Jump to content

Nametljivo ponašanje


naivac40

Preporučene objave

Dakle priveden sam na policiju u svojstvu osumnjicenika za Nametljivo ponasanje u razdoblju godinu dana veljača 2017-ozujak 2018, na način da sam nakon sto je bivsa prekinula vezu samnom s istom ustrajno i kroz dulji priod uspostavljao nezeljene kontakte tako što sam joj u tom razdoblju od godinu i mjesec dana s vremena na vrijeme slao poruke mailom i mobitelom (nikad prijetece ni vrijedjajuce) te u 3 navrata slao cvijece te 2 ili 3 pisma u kojima takodjer nije bilo apsolutno ništa prijeteće ni vrijeđajuće. Takodjer sam ju u nekom razdoblju depresije i tuge (napominjem ovdje da se zbog žalovanja i depresije zbog prekida emocionalne veze liječim od kolovoza 2017)   ,a sto je trajalo nekih 2-3 dana nazivao sa skrivenog broja i u toj nesigurnosti i depresivnom stanju spustao slusalicu (to sam priznao na obavijesnom razgovoru koji je sniman). Problem je sto je ona prijavila i ostecenje tuđe stvari , tj. da joj je netko izgrebao auto i za to takodjer osumnjicila mene, što je i logično moram priznati nakon svega, međutim ja takvu stvar nisam napravio. Napominjen da ni u toku veze ,a ni poslije prekida nikad nisam bio agresivan prema njoj,nikad joj nisam prijetio, nikad nisam ni glas povisio na nju niti joj ista napravio osim ovoga sto sam napisao. Na tom snimanju i razgovoru nisam koristio pravo na odvjetnika. Napominjem jos da je bivsa odvjetnica te da nikad poslije prekida nije željela normalno razgovarati, iako su moji i njeni roditelji susjedi. Imam osjecaj da je znala kako sam emocionalno slab i sad je sve to okrenula u svoju korist te se prikazala puno većom žrtvom nego što ustvari jest. Ja shvacam sad da su ti pozivi mogli kod nje uzrokovati neki strah i tjeskobu (napominjem ovdje da pozivi nisu bili u vrijeme dok je bila sa djetetom ili kasno po noci, te da u pozivima nije bilo nikakve komunikacije,ne znam sto jos, dahtanja na telefon ili slicnih stvari ) i žao mi je zbog toga jer je nikad nisam imao namjeru zastrašivati, no to u kombinaciji sa izgrebanim autom, a za sto ja nisam znao je sigurno nelagodno u najmanu ruku. Trenutno me strah hoce li se to grebanje auta nastaviti od onog tko je to napravio,a čak mi je palo na pamet i da je sama izgrebala auto pa mi to sve prišila jer to sad sve izgleda vrlo povezano. Napominjem da sam ja njen auto vidio samo izdaleka i iz daljine nisam primjetio znakove nekog grebanja,a sad nema šanse da uopce pridjem tom autu jer me policija prati, bar su mi tako rekli. Takodjer mi je krim inspektor kod privodjenja a koje se dogodilo 16.3. rekao da sam ja izgrebao auto jer se signal mog mobitela nalazio u blizini njenog auta 08.03. kad se dogodilo kao to zadnje grebanje. Nije mi rekao gdje je to bilo ni u koje vrijeme, samo je rekao da se to dogodilo navecer i da mi ne smije reći više tj tocno vrijeme kad se to dogodilo te me pitao gdje sam bio u cetvrtak navecer. Ponovio sam mu da ja sa tim nemam veze i da sam navecer otprilike nekih sat i pol do 2 sata bio na fitnessu što se lako moze provjeriti, poslije toga više nije pricao o izgrebanom autu, već je poslije zavrsenog ispitivanja trazio da mu pokazem kljuc svog auta te na njemu trazio boju auta ostecene koju naravno nije nasao. Trenutno zivim u velikom strahu jer zivimo u malom gradu te se ja zbog svog posla dosta krecem i prolazim kraj njenog ureda i pored njene kuce. Dakako da ju ne pratim i ne uhodim i nemam pojma gdje se ona krece,osim kad dodje do svojih roditelja, a i tu dolazi ovih zadnjih 7 dana od prijave jako cesto,puno cesce nego inace što valjda nijedna osoba ne bi radila da u mojoj blizini osjeca tjeskobu i strah za svoju sigurnost. Siguran sam da nista od toga ona ustvari ne osjeca, niti tjeskobu niti strah za svoju sigurnost,već je na osnovu ovog svega iskoristila moju emocionalnu slabost te od svega stvorila slučaj jer u godinu i pol dana veze dobro me upoznala i zna da nisam agresivan,svadljiv ni grub već eto samo sam bio jako zaljubljen, što dakako više nisam jer me ovo sve, prijavljivanje policiji  te sumnjicenje za grebanje auta dobro ošamarilo i otrijeznilo, u tolikoj mjeri da su momentalno nestali svi osjecaji prema njoj. Ne znam koji su daljnji koraci i kako ce policija postupati, napominjem da nikad nisam imao nikakvih problema sa zakonom niti sam za ista ikad kazneno odgovarao. Svaka informacija o tome sto je slijedece te o mogucim kaznama je dobrodošla. Hvala Vam lijepo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U vašem slučaju radi se o kaznenom djelu koje je opisano u članku 140. stavak 2. Kaznenog zakona, što znači da se možete teoretski kazniti kaznom zatvora u trajanju do 3 godine. Također, kazneno djelo se progoni po prijedlogu u ovom slučaju oštećenice, odnosno osobe sa kojom ste bili u intimnoj vezi. Iz same vaše ispovijesti vidljivo je da ste kazneno djelo počinili, barem po mom razmišljanju. Bez obzira što niste prijetili, radili ostala kažnjiva djela, to ne mijenja činjenicu da ste ovo djelo ipak počinili. Da ste prijetili, prijavilo bi vas se za prijetnju. Nije ugodno zvati nekog i poklapati slušalicu. Možemo sa sa time složiti. Također, bilo bi najbolje da nastavite svoj život dalje bez te osobe i ne radite sebi nevolje. No, ovdje raspravljamo o kaznenom djelu nametljivog ponašanja. Ne znam u kojoj je fazi kazneni postupak, je li protiv vas službeno podignuta optužnica, jeste li bili na ispitivanju u Općinskom državnom odvjetništvu? U svakom slučaju, na vašoj strani su potencijalne olakotne okolnosti kao što su dosadašnja neosuđivanost, a sami sebi možete priksrbiti i ostale olakotne okolnosti kao što su priznanje djela i kajanje. S obzirom na navedeno, moja je procjena da će se ići na blažu uvjetnu kaznu. Dakako, sve to treba doći do suda, a moguće je i izdavanje kaznenog naloga. Što se tiče kaznenog djela oštećenja tuđe stvari, njega najprije treba dokazati, po meni iz svega navedenog, tu konkretnih dokaza nema. Zaista znam malo o samom slučaju da bi mogao što konkretnije zaključiti. Zanimalo bi me u ovom trenutku je li protiv vas podignuta optužnica i za što? Možete li precizirati u kojoj se fazi nalazi kazneni postupak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jos sam zaboravio reci da mi je krim inspektor na pocetku ispitivanja rekao da ce me podvrgnuti ispitivanju na detektoru laži, s čime sam se ja slozio. Nakon toga kad je popisao neke podatke i postavio neka pitanja, poslao me van iz ureda da pricekam dok se on čuje sa državnim odvjetnikom. Kad me zvao nazad u ured nakon nekih pola sata, odmah mi je rekao da neću ići na detektor laži. Na to sam ga ja pitao mogu li ja zahtijevati ispitivanje na detektoru laži,a on mi je na to rekao da mogu ,ali da mi oni to nece dopustiti, što me jako zacudilo, no nisam ga vise htio gnjaviti jer mi se cinilo da me on osudio za sve unaprijed i da mi je bolje da šutim dok me nesto ne pita

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, atomic95 je napisao:

U vašem slučaju radi se o kaznenom djelu koje je opisano u članku 140. stavak 2. Kaznenog zakona, što znači da se možete teoretski kazniti kaznom zatvora u trajanju do 3 godine. Također, kazneno djelo se progoni po prijedlogu u ovom slučaju oštećenice, odnosno osobe sa kojom ste bili u intimnoj vezi. Iz same vaše ispovijesti vidljivo je da ste kazneno djelo počinili, barem po mom razmišljanju. Bez obzira što niste prijetili, radili ostala kažnjiva djela, to ne mijenja činjenicu da ste ovo djelo ipak počinili. Da ste prijetili, prijavilo bi vas se za prijetnju. Nije ugodno zvati nekog i poklapati slušalicu. Možemo sa sa time složiti. Također, bilo bi najbolje da nastavite svoj život dalje bez te osobe i ne radite sebi nevolje. No, ovdje raspravljamo o kaznenom djelu nametljivog ponašanja. Ne znam u kojoj je fazi kazneni postupak, je li protiv vas službeno podignuta optužnica, jeste li bili na ispitivanju u Općinskom državnom odvjetništvu? U svakom slučaju, na vašoj strani su potencijalne olakotne okolnosti kao što su dosadašnja neosuđivanost, a sami sebi možete priksrbiti i ostale olakotne okolnosti kao što su priznanje djela i kajanje. S obzirom na navedeno, moja je procjena da će se ići na blažu uvjetnu kaznu. Dakako, sve to treba doći do suda, a moguće je i izdavanje kaznenog naloga. Što se tiče kaznenog djela oštećenja tuđe stvari, njega najprije treba dokazati, po meni iz svega navedenog, tu konkretnih dokaza nema. Zaista znam malo o samom slučaju da bi mogao što konkretnije zaključiti. Zanimalo bi me u ovom trenutku je li protiv vas podignuta optužnica i za što? Možete li precizirati u kojoj se fazi nalazi kazneni postupak?

Hvala odmah na javljanju i pomoci :) Da iako nisam shvacao da je to kaznjivo djelo i nisam imao nikakvih zlih namjera prema njoj, sad sam svjestan svojih postupaka, napominjem jos da ti kontakti nisu bili vremenski ucestali, nego bi se ponavljali u krecem preiodu od dan dva ,svakih recimo 3-4 mjeseca. Kazneni postupak je u toj fazi da sam ja dao svoju izjavu. koju je policija snimila, dali su mi CD sa snimmljenim razgovorom, potipsanu pouku o pravima osumnjičenika,izjavu kju sam potpisao da se izricito i ndvosmisleno odricem prava na branitelja te potvrdu o privremenom oduzimanju predmeta (mobitel) i sad valjda cekam da vidim što će odluciti državni odvjetnik. Podignuto nije nista zasad, a na pouci o pravima osumnjicenika stoji da sam osnovano osumnicen po čl.140 st 2 KZ-a i po čl.235 st. 1 KZ-a

Sto znaci izdavanje kaznenog naloga? Nisam bio na ispitivanju u Opcinskom drzavnom odvjetnistvu. Napominjem da me stvarno strah jer je bivsa odvjetnica koja ima veze i poznanstva jer dugo radi u odvjetnistvu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, poligrafsko snimanje (detektor laži) Vam ne znači ništa, jer se ne može koristiti kao dokaz u postupku....

Razvidno je da ste počinili KD iz čl. 140. KZ RH za kojeg je zaprečena kazna zatvora do godine dana, jer ste slali SMS poruke na koje doticna nije odgovarala i to duži period i nazivali je, bez obzira sto poruke nisu bile prijetećeg sadržaja, da je odgovarala na te poslane poruke, nebi se radilo o KD Nametljivog ponasanja...

Što se tiče oštenja na njezinom vozilu, moglo bi se čak raditi o KD Oštecenja tuđe stvari, bilo bi dobro da uzmete odvjetnika stručnog za kazneno pravo, ako ga vec nemate...

Da li Vam je odredjena kakva zaštitna mjera?

Čim dalje od nje i njezinog vozila ili stvari, kao i prekid slanja SMS poruka i nazivanja Vam je moj dobronamjerni savjet dok se postupak ne završi..

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, naivac40 je napisao:

... tako što sam joj u tom razdoblju od godinu i mjesec dana s vremena na vrijeme slao poruke mailom i mobitelom (nikad prijetece ni vrijedjajuce) te u 3 navrata slao cvijece te 2 ili 3 pisma u kojima takodjer nije bilo apsolutno ništa prijeteće ni vrijeđajuće. 

Kako je ona na to reagirala?

Je li ti na mejlove odgovorila da ju više ne uznemiravaš? Je li ti poručila da ju ne nazivaš? Je li ti ikako dala do znanja da apsolutno više ne želi s tobom ništa imati, i da ju više ne uznemiravaš?

Prije 42 minuta, naivac40 je napisao:

Na tom snimanju i razgovoru nisam koristio pravo na odvjetnika. 

Tu si teško pogriješio.

Prije 42 minuta, naivac40 je napisao:

Svaka informacija o tome sto je slijedece te o mogucim kaznama je dobrodošla. 

Slijedeće je da ćeš vrlo vjerojatno dobiti nekakvu uvjetnu presudu koja će te pratiti cijeli život, zbog koje bi mogao imati problema na poslu itd...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Željac047 je napisao:

Postovani, poligrafsko snimanje (detektor laži) Vam ne znači ništa, jer se ne može koristiti kao dokaz u postupku....

Razvidno je da ste počinili KD iz čl. 140. KZ RH za kojeg je zaprečena kazna zatvora do godine dana, jer ste slali SMS poruke na koje doticna nije odgovarala i to duži period i nazivali je, bez obzira sto poruke nisu bile prijetećeg sadržaja, da je odgovarala na te poslane poruke, nebi se radilo o KD Nametljivog ponasanja...

Što se tiče oštenja na njezinom vozilu, moglo bi se čak raditi o KD Oštecenja tuđe stvari, bilo bi dobro da uzmete odvjetnika stručnog za kazneno pravo, ako ga vec nemate...

Da li Vam je odredjena kakva zaštitna mjera?

Čim dalje od nje i njezinog vozila ili stvari, kao i prekid slanja SMS poruka i nazivanjs Vam je moj dobronamjerni savjet dok se postupak ne završi..

zbog čega mi je onda inspektor prijetio poligrafom? 

Slažem se i vidim da sam počinio djelo iz člana 140 st 2 iako ja toga nisam bio svjestan pri počinjenju jer nisam imao nikakve zle namjere, no zakon je takav i sad moram snositi posljedice. Nije mi odredjena nikakva mjera i nemam odvjetnika ,nisam ga ni mislio uzimati. Sve i da ga uzmem ,ona je odvjetnica i dobra je sa svim odvjetnicima u nasem gradu,iako ruzno prica o svakom od njih, medjutim ima dobre odnose sa svima i ako cu vec morati uzimati odvjetnika, bilo bi lijepo da mi netko predlozi nekog iz Zagreba mozda. Naravno da se micem sto dalje od nje i ne pada mi na pamet vise imati ikakav kontakt s njom, medjutim moj strah proizlazi iz toga sto živim sam i ako njoj netko opet izgrebe auto ili to učini sama, ja cu odgovarati ako to bude u vrijeme kad sam sam doma. Ovih dana sam odlazio u Zagreb,druzio se s ljudima po cijele dane da imam moguci alibi u svako vrijeme,ali ne mogu vise tako nastaviti zivjeti. Imam osjecaj da sam osudjen unaprijed. Sjedim u uredu jos uvijek i ona je maloprije dosla do svojih te se pri izlazsku iz auta smije jer zna da ju vidim s prozora svog ureda pošto je nemoguce ne primjetiti je zbog blizine. Tako se ne ponasa osoba koja je tjeskobna i u strahu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, felixx je napisao:

Kako je ona na to reagirala?

Je li ti na mejlove odgovorila da ju više ne uznemiravaš? Je li ti poručila da ju ne nazivaš? Je li ti ikako dala do znanja da apsolutno više ne želi s tobom ništa imati, i da ju više ne uznemiravaš?

Tu si teško pogriješio.

Slijedeće je da ćeš vrlo vjerojatno dobiti nekakvu uvjetnu presudu koja će te pratiti cijeli život, zbog koje bi mogao imati problema na poslu itd...

je dala mi je do znanja, medjutim kako ja nisam bio svjestan da ista lose radim jer joj nisam prijetio niti sam imao takve namjere nakon toga sam joj poslao jos jedno pismo i ruzu . svjestan sam sad da sam pocinio djelo iz čl 140 st 2, žao mi je zbog toga, no to vise nikog nije briga. Moze li mi ista pomoci to što se od kolovoza 2017 lijecim od tjeskobe i depresije? Naime sam sam potrazio pomoc. 

Zasto sam pogrijesio sto nisam trazio odvjetnika? Nemam nista skrivati, priznao sam da sam ju zvao u nekoliko navrata u ta 2-3 dana.

To joj je i cilj u svemu ovome ,da se prikaze kao žrtva što joj nece biti tesko jer je zgodna i samohrana majka. Ona ovdje i je zrtva, bez sumnje jer iako ja nisam imao zlih namjera prema njoj, sad shvacam da su ti pozivi mogli biti zastrasujuci, medjutim u ona 2 pisma kao i u tih par poruka nije bilo niceg zastrasujuceg ,bezobraznog, uvredljivog ni prijeteceg. Ona dobro zna da ja nisam u stanju mrava zgaziti, čak ju je to i živciralo dok smo bili u vezi, medjutim odlucila je sve odigrati na ovaj nacin jer je igračica, a ja sam svojom naivnosti to omogucio.

Što znaci uvjetna presuda? Vjerujte mi ja s njom nikad vise necu imati nikakav kontakt,čak ni vizualni očima, ne pada mi na pamet jer s ovim mi se bas zgadila, ne da ju mrzim, nego jednostavno ne vjerujem da se nesto moglo pretvoriti u ovo. Ja jos nisam svjestan ustvari da se ovo dogadja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Željac047 je napisao:

Ma nemojte tako shvaćati stvari, bude neka uvjetna osuda i to je to, vjerujem da nece biti niśta strašno...

Poligrafsko ispitivanje Vam nije i ne može biti dokaz u postupku, a zašto Vam je policajac "prijetio" sa istim, iskreno neznam, vjerijatno da bi čim više informacija "izvukao" iz Vas...

pun toga ja nisam shvacao pa mi se eto dogadja, svjestan da sam zbog puno toga kriv sam. shvacam da poligraf ne moze biti dokaz na sudu,ali ne shvacam te prijetnje policajca i bezobrazluk kad sam ga pitao mogu li ja zahtijevati poligraf. hvala na pomoci. ja jos uvijek vjerujem da ne trebam odvjetnika jer ono sto sam ucinio sam priznao i iako mislim i znam da je sve to bilo bezazleno i jos uvijek vjerujem kako to nije bilo nikakvo maltretiranje, zakon to gleda drugacije i ja cu za to snositi posljedice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani željac, forumaš je prijavljen po stavku drugom članka 140, jer je bio u intimnoj vezi sa oštećenicom, dakle moguća kazna zatvora - do tri godine.

Također, zaista nepotrebna situacija vama, no i ta potencijalna uvjetna osuda neće vas pratiti cijeli život, jer će nastupiti rehabilitacija 3 godine nakon isteka roka provjeravanja u slučaju uvjetne osude, koja je u vašem slučaju realna.

Kazneni nalog je institut koji se izdaje za lakša kaznena djela, odnosno za ona gdje je moguće izreći kaznu zatvora u trajanju do pet godina, što vaš slučaj zadovoljava.

Vjerojatno ćete biti uvjetno kažnjeni. S obizorm na vaše upise, pretpostavljam da je kazneni postupak u iščekivanju optužnice. Nakon završetka istrage, državni odvjetnik je dužan podignuti optužnicu ili obustaviti istragu. Ukoliko se optužnica podigne, o tome i daljnjim koracima biti ćete obaviješteni. Također, uvijek se možete informirati o fazi postupka kod nadležnih institucija.

S obzirom da spominjete i kazneno djelo oštećenja tuđe stvari, u tom slučaju dolazi do nečega što se u pravu naziva raznovrsni realni stjecaj, odnosno vi kao počinitelj ste počinili u ovom slučaju dva kaznena djela za koje će vam se potencijalno istodobno suditi. Dakle, počinili ste djela sa više samostalnih ponašanja koje su vremenski ili prostorno odvojene; nametljivo ponašanje + oštećenje tuđe stvari.

 

Također, policija je obavila svoje, a sada je sve na državnom odvjetništvu, koje tu može izvršiti određene korekcije. U svakom slučaju, za što će vam se suditi, što točno slijedi i kako se ponašati, znati ćete nakon odluke državnog odvjetnika. O optužnici ćete biti obaviješteni.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, atomic95 je napisao:

Poštovani željac, forumaš je prijavljen po stavku drugom članka 140, jer je bio u intimnoj vezi sa oštećenicom, dakle moguća kazna zatvora - do tri godine.

Također, zaista nepotrebna situacija vama, no i ta potencijalna uvjetna osuda neće vas pratiti cijeli život, jer će nastupiti rehabilitacija 3 godine nakon isteka roka provjeravanja u slučaju uvjetne osude, koja je u vašem slučaju realna.

Kazneni nalog je institut koji se izdaje za lakša kaznena djela, odnosno za ona gdje je moguće izreći kaznu zatvora u trajanju do pet godina, što vaš slučaj zadovoljava.

Vjerojatno ćete biti uvjetno kažnjeni. S obizorm na vaše upise, pretpostavljam da je kazneni postupak u iščekivanju optužnice. Nakon završetka istrage, državni odvjetnik je dužan podignuti optužnicu ili obustaviti istragu. Ukoliko se optužnica podigne, o tome i daljnjim koracima biti ćete obaviješteni. Također, uvijek se možete informirati o fazi postupka kod nadležnih institucija.

S obzirom da spominjete i kazneno djelo oštećenja tuđe stvari, u tom slučaju dolazi do nečega što se u pravu naziva raznovrsni realni stjecaj, odnosno vi kao počinitelj ste počinili u ovom slučaju dva kaznena djela za koje će vam se potencijalno istodobno suditi. Dakle, počinili ste djela sa više samostalnih ponašanja koje su vremenski ili prostorno odvojene; nametljivo ponašanje + oštećenje tuđe stvari.

 

Također, policija je obavila svoje, a sada je sve na državnom odvjetništvu, koje tu može izvršiti određene korekcije. U svakom slučaju, za što će vam se suditi, što točno slijedi i kako se ponašati, znati ćete nakon odluke državnog odvjetnika. O optužnici ćete biti obaviješteni.

 

Hvala najljepse na vremenu i trudu. Optuznica ce sigurno biti podignuta jer sam priznao zvanje telefonom. Siguran sam i da ce bivsa traziti najtezu mogucu kaznu i biti uporna u tome jer da je htjela samnom normalno razgovarati mogla je,ona u svemu tome ima neki svoj razlog meni nepojmljiv,ako su joj toliko zasmetala ta 2-3 pisma i 2 buketa cvijeca ,napisala bi mi prestani me uznemiravati prijavit cu te policiji ili nesto slicno. Sad je tako kako je. Cekam optuznicu pa cu vidjeti sto ce biti dalje. Atomic Vi ste odvjetnik? Vidim da ste jako dobro upuceni i da ste sve jako dobro shvatili. Mozda bi Vas angazirao ako ovo ode predaleko,jer ja jos uvijek nekako naivno vjerujem da ne trebam odvjetnika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani naivac, ja sam student prava!
U svakom slučaju, ako vam treba odvjetnik, ovdje sigurno imate eksperata ili barem nekoga tko bi vas uputio na pravu adresu. Potražite na forumu, imate teme gdje se traže odvjetnici.

Ja vam savjetujem odvjetnika.  Nadalje, ovaj slučaj nije toliko strašan i ne trebate se loše osjećati radi ičega. Možda ste malo pretjerali, ali desi se, pogotovo u ovakvim situacijama. Niste vršili nasilje, pokušali ste se pomiriti, možda malo napasno i došlo je do ovoga do čega je došlo. U svakom slučaju, maksimalne kazne se ne morate bojati, to se neće dogoditi, jer ovdje nema ništa osobito teškog, a i do sada ste neosuđivani. Priznali ste, to će vam biti olakotna okolnost.

Prebolite tu ljubav, krenite dalje, neće ova osuda biti strašna, imat ćete priliku za osvježivanjem svog života....sretno vam bilo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, atomic95 je napisao:

Poštovani naivac, ja sam student prava!
U svakom slučaju, ako vam treba odvjetnik, ovdje sigurno imate eksperata ili barem nekoga tko bi vas uputio na pravu adresu. Potražite na forumu, imate teme gdje se traže odvjetnici.

Ja vam savjetujem odvjetnika.  Nadalje, ovaj slučaj nije toliko strašan i ne trebate se loše osjećati radi ičega. Možda ste malo pretjerali, ali desi se, pogotovo u ovakvim situacijama. Niste vršili nasilje, pokušali ste se pomiriti, možda malo napasno i došlo je do ovoga do čega je došlo. U svakom slučaju, maksimalne kazne se ne morate bojati, to se neće dogoditi, jer ovdje nema ništa osobito teškog, a i do sada ste neosuđivani. Priznali ste, to će vam biti olakotna okolnost.

Prebolite tu ljubav, krenite dalje, neće ova osuda biti strašna, imat ćete priliku za osvježivanjem svog života....sretno vam bilo!

hvala ti najljepse,platio bih ti barem rucak ? biti ces dobar odvjetnik u to sam siguran,ako to odaberes. Za ovu "ljubav" ne moras brinuti,nakon ove prijave i nacina na koji je sve napravljeno morao bi biti potpuni ludjak da jos nesto osjecam prema njoj. Cak i razumijem okolnosti i kako se sve dogadjalo da na mene sumnja za to grebanje auta pa je to sve prijavila ,medjutim ako je sama izgrebala auto da to sve uklopi u optuznicu zbog poziva to je tek bolesno,no ja to nikad necu moci saznati. Hvala jos jednom sto si mi dao barem malo mira. Lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, naivac40 je napisao:

Moze li mi ista pomoci to što se od kolovoza 2017 lijecim od tjeskobe i depresije? Naime sam sam potrazio pomoc. 

Medicinska dokumentacija mogla bi pomoći, ali to bi trebalo prepustiti odvjetniku da procjeni. Ovisi što u nalazima piše.

I kajanje i isprika na sudu nije naodmet .

 

prije 1 sat, naivac40 je napisao:

Zasto sam pogrijesio sto nisam trazio odvjetnika? Nemam nista skrivati, priznao sam da sam ju zvao u nekoliko navrata u ta 2-3 dana.

Zato jer kao optuženik nisi u postupku dužan iskazivati, a optuženik nije dužan iskazivati istinu. Svojim iskrenim iskazom zapravo si sam sebe osudio.

Da te je branio iskusan odvjetnik, mogao se možda cijeli slučaj prikazati u mnogo povoljnijem svjetlu za tebe. 

Ovo pišem zato jer se u tvojem slučaju očito radi o naivnosti i nezrelosti potpomognutom depresivnim stanjem - očito nisi patološki stalker.

prije 1 sat, naivac40 je napisao:

To joj je i cilj u svemu ovome ,da se prikaze kao žrtva što joj nece biti tesko jer je zgodna i samohrana majka. Ona ovdje i je zrtva, bez sumnje jer iako ja nisam imao zlih namjera prema njoj, sad shvacam da su ti pozivi mogli biti zastrasujuci, medjutim u ona 2 pisma kao i u tih par poruka nije bilo niceg zastrasujuceg ,bezobraznog, uvredljivog ni prijeteceg. Ona dobro zna da ja nisam u stanju mrava zgaziti,

Ako je njoj netko izgrebao auto, ona je s punim pravom mogla zaključiti da si to bio ti. I odlučila je da to prekine. 

prije 1 sat, naivac40 je napisao:

zbog čega mi je onda inspektor prijetio poligrafom?

To je trik iz kojeg ispitivač može zaključiti govori li ispitanik istinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, atomic95 je napisao:

Također, zaista nepotrebna situacija vama, no i ta potencijalna uvjetna osuda neće vas pratiti cijeli život, jer će nastupiti rehabilitacija 3 godine nakon isteka roka provjeravanja u slučaju uvjetne osude, koja je u vašem slučaju realna.

U današnje vrijeme društvenih mreža i klime senzibiliziranja javnosti kakva vlada informacija o takvoj osudi teško će nestati. Na to sam mislio . A sve je više inicijativa da se i kod nas uvede praksa trajne evidencije nekih kategorija - seksualnih prestupnika, obiteljskih nasilnika i stalkera - kao što je to praksa negdje drugdje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, felixx je napisao:

U današnje vrijeme društvenih mreža i klime senzibiliziranja javnosti kakva vlada informacija o takvoj osudi teško će nestati. Na to sam mislio . A sve je više inicijativa da se i kod nas uvede praksa trajne evidencije nekih kategorija - seksualnih prestupnika, obiteljskih nasilnika i stalkera - kao što je to praksa negdje drugdje. 

Slazem se,mislim da joj je to i cilj,javna osuda i sramocenje,posto zivimo u malom gradu, jer da nije postupila bi drugacije. Jos uvijek ne shvacam zasto je to tako jer ni prema njoj ni prema njenom djetetu niti bilokome u njenoj blizini nisam ni rekao nesto ruzno. Htio sam se samo pomiriti i cak ni u tome nisam po mom skromnom misljenju pretjerivao jer to nije bilo ni na bazi dana,tjedna,nego rijetko svaki drugi treci mjesec,ali zakon misli drugacije. Ja sam spreman snositi posljedice i ispricati se,ali samo za ono za sto sam kriv. Mislim da to njoj nece biti dosta. Vidjet cemo. Ako netko zna dobrog odvjetnika ili odvjetnicu za ovako nesto,slobodno neka napise jer vjerojatno ce trebati posto ja previse naivno vjerujem u nesto sto ne postoji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas smo onda svi stalkeri. Razumijem sto zelite reci, ali eto, mi imamo takav zakon da je prekomjerno slanje cvijeca kazneno djelo, a šamar, laka tjelesna ozlijeda i "kurvo, ubit ću te" - prekršaj. Ne pravdavam nametljvo ponasanje i smatram da treba biti kaznjivo, smetao netko nekom cvijecem ili pozivima, ali osobno ne vidim tezinu preveliku u ovom djelu. Puno vecu vidim u nekim presudama prekrsajnog suda u svezi obiteljskog nasilja koje se kaznjavaju novcano. Svakako, danas mozemo svakog prijavljivati za nametljivo ponasanje. Kad bi krenili, svak bi nasao negdje nesto. Spomenuta je odvjetnica, pa je sve jasnije. Ljudskiji bi bio jedan razgovor i upozorenje da se sa time zavrsi, nego ovo. Ali o tome ne raspravljamo ovdje pa se ispricavam na.skretanju sa teme. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , naivac40 je napisao:

zbog čega mi je onda inspektor prijetio poligrafom? 

Šalio se pa da odmah priznaš i oštećenje tuđe stvari.To što ti je kao lociran signal moba ne znači nikakav dokaz za to djelo

prije 2 sati , naivac40 je napisao:

 Siguran sam i da ce bivsa traziti najtezu mogucu kaznu 

Neće ona nego DO

prije 1 sat , felixx je napisao:

Zato jer kao optuženik nisi u postupku dužan iskazivati, a optuženik nije dužan iskazivati istinu. Svojim iskrenim iskazom zapravo si sam sebe osudio.

Da te je branio iskusan odvjetnik, mogao se možda cijeli slučaj prikazati u mnogo povoljnijem svjetlu za tebe. 

Odvjetnik ga na ispitivanju ne brani nego samo prati zakonitost ispitivanja i može mu sugerirat da na pojedino pitanje ne odgovori (naravno ako ga ovaj i pita).Rečeno mu je a i to je snimljeno da ne mora govorit i da kad počne uvijek može prestat iskazivat.A u ovom slučaju je sve jasno jer postoje dokazi pa je bolje odmah priznat djelo,naravno ne i oštećenje.

Nisi bio nikad prisutan ispitivanju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, sivko je napisao:

Odvjetnik ga na ispitivanju ne brani nego samo prati zakonitost ispitivanja i može mu sugerirat da na pojedino pitanje ne odgovori (naravno ako ga ovaj i pita).

Da je angažirao dobrog odvjetnika dobio bi prije ispitivanja upute. Mogao bi cijelo ispitivanje prešutjeti i odvjetnik bi priopćio da će obranu iznijeti na sudu kad vide što piše u optužnici i kojim dokazima je optužnica podkrijepljena. Da sad ne ulazimo u filozofiranje o mogućim strategijama obrane.

Prije 6 minuta, sivko je napisao:

Rečeno mu je a i to je snimljeno da ne mora govorit i da kad počne uvijek može prestat iskazivat.

Ali on je odlučio otvorit dušu i zakopao se.

Prije 6 minuta, sivko je napisao:

A u ovom slučaju je sve jasno jer postoje dokazi pa je bolje odmah priznat djelo,naravno ne i oštećenje.

Dokazi čega točno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje iskusnijim forumašima: koliko ima smisla i koliko je isplatljvo i zašto se takve prijave uopće pišu i prosljeđuju dalje kad nema nikakvih dokaza?

Iz samo jednog jedinog razloga, a to je utvrđeno nametljivo ponašanje, prišivena mu je prijava i za oštećenje. Na temelju čega? Nema nikakve snimke neke kamere, nema svjedoka, nema nikakvih dokaza, no prijava je tu. Što po tome znači da ima temelja prijavljivati svakog sa kim si bio u nekoj zavadi za svašta cijeli život i da će se zbog burne prošlosti činiti logičnim da ti je taj netko činio zlo, a nije? Mišljenja sam da to oštećenje otpada vrlo lako nakon obrade u DO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, felixx je napisao:

Da je angažirao dobrog odvjetnika dobio bi prije ispitivanja upute. Mogao bi cijelo ispitivanje prešutjeti i odvjetnik bi priopćio da će obranu iznijeti na sudu kad vide što piše u optužnici i kojim dokazima je optužnica podkrijepljena. Da sad ne ulazimo u filozofiranje o mogućim strategijama obrane.

Ali on je odlučio otvorit dušu i zakopao se.

Dokazi čega točno?

Ma sve je dobio i sve je snimljeno i za sve što su mu rekli pitali su ga da li je sve razumio.

Ne bi DO tražilo ispitivanje da nemaju pojma kad je zvao,slao poruke,itd itd.

Ovo se zove suradnja sa DO pa će i tražit manju kaznu.

Nemaju dokaze za oštećenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, felixx je napisao:

Da je angažirao dobrog odvjetnika dobio bi prije ispitivanja upute. Mogao bi cijelo ispitivanje prešutjeti i odvjetnik bi priopćio da će obranu iznijeti na sudu kad vide što piše u optužnici i kojim dokazima je optužnica podkrijepljena. Da sad ne ulazimo u filozofiranje o mogućim strategijama obrane.

Da, najčešća strategija u toj fazi je obrana šutnjom. Ako se baš ne radi o kaznenom djelu za koje ideš u istragu iako nisi kriv, to je najčešće i najbolja strategija.

 

Prije 3 minuta, atomic95 je napisao:

Pitanje iskusnijim forumašima: koliko ima smisla i koliko je isplatljvo i zašto se takve prijave uopće pišu i prosljeđuju dalje kad nema nikakvih dokaza?

Iz samo jednog jedinog razloga, a to je utvrđeno nametljivo ponašanje, prišivena mu je prijava i za oštećenje. Na temelju čega? Nema nikakve snimke neke kamere, nema svjedoka, nema nikakvih dokaza, no prijava je tu. Što po tome znači da ima temelja prijavljivati svakog sa kim si bio u nekoj zavadi za svašta cijeli život i da će se zbog burne prošlosti činiti logičnim da ti je taj netko činio zlo, a nije? Mišljenja sam da to oštećenje otpada vrlo lako nakon obrade u DO.

Postoji i nešto što se zove "zatvoreni krug indicija".

I, molim te, nemoj opet širiti priču u akademsku raspravu. Tu nije prijavljen netko s ulice, nego netko tko ima povijest sa žrtvom, priznaje počinjenje drugog kaznenog djela na njenu štetu i dr. Potpuno specifična priča. Naravno da se ne mora održati niti na DO-u, a niti kasnije eventualno na sudu, ali ima smisla i logično je da će ga prijaviti.

 

P.S.: Ako bi htio neku širu raspravu o nekom posebnome elementu, slobodno otvoriš temu u podforumu Caffe, tako da ovo ostane za konkretan problem da ne zbunjujemo korisnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , atomic95 je napisao:

Danas smo onda svi stalkeri. Razumijem sto zelite reci, ali eto, mi imamo takav zakon da je prekomjerno slanje cvijeca kazneno djelo, a šamar, laka tjelesna ozlijeda i "kurvo, ubit ću te" - prekršaj. Ne pravdavam nametljvo ponasanje i smatram da treba biti kaznjivo, smetao netko nekom cvijecem ili pozivima, ali osobno ne vidim tezinu preveliku u ovom djelu. Puno vecu vidim u nekim presudama prekrsajnog suda u svezi obiteljskog nasilja koje se kaznjavaju novcano. Svakako, danas mozemo svakog prijavljivati za nametljivo ponasanje. Kad bi krenili, svak bi nasao negdje nesto. Spomenuta je odvjetnica, pa je sve jasnije. Ljudskiji bi bio jedan razgovor i upozorenje da se sa time zavrsi, nego ovo. Ali o tome ne raspravljamo ovdje pa se ispricavam na.skretanju sa teme. 

Sudac i policija ce protumaciti ovo pod "ljudski razgovor" to sto mi je jasno dala do znanja u mailu da joj "ne donosim cvijece,pisma i slicno te da ju ostavim na miru" Osobno ovo mi je vec tada slicilo na nešto što se ne događa jer ja sam ju ostavljao na miru, dakle nije to bilo svaki dan,svaki tjedan ili slicno. Ona je meni mailom čestitala rodjendan u listopadu prosle godine, ne znam sto joj je to trebalo, valjda da ispadne dobra prema meni u toj pripremi ovog svega. Nakon toga pošto sam ja bio prilicno depresivan, potisten i sav nekako melankolican u vezi svega, odnio sam joj buket cvijeca i  dvije male bundevice (za halloween ,onako lijepe male za dijete s kojim sam imao predivan odnos, to je i ona priznala i koliko god zvuci bolesno, njoj umjesto da bude drago sto imam lijep odnos sa djetetom, njoj je to smetalo) to je bilo u 2 dana. Kao što sam i rekao, mene sad najvise muci taj izgrebani auto i netko je spomenuo "zatvoreni krug indicija", dokaza protiv mene za grebanje auta jednostavno ne moze biti jer to nisam napravio, medjutim ovo se sve tako poslozilo da indicije postoje. Da me htjela upozoriti i skroz maknuti od sebe, mogla je. Za sud je ovo sto je napisala dosta i ja to shvacam,medjutim to je i napravljeno s nekim predumisljajem da dodje do suda. Barem tako mislim sad. Nekom logikom gledam, da sam ja bio u njenoj poziciji pa pozvao bi tu osobu, povisio ton, zaprijetio policijom pa ako ne prestane prijavio to "nametnuto ponasanje". Ona je odvjetnica i cijelo vrijeme je vjerojatno kalkulirala sa tim "nametnutim ponasanjem" dok ja nisam bio svjestan da nekog moze smetati ako dobije ljubavno pismo (ne anonimno nego potpisano) ili cvijece. Mogao bih i to shvatiti da se to ponavlja iz tjedna u tjedan ili dana u dan, no ona je od mene dobila to najvise 3 puta u godinu i mjesec dana, medjutim to se uklapa u ono "ustrajno i kroz dulje vrijeme" pod člankom 140 st.2 KZ-a.  

Ne negiram svoje iskrivljeno ponasanje, žao mi je zbog toga, iako ne mogu i necu vjerojatno nikad moci shvatiti njenu reakciju i cijelu pripremu toga,a koja je zlonamjerna bez obzira na sve činjenice koje su tu realno sad protiv mene. Stvarno mi se sve vise cini dok o tome razmisljam da je sama ostetila svoj auto i to zato jer se sve cini savrseno sad meni to natovariti na vrat zbog tih poziva. Nadam se da ce DO biti bar donekle realna osoba i da nece samo pasti na njen šarm jer to će takodjer sigurno utjecati na odluku. Sve ovo procitano ovdje mi govori da sam napravio gresku što nisam trazio odvjetnika odmah, no znate valjda kako to ide, nadjes se prvi puta u takvoj situaciji, priznas sto si napravio, no onda shvatis da to sve nije bas tako jednostavno i da ces mozda ispasti kriv i za ono sto nisi napravio cisto zbog nekog primjera drugima u nekakvoj sudskoj praksi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , drot13 je napisao:

Da, najčešća strategija u toj fazi je obrana šutnjom. Ako se baš ne radi o kaznenom djelu za koje ideš u istragu iako nisi kriv, to je najčešće i najbolja strategija.

 

Postoji i nešto što se zove "zatvoreni krug indicija".

I, molim te, nemoj opet širiti priču u akademsku raspravu. Tu nije prijavljen netko s ulice, nego netko tko ima povijest sa žrtvom, priznaje počinjenje drugog kaznenog djela na njenu štetu i dr. Potpuno specifična priča. Naravno da se ne mora održati niti na DO-u, a niti kasnije eventualno na sudu, ali ima smisla i logično je da će ga prijaviti.

 

P.S.: Ako bi htio neku širu raspravu o nekom posebnome elementu, slobodno otvoriš temu u podforumu Caffe, tako da ovo ostane za konkretan problem da ne zbunjujemo korisnika.

mozes li molim te objasniti "zatvoreni krug indicija"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , sivko je napisao:

Ma sve je dobio i sve je snimljeno i za sve što su mu rekli pitali su ga da li je sve razumio.

Ne bi DO tražilo ispitivanje da nemaju pojma kad je zvao,slao poruke,itd itd.

Ovo se zove suradnja sa DO pa će i tražit manju kaznu.

Nemaju dokaze za oštećenje.

dobio sam sve snimljeno, znaju da je zvano sa mog broja što nije tesko bilo utvrditi

tko ce traziti manju kaznu? 

naravno da nemaju dokaze za oštećenje jer ja to nisam napravio,čudno mi je da joj je uopce netko izgrebao auto jer ured joj je na prometnom mjestu i tesko da netko moze recimo izgrebati auo dok je na poslu pošto bi sigurno netko vidio nekog.  Auto je izgreban u vise navrata od sijecnja 2018 do ozujka 2018, tj tako pise na prijavi. Meni je policajac samo rekao da je izgreban jedan dan navecer, nije rekao ni u koje vrijeme ni na kojem mjestu, vec da su na neki nacin taj dan locirali moj mobitel negdje u blizini, čini mi se da me ustvari samo htio zaplasiti na neki nacin što je i uspio jer ja znam otprilike gdje sam se kretao taj dan, no ne znam gdje je bio njen auto, policajac mi nije htio vise reci, no onda me pitao gdje sam bio navecer taj dan i ja sam mu rekao da sam bio na fitnessu, što je i tocno. srecom tamo nisam bio sam,ali ako mogu moj mobitel locirati,onda valjda znaju gdje sam bio i da je to tocno. Malo me to sve zbunjuje, vecinu dana se ne osjecam loše jer ono sto sam napravio sam priznao, medjutim onda me uhvati neki osjecaj da ce mi jos natovariti i neko ubojstvo na vrat, valjda pod utjecajem holywoodskih filmova

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, naivac40 je napisao:

tko ce traziti manju kaznu? 

 vec da su na neki nacin taj dan locirali moj mobitel negdje u blizini, 

DO će tražit manju kaznu jer si "surađivao".

Ne znam koliko je lokator točan.

U filmovima (u cijeloj USA i UK) se ti braniš da nisi počinio djelo a kod nas oni dokazuju da jesi počinio djelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , sivko je napisao:

hvala ti puno, procitat cu cim uhvatim malo vremena. Osnovana sumnja postoji, to ne mogu zanijekati jer da se i sam nadjem u istoj situaciji kao ona, razmisljao bi vjerojatno isto

 

prije 8 sati , sivko je napisao:

DO će tražit manju kaznu jer si "surađivao".

Ne znam koliko je lokator točan.

U filmovima (u cijeloj USA i UK) se ti braniš da nisi počinio djelo a kod nas oni dokazuju da jesi počinio djelo.

ne znam hoce li oni to shvatiti pod suradnju. što se tice lociranja mobitela tu stvarno ne znam kako oni to rade. fitness je prilicno daleko od njenog ureda i kuce, a ne znam gdje se njeno vozilo nalazilo u tom trenutku, koji je to trenutak bio i da li se to uopce dogodilo ili me policajac samo plašio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slucaju, potencijalna kazna za vas nece biti velika. Smirite se i pricekajte drzavno odvjetnistvo. Policija je prva stepenica i daleko od okoncanja cijele stvari. Svakako, vi recite sve sto smatrate da trebate reci. Imate pravo na obranu i iznositi se sto vama ide u korist. Ne zaboravite na sva ta prava. I da niste priznali djelo, da ste se izvlacli i ne znam ja sto, opet bi bili uvjetno kaznjeni. Mozda ste napravili gresku. Ustrajano i dulje vrijeme nisu definirani koliko bi trebali trajati da se zadovolji takav opis. Po meni, 3 puta. Ne znam iskreno. Morate razumjeti da mi ovdje slusamo jednu pricu, a svaka medalja ima dvije strane. I sve ovisi o nizu sitnih, ali i bitnih okolnosti. 

uređeno: od atomic95
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, atomic95 je napisao:

U svakom slucaju, potencijalna kazna za vas nece biti velika. Smirite se i pricekajte drzavno odvjetnistvo. Policija je prva stepenica i daleko od okoncanja cijele stvari. Svakako, vi recite sve sto smatrate da trebate reci. Imate pravo na obranu i iznositi se sto vama ide u korist. Ne zaboravite na sva ta prava. I da niste priznali djelo, da ste se izvlacli i ne znam ja sto, opet bi bili uvjetno kaznjeni. Mozda ste napravili gresku. Ustrajano i dulje vrijeme nisu definirani koliko bi trebali trajati da se zadovolji takav opis. Po meni, 3 puta. Ne znam iskreno. Morate razumjeti da mi ovdje slusamo jednu pricu, a svaka medalja ima dvije strane. I sve ovisi o nizu sitnih, ali i bitnih okolnosti. 

Shvacam,ali nadam se da razumijes da ja ovdje nisam nista uljepsavao jer za to nemam razloga,pisao sam onako kako je da mi netko pomogne savjetom ako moze jer pisati ovdje neistinitosti nema smisla. Dakako da je njena strana price sigurno drugacija,medjutim ja je jos ne znam. Vidjet cemo kad to sve dodje na sud,vjerujem da ce sto zbog mog priznanja,sto zbog njene zelje da sve ide daleko to i otici daleko jer sam vidio na policiji da je sastavila to sve jako uredno i debelo u fascikl kako odvjetnici to i cine i siguran sam da nece odustati na uvjetnoj kazni ili necem slicnom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To ne ovisi o njoj. Ona nije tužitelj. Ona nema ovlasti predlagati kazne i zahtijevati i iskazivati svoje želje. Državno odvjetništvo će predložiti svoje, a sudac može presuditi i veću i manju kaznu od predložene. U svakom slučaju, straha nema. Prvo djelo je u pitanju. Nije osobito teško. Uvjetna sigurno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neizmjerno ti hvala na vremenu i trudu i sto si me malo umirio. Kad vidim sto slijedi znat cu sto dalje,vjerojatno cu kasnije ipak morati uzeti odvjetnika s obzirom na indicije jer ja se u scemu tome naravno ne snalazim,a poznavajuci nju ona se za sve pripremila jako dobro. Jos jednom hvala. Pisem ponovo kad se nesto pokrene. Palo mi je na pamet da odem na policiju pitati da se u medjuvremenu u ovih 7 dana nije ponovo dogodilo grebanje auta,no nisam isao. Vjerojatno bi mi dosli doma da se tako nesto ponovilo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, atomic95 je napisao:

Poštovani željac, forumaš je prijavljen po stavku drugom članka 140, jer je bio u intimnoj vezi sa oštećenicom, dakle moguća kazna zatvora - do tri godine.

 

Da, poštovani kolega, u pravu ste, počinjeno je KD iz čl. 140. st. 2. KZ RH, jer su bili u intimnnoj vezi sto ja iz posta nisam shvatio, oprostite..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
, atomic95 je napisao:

Državno odvjetništvo će predložiti svoje, a sudac može presuditi i veću i manju kaznu od predložene.

Samo da pojasnim jednu stvar - ukoliko se prizna krivnja i okrivljenik složi s prijedlogom sankcije DORH-a, sud nema mogućnosti izricati težu vrstu ni veću mjeru od predložene sankcije.

Osobno, ovo bih riješio putem naloga (i veća OD-a tako rade, jer nemaju vremena "natezati" se po sudovima za sve živo), osim ukoliko procijenim da se radi o okrivljeniku, kojem treba dati do znanja da se ne može ponašati na opisani način, dakle da sam uvidi ozbiljnost situacije, a jedini put za to je u sudnici. Jer ljudska narav je zeznuta stvar, kada osjeti da je prošao "lišo", vrlo lako nastavlja istim putem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

Samo da pojasnim jednu stvar - ukoliko se prizna krivnja i okrivljenik složi s prijedlogom sankcije DORH-a, sud nema mogućnosti izricati težu vrstu ni veću mjeru od predložene sankcije.

Osobno, ovo bih riješio putem naloga (i veća OD-a tako rade, jer nemaju vremena "natezati" se po sudovima za sve živo), osim ukoliko procijenim da se radi o okrivljeniku, kojem treba dati do znanja da se ne može ponašati na opisani način, dakle da sam uvidi ozbiljnost situacije, a jedini put za to je u sudnici. Jer ljudska narav je zeznuta stvar, kada osjeti da je prošao "lišo", vrlo lako nastavlja istim putem.

Svakako ne osjecam da sam prošao "lišo" kako sam i pisao,tu po meni nije bilo niceg ozbiljnog, iako shvacam da oko nas ima puno primjera zlostavljanja,prijetnji,cak i fizickog nasilja pa se na sve to pocelo drugacije gledati i danas zavrsis u zatvoru zbog buketa ruza i ljubavnog pisma, što je p meni apsurd,ali je tako. Više sigurno neću napisati nijedno ljubavno pismo :) Ja sam priznao dio, dakle dio sa pozivima (10-ak poziva u 2 ili 3 dana,ne znam vise tocno) , sve drugo je dio njene paranoicnosti ili čak zlobe, iskreno mislim da je ona u stanju izgrebati si auto i što više prolazi vremena nekako mislim da je to i napravila i za to sad zeli optuziti mene jer ipak je odvjetnica i znati ce sloziti slucaj. Ja jos uvijek nisam primjetio na njenom auto te ogrebotine,medjutim nisam se ni piblizavao njenom autu, pa pretpostavljam da su neke manje ili manje vidljive bar, sa nekih 10-ak metara sto je najblize sto sam bio do auta se ne vidi nista. Vjerojatno bi policija dosla do mene ili bi me zvali da se to grebanje ponovilo,pa pretpostavljam da se nije ni dogodilo. To me navodi na zakljucak da je to sama napravila,pa ce gurati teoriju kako je grebanje prestalo nakon sto sam ja bio na razgovoru u policiji jer me policija prestrasila, no vidjet cemo kada se netko javi u vezi ovog slucaja. Čak me više ni ne opterećuje to sve jer nisam nista nikome napravio i pred sobom sam čist, no znam da to sve ne mora znaciti nista pred sudom i ponekad me uhvati gorčina jer kad te netko tako optuzi,a da znas da nisi kriv ne bude ti svejedno. Ona sigurno nema dokaza da sam ja ista napravio jer je nemoguce da ima dokaz, a isto tako ni ja nemam dokaza da si je ona sama izgrebala auto. Jos jednom hvala svima na pomoci ,savjetima, primjerima. Kad se nesto dalje dogodi u vezi ovog slucaja,pisati cu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, drot13 je napisao:

I, za svoje dobro, osvijesti malo i svoje ponašanje u toj situaciji, bez obzira na rezultat kaznenog postupka. 

mislim da jesam,iako ne znam na sto si tocno mislio :) gle, ja sam shvatio moje iskrivljeno ponasanje (pozivi telefonom i spustanje slusalice) sto se kako sam i rekao dogadjalo u 2-3 dana ,no to je najgore sto sam ikad napravio i čak i ona to dobro zna i dobro zna da ja mrava ne bi zgazio,a kamoli njoj ili nekom drugom nesto napravio. Ovo je sve lijepo smislila kao neku predstavu,čak se ni ne trudi glumiti "tjeskobnu i zabrinutu za svoju sigurnost) , a ja sam joj svojim ponasanjem pomogao u tome. Koji je njen motiv? Ne znam, kako je moja psihicka rekla (hvala Bogu da ju imam,a ona pricu zna malo dublje pa mi se sama ponudila za svjedoka za neke stvari, ako bude trebalo i ne nije privatna psihicka koju placam pa da bude pristrana) , vjerojatno podsvjesna želja da povrijedi svog bivseg muža u kojeg je još zaljubljena,a njega ne moze povrijediti jer njega boli ona stvar za nju. Bar mi je pomogla da u svemu tome nakon ove predstave sa policijom ne mislim više na nju i da mi se iskreno gadi,pa sam sretan zbog toga. Što će donijeti postupak vidjet cemo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav ljudi

Evo ima jedna novost u vezi ovog svega, danas sam saznao od prijtelja da "zrtvin" tata priča po gradu ljudima kako sam ja izgrebao auto "žrtvi". Dakle vodi se kazneni postupak i meni su policajci rekli kako o tome da sam bio na policiji i o istrazi ne smijem nikome nista pricati jer je to kaznjivo. Kako onda druga strana moze o tome pričati? Mislio sam otici odmah ujutro na policiju to prijaviti. Ima li uopce smisla, mislim i ako nema otići ću ipak :) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , drot13 je napisao:

Možeš otići, jer je i druga strana potpisala izjavu o tajnosti.

bio sam na policiji, inspektora nije bilo pa sam ostavio poruku da mi se javi. Kad mi se javio pitao sam da li ona izjava o tajnosti podataka vrijedi za sve strane ili samo za mene. Da sve bi u vezi ovoga trebalo biti tajno, medjutim iako je odavanje podataka iz ovog kaznenog postupka tajno i po onome sto sam procitao kazneno djelo, takodjer se dobro sjecam kad je meni govorio pri potpisivanju izjave da nikome ne smijem nista reci u vezi toga jer je to KAZNENO DJELO. Medjutim "zrtvin" otac, ona i njena rodbina to smiju raditi kako mi se čini. Sad su jos nadodali, ne u policiji, nego pričaju po gradu da sam i auto njenog tate izgrebao, sto je jos veca ludost.  No dobro, sad mi je prekipjelo i kontaktirao sam danas ipak odvjetnicu pa cu vidjeti s njom sto dalje i koje su mogucnosti moje protutuzbe da vas vise ne gnjavim ovdje :)  Mislio sam da ce to sve proci bez odvjetnika, sto sam napravio priznao sam i izjavio spremnost ispricati se i podnijeti kaznu, medjutim ovo stavljanje na teret onog sto nisam napravio nece proci, makar ja prohodao na trepavicama.

Jos jednom se najljepse zahvaljujem svima koji su mi komentarom,savjetom pomogli ovdje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

dakle ,evo po prvi put u zivotu i ja sam kazneno osudjen na tri mjeseca zatvora uvjetno na godinu dana. Nije jos pravomocno,medjutim odlucio sam ne zaliti se jer sve vise to nema smisla. Kaznjen sam za nametljivo ponasanje. Ne onako kako je policija po njenoj prijavi prijavila (od veljace 2017 do ozujka 2018) vec u razdoblju od sijecnja 2018 do ozujka 2018, zbog toga sto imam mailove u kojima se vidi da se ona zeli naci samnom (nesto u vezi posla) a sto sam ja odbijao, te njenu cestitku za rodjendan (tko cestita rodjendan nekome koga optuzis za nametljivo ponasanje???) to su promijenili jer bi im inace optuznica pala. Kako i na koji nacin su to promijenili ne znam. Dobio sam samo kazneni nalog na koji se necu žaliti jer se ne zelim povlaciti po sudovima i nek joj to bude za kraj,ako joj vec to treba da bi bila sretna. Pošto ona ima poznanstva i veze na sudu te u DORHU, ipak je odvjetnica,zanima me iz tog svega da li je tu optuznicu radio samo DORH ili i ona s njima? Ne znam kako to ide,najvise me zanima zbog tih mailova jer bi im optuznica za ono razdoblje za koje sam najprije osumnjicen sigurno pala jer je u tom razdoblju ona meni slala odgovore i odgovarala na poruke. Takodjer ona zna da sam ja sve njene poruke izbrisao,ova 2 emaila su mi ostala skroz slucajno na laptopu,ali ne kuzim kako je i za to znala pa su optuznicu napisali drugacije te smanjili razdoblje u kojem se dogadjalo "nametljivo ponasanje" sa godinu i mjesec dana na svega 2 mjeseca. Takodjer ne znam sto je u vezi onoga sto sam osumnjicen za ostecenje tudje stvari, to je sve bilo na istoj prijavi, a sada o tome ni optuznice, ni da se odbacuje ni da je postupak u tijeku, nista. Ja vjerujem kako se ipak poklopilo vrijeme 2 dogadjaja, naime na ispitivanju u policiji su me pitali samo gdje sam bio jedan cetvrtak navecer, a ja sam tada bio nekih 2 sata u fitnessu. Nisu precizirali vrijeme, no tad se dogodilo to ostecenje stvari tj. njenog auta. Vjerujem kako se to vrijeme poklopilo jer ja s tim grebanjem auta nemam nista. Medjutim postoji li mogucnost da DORH u dogovoru s njom ide prvo na optuzbu za nametljivo ponasanje za koje ja ne prigovorim i dobijem uvjetnu kaznu,pa tek onda posalju drugu optuznicu za ostecenje tudje imovine,za koje onda mogu bez ikakvih dokaza optuziti ,samo zato jer se nisam zalio na prvu presudu za nametljivo ponasanje, pa mi onda na neki način prišiju to grebanje auta, te posalju u zatvor jer to onda spada pod krsenje uvjetne kazne za prvo djelo?

Hvala unaprijed na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , naivac40 je napisao:

Dobio sam samo kazneni nalog...

Očekivan rasplet događaja.

prije 21 sati , naivac40 je napisao:

Pošto ona ima poznanstva i veze na sudu te u DORHU, ipak je odvjetnica,zanima me iz tog svega da li je tu optuznicu radio samo DORH ili i ona s njima?

Isključivo DORH.

prije 21 sati , naivac40 je napisao:

Takodjer ne znam sto je u vezi onoga sto sam osumnjicen za ostecenje tudje stvari, to je sve bilo na istoj prijavi, a sada o tome ni optuznice, ni da se odbacuje ni da je postupak u tijeku, nista.

Možete provjeriti kod DORH-a.

prije 21 sati , naivac40 je napisao:

Medjutim postoji li mogucnost da DORH u dogovoru s njom ide prvo na optuzbu za nametljivo ponasanje za koje ja ne prigovorim i dobijem uvjetnu kaznu,pa tek onda posalju drugu optuznicu za ostecenje tudje imovine,za koje onda mogu bez ikakvih dokaza optuziti ,samo zato jer se nisam zalio na prvu presudu za nametljivo ponasanje, pa mi onda na neki način prišiju to grebanje auta, te posalju u zatvor jer to onda spada pod krsenje uvjetne kazne za prvo djelo?

Kršenje uvjetne osude znači da u roku provjeravanja počinite novo kazneno djelo, a rok provjeravanja počinje teći od pravomoćnosti presude kojom je izrečena uvjetna osuda. Kako je djelo oštećenja tuđe stvari počinjeno prije tog datuma, po toj osnovi opoziva uvjetne ne može biti.

Teoretski, postoji mogućnost opoziva, ali to je takva teorija da vas neću zamarati s tim niti će se to desiti, jer oštećenje tuđe stvari jedno je od najbenignijih djela koje naš Kazneni zakon normira.

