Jump to content

Kopanje na posjedu


Wanksta

Preporučene objave

Poštovani

Ne znam dali sam temu stavio u ispravan odlomak a slične upite nisam našao. 

Zanima me situacija gdje se na zemljištu vlasnika (voćnjak) spremaju neki radovi, postavljanje odvodnih cijevi od strane jedne gradske firme. Vlasnik nije (još) o ničemu obaviješten, ali doznaje da već projekt za to postoji. Samo se treba ići u realizaciju.

Kako se postaviti u toj situaciji ,? u smislu, smije li se kopati po privatnom vlasništvu, bez da je vlasnik o tome obavješten ? Može li vlasnik to spriječiti ili tražiti naknadu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Wanksta je napisao:

Kako se postaviti u toj situaciji ,? u smislu, smije li se kopati po privatnom vlasništvu, bez da je vlasnik o tome obavješten ? Može li vlasnik to spriječiti ili tražiti naknadu ?

Nesmije se kopati na privatnom posjedu bez da vlasnik nije izvješten i isto odobrio...

Kako Vam je suderirao poštovani sivko, slobodno možete zaustaviti radove, tražiti od strane te gradske firme objašnjenje i zatražiti odštetu za svoje privatno zemljište...

Niko ne smije ulaziti u privatno vlasništvo bez dozvole vlasnika, osim policije sa sudskim nalogoim, kamo li vršiti neke radove bez pitanja i odobrenja, tj. znanja vlasnika, privatno vlasništvo je zaštićeno i Ustavom i Zakonom...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Željac047 je napisao:

Nesmije se kopati na privatnom posjedu bez da vlasnik nije izvješten i isto odobrio...

Hvala, znači ako dođu bez ikakvog objašnjenja kopati, ja mogu reči," dečki stop" i pozvati nadređenog na razgovor ?

uređeno: od Wanksta
Syntax
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 28 minuta, Wanksta je napisao:

Hvala, znači ako dođu bez ikakvog objašnjenja kopati, ja mogu reči," dečki stop" i pozvati nadređenog na razgovor ?

Potjeraš ih sa svoje čestice, ako ne idu, zoveš policiju da spriječe ilegalno izvođenje radova.

Tražiš da dođe predstavnik investitora, nadzorni inžinjer  i odgovorna osoba izvođača. Neka pokažu projekte i pripadajuće dozvole ua izvođenje radova. Dozvole ne mogu dobiti dok sa vlasnikom zemljišta ne riješe imovinskopravne odnose (Zakon o gradnji). Ako si uredno upisan kao vlasnik čestice u gruntovnici sa sadašnjom adresom, morao si dobiti obavijest o radovima i rješenje o izvlaštenju . Radove ne smiju započeti prije nego obeštete vlasnika. (Zakon o izvlaštenju i određivanju naknade)

Ako policajci ne odreagiraju tako da spriječe radove (utjecaj lokalnog 'šerifa'), zoveš njihove nadređene i medije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me i mišljenje za drugi slučaj (nadam se da je isti forum).

Dakle vlasnik zemljišta uredno održava svoj posjed. Iz susjednih parcela nedavno su vlasnici namjerno iskopali otvoreni kanal po svojem, ali kroz taj kanal dolazi (u vrijeme kao sad) velika količina vode na zemljište za koje pitam. 

Da li je to pravilno, ? jer se u taj otvoreni kanal skupljaju sve vode iz okolice koje sada na međi (kraju kanala) ulaze u vlasnikovo zemljište. 

Sa razgovorom vlasnika tih parcela nije ništa postignuto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Možete (uz pomoć odvjetnika) poslati dopis sa zahtjevom za prestankom uznemiravanja neposrednom imisijom određenim čl.110 st.4 (i nadoknadom štete) uz napomenu da ukoliko se ne postupi pozahtjevu, spremni ste zaštitu svojih prava ostvariti pred sudom.

No, kako ste već rekli da razgovorom ništa nije postignuto za očekivati je da također neće ni ovime iznad, pa vam preostaje samo sudska zaštita određena čl.100 st.2 za koju ćete naravno poradi ovoga

, Wanksta je napisao:

Iz susjednih parcela nedavno su vlasnici namjerno iskopali otvoreni kanal po svojem, ali kroz taj kanal dolazi (u vrijeme kao sad) velika količina vode na zemljište za koje pitam. 

osigurati dokaze i svjedoke.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija