Jump to content

Brisanje hipoteke


Ina83

Preporučene objave

Molim za pomoć ako itko zna.

Kupili smo 5 stanova na kojim je uknjižena hipoteka u korist banke. Stanovi su kupljeni od pravne osobe, a upisana hipoteka odnosi se na kredit fizičke osobe (koja nije bila vlasnik stanova već je pravna osoba bila založni dužnik).

Fizička osoba je vratila dio kredita i dalje ga vraća i iznos kredita se dosta smanjio. Kako je dug smanjen, a vrijednost svih stanova na kojima je upisana hipoteka višestruko premašuje preostali iznos duga predložili smo banci da obriše hipoteke sa dijela stanova, a na ostalima da zadrži do otplate kredita. Banka je to odbila. Nakon toga smo predložili da mi otkupimo preostalo potraživanje banke, ali banka se ni sa time ne slaže.

Imam li ikakve mogućnosti da sudskim putem ili bilo kako dobijem brisovno očiovanje za dio stanova?

Nerealno je da banka za 30 000 € drži hipoteku na 5 stanova od kojih svaki vrijedi 70 000 €.

Hvala puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani gospodine Matrix,

potpuno se slažem s Vašom konstatacijom da je pravo banke da drži hipoteku do potpune otplate kredita.

Zanima me, postoji li bilo koja pravna mogućnost "prisiliti" banku da izda brisovno očitovanje za dio stanova?

Korisnik kredita bi trebao isplatiti zadnju ratu kredita 2022 godine što je zaista puno vremena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija