Jump to content

Dio kuce na gradskoj cestici


mateo11

Preporučene objave

Prvo bi trebali saznati čije je točno zemljište (JLS ili RH) da bi znali kome se obratiti. Što se tiće otkupa u oba slučaja važeće su odredbe Zakona o upravljanju i raspolaganju imovinom u vlasništvu RH te ukoliko se radi o slučajevima iz čl.52 st.2 spomenutog zakona još bi se i moglo nešto učiniti. Ukoliko nije, to vam je uglavnom nemoguća misija poradi obveze raspisivanja javnog natječaja a to JLS ni RH nije ispaltivo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , mateo11 je napisao:

ekipa moze pomoc.

dakle moj pokojni otac je dio kuce tj 30-40 cm napravio na javnom dobru tj. seoskom pjesackom putu koji se ne koristi. dali se taj dio parcele koji pripada gradu moze otkupiti od njih i koji je postupak ako itko zna..

Prvo bi trebao provesti legalizaciju objekta.

Kada je ta kuća sagrađena?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kuca je legalizirana, "stari " dio kuce je izgradjen 2000. godine, dok je nadogradjeni dio koji je usao na teren  jedinice lokalne samouprave. ja sam uspio provuci kroz legalizaciju u dogovoru sa referentom i geodetomkoji je radio legalizaciju na razini grada da izgleda kao da nije udjeno na teren jls. ali sad mi je potrebno formiranje gradjevinske cestice za nadogradnju kuce... taj novi nadogradjeni dio nije ucrtan u katastar a ovaj koji je napravljen 2000 godine je ucrtan u katastar. ne znam sto mi je ciniti. znam da sam u neobranom grodzu jer sam uspio provuci kroz legalizaciju kao da nije dirano zemljiste jls. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , mateo11 je napisao:

ja sam uspio provuci kroz legalizaciju u dogovoru sa referentom i geodetomkoji je radio legalizaciju na razini grada da izgleda kao da nije udjeno na teren jls.

Zanimljivo.

prije 3 sati , mateo11 je napisao:

taj novi nadogradjeni dio nije ucrtan u katastar a ovaj koji je napravljen 2000 godine je ucrtan u katastar

I za isti bi trebalo uz rješenje o izvedenom stanju napraviti elaborat i prijavni list za kastar te ZK.

Što se tiće pitanja, a da ne ulazi m u to tko je i kako napravio sve to, prama citiranom zakonu ne bi trebali imati prevelikih problema jer bi se na vas odnosio čl.52 st.2 alineja 4 .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija