Jump to content

Promjene za blokirane


Marta01

Preporučene objave

Šuška se da kroz najduze mj. dana ce nastupiti neke promjene/pogodnosti za ovrsene. Trenutno mi se ne svidja niti opcija "osobni stecaj". Da li postoji mogucnost da ce se izglasat neke Odluke koje ce BRZO stupit na snagu da ce se Agencijama za naplatu potrazivanja zabranit bilo kakva potrazivanja od duznika koja nisu ovrsena i koja ce se morati izbrisati. U fazi sam pregovora sa 2 agencije o nagodbi i dobila sam nagodbu jedna mi je odgovarajuca, a druga malo manje odgovarajuca (oko druge jos pregovaram), ne mogu se sad zaletavat sa placanjem kada ce se nesto promijeniti u kratkom roku. Sto mislite sto ce se promjeniti da li nekome nesto pada na pamet...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Wanksta je napisao:

Kraći zastarni rok i ako je dug nenaplativ da se otpiše. Naravno i da se uvede stroži nadzor kod davanja financijskih usluga a ne da se zaduže kreditno nesposobne osobe.

Ali, koliko pratim temu, ne mislim da će se tu nešto značajno promijeniti.

Tu ce naci povoljnost ovrseni koji su dugo bez primanja vjrovatno.

Ali ovo bi moglo biti zanimljivo kraci zastarni rok..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Klon je napisao:

Da kraći zastarni rok, pa će ovrhovoditelji prije mjenjati sredstva ovrhe, na kraju opet će proći godine i godine prije nego dođe do zastare.

Tako i izgleda da je ovrhovoditelju i zakonodavcu bitno da budu godinama na dužniku.

Pravilno za sistem i sve sudionike bi bilo, vjerovnik je dao novac/uslugu stranci, ako stranka ne može plaćati uslugu, vraćati novac, sada ovrhovoditelj ima rok godinu dana da se naplati preko računa. Ako ne uspije, može čekati još godinu dana na drugom sredstvu ovrhe i ako se ne naplati, izvini ovrhovoditelju, drugi puta povećaj odgovornost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 50 minuta, Wanksta je napisao:

Tako i izgleda da je ovrhovoditelju i zakonodavcu bitno da budu godinama na dužniku.

Pravilno za sistem i sve sudionike bi bilo, vjerovnik je dao novac/uslugu stranci, ako stranka ne može plaćati uslugu, vraćati novac, sada ovrhovoditelj ima rok godinu dana da se naplati preko računa. Ako ne uspije, može čekati još godinu dana na drugom sredstvu ovrhe i ako se ne naplati, izvini ovrhovoditelju, drugi puta povećaj odgovornost.

Molim Vas nemojte biti pesimisticni i ironicni to su ozbiljne stvari i ja s nestrpljenjem cekam te promjene koje ce se navodno skoro izglasat. Jeste procitali slucaj moje prijateljice u Njemackoj radi kao frizer i placa joj je minimalac 11.000,00 kn u osobnom je stecaju i NE SMIJE BITI OVRSENA jer je to njemacki minimalac. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija