Jump to content

Alkotest 0,7


Hrvoje36

Preporučene objave

Jučer sam nažalost napuhao 0,7 na alkotestu i oduzeta mi je vozačka na 12 sati,za par sati idem po nju ali mi je rečeno da će mi se vozačka dozvola uzeti na mjesec dana kad mi stigne kazna za 8-10 dana. Naravno, mislim uložiti žalbu jer mi je to prvi takav prekršaj i izuzetno mi je bitno zbog posla da vozim.

Dosad sam imao jednu tešku prometnu gdje mi je na autu pukla poluosovina i nažalost sudario sam se sa drugim autom. Imam još jednu kaznu za brzu vožnu od prije 2-3 godine.

Sve sam uredno poplaćao odmah nakon dobivanje kazne. Kolika je vjerojatnost da će mu sudac uvažiti žalbu?

uređeno: od Hrvoje36
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad Vam dodje Obvezni prekrśajni nalog uložite prigovor na isti, u istom sve opišite kao što ste ovdje, priznajte krivinju, ali prigovarajte na zaštitnu mjeru oduzimanja vozačke dozvole  vjeroiatno će Vam se se zaštitna mjera ukinuti, a možda prođete i samo sa opomenom ako u zadnjih godinu dana niste kažnjavani zbog prekršaja u prometu..

Sretno.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, drot13 je napisao:

Na ovom linku imaš ukratko o prekršajima, pa preleti.

Po ovom što si napisao, imaš realne šanse proći bez zabrane.

Kada si imao tu prometnu nesreću?

Kako si riješio tu kaznu za brzinu (platio odmah, po prekršajnom nalogu ili...)?

Imao sam tešku prometnu u 10 mjesecu sa 0.0 alkohola.Pukla mi polusovina i zabio se u drugi auto,katastrofa. Ne pijem uopće,ovo sam jučer popio idiot 3 pive van i napuhao odmah :/. Slavlje za bratov rođendan.... 

A brzinu sam rijesio odmah kad mi je dosla kazna doma,jer su me snimili,nisu me zaustavili,nego sam samo dobio doma pismo . 

Hvala Vam svima!

uređeno: od Hrvoje36
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitam jer u ovom slučaju ne možeš reći da nisi kažnjavan, ali s obzirom da do sada nisi imao alkohola, postoji mogućnost da ti sud po prigovoru ne uzme vozačku dozvolu.

Dobit ćeš prekršajni nalog od policije s 1000 kuna kazne i zabranom upravljanja u trajanju od 1 mjeseca (ako sad nisi imao i drugih prekršaja osim tog alkohola). Na to uložiš prigovor s priznanjem, kajanjem... i moliš ukidanje zaštitne mjere (pogledaj primjere na linku u prethodnom komentaru). Možeš prigovarati i bez izjašnjavanja o krivnji, pa ići na sud (kako ti više odgovara). Uglavnom, sud može ukinuti tu zabranu, a za prvi put, postoje realne šanse da to i učini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, vezano uz ovu temu, trazim savjet. 

Supruga su pred dva tjedna zaustavili 2 km od kuce i napuhao je 0,59. Dobio je doma rjesenje 2100 kn i mjesec dana bez vozacke i jedan kazneni bod. Pisali bi prigovor a sta da napisemo? Inace doslovno su skocili za njim ko zecevi iz grmlja. Vjerojatno su negdi u mraku stajali i cekali. Nije ucinio nikakav prekrsaj u voznji da bi im bio sumnjiv za zaustavljanje i vozilo je tehnicki ispravno. Za alkohol nije bio kaznjavan 3 godine i to je bio jedan promil,  a pred godinu dana je imao prekoracenje brzine sto je platio.  Sad me zanima da spominjamo to u prigovoru za nacin zaustavljanja ili da samo prizna krivnju?  Al stvarno je to previse. A vozacka mu je neophodna. Ja sam oboljela od karcinoma pred tri godine a imamo troje maloljetne djece koje treba vozit  u skolu i na treninge... 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Dadda je napisao:

da spominjamo to u prigovoru za nacin zaustavljanja

Bez učinka na utvrđeni prekršaj

 

prije 2 sati , Dadda je napisao:

da samo prizna krivnju?  Al stvarno je to previse. A vozacka mu je neophodna. Ja sam oboljela od karcinoma pred tri godine a imamo troje maloljetne djece koje treba vozit  u skolu i na treninge... 

Sa citiranim će te bolje proći nego da žalbene razloge usmjerite na činjenice koje neumanjuju težinu prekršaja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Dadda je napisao:

 Za alkohol nije bio kaznjavan 3 godine i to je bio jedan promil,  a pred godinu dana je imao prekoracenje brzine sto je platio.  

 

Ako je prošlo 3 godine od pravomoćne presude smatra se nekažnjavanim kao i ako je kaznu za brzinu platio policiji bez da je išao na sud.

Mogu zaustavljat vozila i kad nisu u prekršaju.

Velika vjerojatnost da mu neće uzet vozačku.

Napisat kako je poštovani Matrix rekao a usput i tražit smanjenje i novčane kazne

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na ovom linku imaš o prigovorima, pa vidi na što bi se odlučili.
Već je rečeno da smiju zaustavljati sve i u svakakvim situacijama, tako da je najbolji način prigovaranja samo na visinu kazne. Objasni se zašto je potrebna vozačka i zašto je ovo prevelika kazna i traži se smanjenje i ukidanje.

Ovo je jedini prekršaj koji je sad počinio? I sigurno je prošlo 3 god. od stare presude za alkohol?

Od koga je sad dobio tu kaznu, tj. rješenje? Mogao je dobiti prekršajni nalog od policije ili presudu od suda, a pitam da ti krivo ne kažemo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pise mup rh policijska uprava nase zupanije. I malo me zbunilo pise nadleznom sudu da se zalimo a od njega nije doslo. I nigdi ne pise koji sud.  Vjerujem u nasoj zupaniji. Al dok  podnasam prigovor dal pisem adresu suda ili ppp? I da proslo je minimalno tri mozda i vise. A ono prije godinu dana to je bio slikan i poslano doma na adresu kazna. Bez zaustavljanja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Piše i koja PP je izdala prekršajni nalog.Sud je u centru županije pa se on navodi.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Prekršajni_sudovi_u_Hrvatskoj

može se napisat adresa ali nije nužna.

Prigovor na prekršajni nalog ide sud da on odluči o kazni.

Znači da je nekažnjavan i to treba napisat u prigovoru kao i da traži saslušanje kod suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da pise koja postaja.  U desni kut prigovora mogu onda napisati : 

PREKRSAJNI SUD

putem Policijske uprave Kc-kz zupanije

Postaja prometne policije Koprivnica

Trg Eugena Kumicica 18

Koprivnica 

A kome onda saljem? Postaji ili sudu? Koga na koverti moram navesti jer sam citala malo kod vas da to ide u postaju i onda oni to salju na sud. I pise u dva primjerka? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija