Jump to content

Facebook-kleveta


huskybucka

Preporučene objave

Zanima me postupak tuzbe ili kome prijaviti klevete na facebooku...

Radi se o tome da imam opg i jedna osoba konstantno pise po facebooku da moja roba ne valja...

u inbox takoder salje potencijalnim kupcima da ne kupuju od mene...

u biti me zakida za mozebitnu zaradu klevetama...

Sto napraviti i dali ima ovdje odvjetnik koji bi se pozabavio ovime?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obratite se policiji, poglavito ako imate i možete dokazati takve nezakonite radnje...

Inače, to KD se goni po privatnoj tužbi, ali, pošto je objavljeno u "medijima" i dostupno većem broju osoba, jedino policija može intervenirati i upozoriti navedenu osobu da to ne čini, naravno, ako Vi nećete vršiti privatni kazneni progon privatnom tužbom koju treba potkrijepiti čvrstim dokazima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Prijavljeno policiji ali kazu da oni nece imati puno utjecaja , tj da to nece imati koristi jer se to radi privatnom tuzbom...
Lako je dokazati te radnje kad su i sad javno na facebooku i vidi ih tisuce ljudi...
Probali smo pprijaviti facebooku, medutim nista...
Takoder ta osoba se i sama "hvali"kako su tuzbe skupe i dugotrajne i tko ce nju tuziti...
Dali ima tu odvjetnik koji ima iskustva s takvim stvarima da mi da savjete i napise mozebitnu tuzbu?

Kazneno djelo klevete čini onaj tko pred drugim za nekoga iznese ili pronese neistinitu činjeničnu tvrdnju koja može škoditi njegovoj časti ili ugledu, znajući da je ta činjenična tvrdnja neistinita (čl. 149. st. 1. KZ-a). Kazna za takvo kazneno djelo je novčana kazna od tristo šezdeset dnevnih iznosa. Kvalificirani oblik kaznenog djela čini onaj koji klevetu počini putem tiska, radija, računalnog sustava ili mreže, na javnom skupu ili na drugi način zbog čega je ono postalo pristupačno većem broju osoba, a kazna za kvalificirani oblik je novčana kazna od petsto dnevnih iznosa (čl. 149. st. 2. KZ-a).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, to je KD koje ae progoni po privatnoj tuzbi (privatni progon), kako su Vam rekli u policiji i kako sam Vam ja napisao u svom prvom postu. Bilo bi Vam najbolje uzeti odvjetnika, jer ako mu uspijete dokazati krivnju trebati cete protiv njega pokrenuti i parnicni postupak radi nadoknade stete koju Vam je prouzrocio tim svojim (ne)djelom, tj. KD-om, a koja, kako navodite, bas i nije zanemariva..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ovakve stvari vam je najbolje riješiti jednim oštrim pismom (koje vam sastavi odvjetnik) u kojem dotičnu osobu upozoravate da ukoliko nastavi istim putem, slijedi tužba poradi naknade štete te prijava policiji. Velika većina takvih "internet-warriora" se use*e u gaće (isprika na izrazu) kada vide da ih anonimnost neta ne miože štititi u apsolutnom smislu.

Jedini problem bi mogao biti ako imate posla s "pacijentom", kojeg ovakve stvari ne diraju, a sam nema imovine iz koje bi se mogli naplatiti, tu vam onda ostaje da malo jače "stisnete" Facebookove admine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija