založno pravo zastare ili je bio problem u formi podneska.
      Dug prema poreznoj je nastao radi ne plaćanja doprinosa vlasnika zemljišta.
      Nisu mi dostupni ni podnesak niti to rješenje, ali vidim da se radi od 2005. godini te da se do sad nije ništa "pomaklo".
      Puno hvala unaprijed.

• objavio jaandric
      Pozdrav,
      znanima me može li investitor ujedno biti i izvođač radova? Radi se o izgradnji višeobiteljske kuće od 4 stana gdje bi se stanovi radili za prodaju, bila bi dva investitora od kojih je jedan ujedno izvođač radova?
      Investitor bi kao fizička osoba trebao platiti svojoj firmi izvođačke radove? Je li to moguće?
      Kako bi bilo najbolje riješiti vlasništvo zemljišta, zgrade (pisati sve na investitora koji nije izvođač)?
      Hvala  puno,
       J.A.
    • objavio GUEST-0120
      Pozdrav,
      Tražim savjet što učiniti. U suvlasništvu sam s nepokretnom majkom i bratom u dvije kuće i jednom stanu.
      Prvi kuća, u kojoj ja živim, a njegov sin ima radionu podijeljena je pola majci, četvrtina bratu i četvrtina meni. Samo režije iznose mjesečno preko 2500 kuna. 
      Druga kuća podjeljena je na trećine i koristi se kao vikendica. Prosječne režije su oko 800 kuna mjesečno kad bi se podijelilo kroz godinu.
      Stan koji je u 100% vlasništvu mame brat iznajmljuje i uzima najam mjesečno oko 2000 kuna već oko 15 godina.
      Ja sam 4 godine brinula o majci i raspolagala njenom mirovinom te iz toga prema želji moje majke plaćala sve režije i brinula o obje kuće i njihovim okućnicama. Sada je majka u domu i od njene mirovine ostaje oko 1000 kuna s kojima ja raspolažem.
      Brat se ne želi podijeliti niti prodati jer realno nigdje ne plaća niti jedan trošak, a koristi u većoj ili manjoj mjeri sve nekretnine i još dodatno ubire najamninu iz maminog stana.
      Ja plaćam sve režije i uređujem i održavam obje kuće i okućnice.
      1. Da li ga i kako mogu prisiliti da počne sudjelovati u plaćanju režija nekretnina?
      2. Koliko režija mogu tražiti od njega s obzirom da mi je nerealno da jedna osoba potroši 2500 kuna mjesečno?
      3. Kako se pravno vrednuje održavanje kuće? Konkretno mislim na obilaženje nekretnine, pronalaženje, zvanje i nadgledanje koje kakvih radova, košenje trave, uređivanje okućnice i sve ostalo što ja odradim, a kad njega tražim on to ignorira.
      Očajna sam i ne znam više što da radim jer ne mogu pokriti sve troškove.
    • objavio Aldolina
      Pozdrav, radi se o  dvorišnoj zgradi sa 7 stanova uu centru Zagreba. Neki dan smo se vratili doma (zbog potresa smo na neko vrijeme otišli) da bi saznali da je brava na zajedničkom balkonu promjenjena. Obratili smo se predstavniku stanara i on je reko da se obratimo njegovoj ženi?? Oke, razgovarali smo s njom i rekla je da neda ključ od balkona da je stavljen novi štrik za veš jer se gospođa boji korone i da zato neda kljuc.  Inače smo uvijek tamo vjesali ves jer se na balkonu, na zraku brže posuši. Išli smo na policiju, čak prije nego smo išli zvala sam Andriju Stampar, javno zdravstvo. Objasnim gospođi na telefonu situaciju i prvo kaj mi je rekla da je to bolesna žena i da koristi koronu kao izliku. Odemo na policiju i nakon 2 sata čekanja ponesemo prijavu i inspektor je reko da će neko izaći na teren da bi iduće jutro dobili poziv iz policije da oni zbog toga ne izlaze na teren da dignemo privatnu tužbu. No poznavanjuci naše pravosude to može i godinama potrajati. Zanima me jel se možemo još kome obratiti? Pricuvu plaćamo zagrebačkom holdingu, jel bi oni mogli što napraviti? S time da su oni na svoju ruku promijenili bravu,nisu tražili suglasnost, iskoristili su situaciju što nikog nije bilo u zgradi zbog potresa. Na susjede se ne možemo previše osloniti, osim na jednu susjedu koja je rekla da će se isto raspitati koje su nam mogućnosti. U vlasnikom listu stoji da imamo pravo na balkon. Još moram napomenut, pitati taj predstavnik stanara, njega je postavila bivša predstavnica, nije bilo sastanka. Il je bilo pa mi i susjeda koju sam spomenula da će pomoć nismo pozvani. Kome se i za to obratiti, jer očito je interes tu u pitanju. To je bio prvi dio priče. Kad sam već započela molila bi Vas za savjet i za Drugi  dio priče koja ide za parkirno mjesto. Prošle godine rušile su se šupe koje su bile u dvorištu, asvaltiralo se dvorište i radila su se parkirna ( svaki stan jedno parkirno mjesto). Mi nismo dobili parkirno mjesto. Parkirno mjesto dobio je vlasnik 8 stana koji je ilegalan. (njega u prvom djelu priče nisam spomenula jer je tamo nezakonito izgradio stan, i taj čovjek je na sudu zbog toga). Vlasnica stana ( moja obitelj) nije išla za time jer nemamo auto ( iako sam joj rekla da ne pusti to da ću ja kad tad položit vozački,, a i ko je iz centra zna kolko vrijedi imat parkirno mjesto). Sad kad je predstavnik stanara  tako postupio vlasnica stana je odlučila da je bilo dosta takvog ponašanja i zakidanja njenih prava. Kome se obratiti u vezi tog parkirno mjesta? Ako je netko imo iskustva u prvom ili drugom djelu priče bila bi zahvalna na pomoći. Hvala. 
  • Online korisnici

• Napravi novi...