A samom nalogu možete prigovoriti, iako sud u tom slučaju nije vezan prijedlogom sankcije DORH-a (što znači da može izreći i strožu sankciju), no obzirom na sve okolnosti slučaja, NEMA ŠANSE da vam izrekne bilo što drugo doli opet uvjetne osude. Vaša odluka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, G-man je napisao:

Očekivan rasplet događaja.

Isključivo DORH.

Možete provjeriti kod DORH-a.

Kršenje uvjetne osude znači da u roku provjeravanja počinite novo kazneno djelo, a rok provjeravanja počinje teći od pravomoćnosti presude kojom je izrečena uvjetna osuda. Kako je djelo oštećenja tuđe stvari počinjeno prije tog datuma, po toj osnovi opoziva uvjetne ne može biti.

Teoretski, postoji mogućnost opoziva, ali to je takva teorija da vas neću zamarati s tim niti će se to desiti, jer oštećenje tuđe stvari jedno je od najbenignijih djela koje naš Kazneni zakon normira.

A samom nalogu možete prigovoriti, iako sud u tom slučaju nije vezan prijedlogom sankcije DORH-a (što znači da može izreći i strožu sankciju), no obzirom na sve okolnosti slučaja, NEMA ŠANSE da vam izrekne bilo što drugo doli opet uvjetne osude. Vaša odluka.

Hvala ti G.Man :) ma tek sam sinoc malo gledao tu optuznicu i onu kaznenu prijavu, pa to da vidis, to je cudo. Nista se s nicim ne poklapa, mijenjani datumi, krivi datumi, kao da ju je pisalo dijete od 10 godina, sve su pogrijesili. Na kraju su kako sam i napisao odlucili preinaciti optuzbu na drugi datum jer me "oštećena" kontaktirala prije tih datuma pa su valjda vidjeli da bi to sve palo u vodu. U razdoblju za kje sam sad okrivljen, nije bilo s moje strane slanja nikakvih poruka preko bilokakve mreze, ni sms-ova. U tom razdoblju poslano je jedno pismo,rukom pisano, te jedna ruza, te su u tom razdoblju bili ti pozivi sa skrivenog broja. Medjutim i za to razdoblje se navodi kako sam slao poruke putem emaila i slicno,iako kako kazem toga nije bilo. Svejedno odlucio sam da cu podnijeti tu kaznu,iako me smetaju kvalifikacije pracenja i uhodjenja jer toga nije bilo,kao ni verbalne agresije,napominjem da u svim tim porukama i tom jednom pismu nije bilo nikakve prijetnje ni ruznih rijeci. Dalo bi se tu jos na svasta prigovoriti,iako nisam cak ni kontakirao nekog odvjetnika za to, nego sam sve laicki pogledao. Shvacam da sam u neku ruku zasluzio tu kaznu po tome kako je ona to sve slozila, najvise zbog tih poziva,sve drugo je samo nadogradila na to. Za koji dan presuda ce biti pravomocna i onda sam na uvjetnoj. NIsam presretan zbog toga ,ali zelim to sve ostaviti iza sebe. JOs jednom zahvaljujem svima tu na pomoci i nadam se da više neću navraćati ovdje zbog ovakvih stvari

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , G-man je napisao:

Nema problema, iako si razmislite još jednom o prigovoru obzirom na navode koje ste iznijeli. Jasno, odluka je samo vaša.

Hvala Vam,neizmjerno. Da Vas imam za odvjetnika,siguran sam da bi srusili tu presudu i optuznicu. Rok za prigovor ce proci sutra,odlucio sam da se necu zaliti i tako ce ostati. Ne zelim se vise time opterecivati,pred sobom sam cist jer nisam imao nikakve zle namjere prema njoj ,nikad nisam ni glas povisio na nju niti bio grub,bezobrazan ili prijetio. Ne samo s njom,nego u zivotu nisam digao ni glas ni ruku na bilokoju zenu. Svjestan sam i svojih postupaka i djelomicno sam ipak kriv zbog pokusaja uspostavljanja nezeljenog kontakta pa cu eto to odraditi kroz godinu dana te uvjetne. Isto tako znam da ce sad uslijediti podmukle provokacije s njene strane i njenog brata,koji je vec poceo,te oca. No i na to sam spreman,klonit se sto dalje od njih,ne odgovarati i ne reagirati na iste i to je to. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na provokacije definitivno nemojte reagirati, jednostavno se maknite iz te priče. Znam da je ponekad teško ostati hladne glave, ali računajte da su provokacije često unaprijed smišljene sa vrlo jasnom agendom, a ne treba Vam novo "vucaranje" po sudovima, tim više jer će i pravila igre biti stroža (glede sankcije mislim).

Ako ste odlučili da nećete prigovarati nalogu, jednostavno stavite sve ovo iza sebe i živite svoj život bez tih osoba.

Sretno,

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , G-man je napisao:

Na provokacije definitivno nemojte reagirati, jednostavno se maknite iz te priče. Znam da je ponekad teško ostati hladne glave, ali računajte da su provokacije često unaprijed smišljene sa vrlo jasnom agendom, a ne treba Vam novo "vucaranje" po sudovima, tim više jer će i pravila igre biti stroža (glede sankcije mislim).

Ako ste odlučili da nećete prigovarati nalogu, jednostavno stavite sve ovo iza sebe i živite svoj život bez tih osoba.

Sretno,

lp

Hvala na opomeni ? ne brinite,nije tesko ostati hladne glave,a vec je pocelo,no sad kad znam sto mogu ocekivati to je druga prica. Nasjeo sam jednom i prosao dobru skolicu iz prava ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Naivac40 evo koliko covjek moze iz posta prouciti cinite se kao jako pozitivna osoba i zelim Vam sve najbolje.

Nebih sad tu ulazio kako dorh radi, ali po optuznici i datumima Vam je jasno na koji se nacin to "sredjiva". Vjerujte nije razlika niti u velikim gradovima. Toliko o tome.

 

S obzirom da imam nemalo iskustvo na kaznenim sudovima vjerujem da se ova optuznica mogla srusiti (pogotovo jer imate dokaze da je i ona vas kontaktirala, a ako jos imate suradljive svjedoke..), ali vi mi se cinite kao osoba koju bi cijela ta borba nagrizla vise no ovakav scenarij.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, Nida je napisao:

Naivac40 evo koliko covjek moze iz posta prouciti cinite se kao jako pozitivna osoba i zelim Vam sve najbolje.

Nebih sad tu ulazio kako dorh radi, ali po optuznici i datumima Vam je jasno na koji se nacin to "sredjiva". Vjerujte nije razlika niti u velikim gradovima. Toliko o tome.

 

S obzirom da imam nemalo iskustvo na kaznenim sudovima vjerujem da se ova optuznica mogla srusiti (pogotovo jer imate dokaze da je i ona vas kontaktirala, a ako jos imate suradljive svjedoke..), ali vi mi se cinite kao osoba koju bi cijela ta borba nagrizla vise no ovakav scenarij.

 

upravo tako i odustao sam od svega, iako nije lako. Rok za zalbu je prosao i nije mi žao. Pravda je ponekad malo slijepa,a i kako mi je odvjetnica rekla: "Mozemo se boriti i vjerojatno srusiti optuznicu, medjutim Vaša bivša je odvjetnica, te su drzavna odvjetnica te sutkinja žene, a s kojima "oštećena" ima skoro svakodnevni kontakt i biti će stoga jako teško. Dobili ste malu kaznu,tek simbolicnu rekla bih, tek toliko da im statistika izgleda dobro, pa razmislite." Kao najvaznije ne želim uopće više vidjeti "oštećenu" ,a najmanje na sudu gledati njeno glumatanje i slušati paranoje. Nek joj to bude zadnja zadovoljstina što se mene tiče. U ovoj državi ubiješ čovjeka i šećeš slobodno. Pošalješ poklon,ljubavno pismo ili cvijeće i ideš u zatvor :) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, drot13 je napisao:

Molim te da ne generaliziraš, a što se tiče zadnje rečenice, ne, nitko neće ići u zatvor ako pošalje poklon, ljubavno pismo ili vijeće, ali ako to radi uporno i kroz duže vrijeme protiv volje onog kojem šalje, onda da, može, treba i hoće ići u zatvor.

oprosti, na sto se odnosi generalizacija? na to da ubijes covjeka i seces slobodno? Što se tiče zadnje recenice, da pretjerao sam malo, no svaki slucaj je slucaj za sebe. Konkretno,ovdje se radilo o odvjetnici koja je to mogla rijesiti na drugaciji nacin jer je upoznata sa zakonom za razliku od mene,pa me mogla i upozoriti ili zaprijetiti policijom, nego je slagala slučaj polako i jos mi pokusala smjestiti oštećenje imovine, konkretno auta, kojeg je vjerojatno dovezao njen brat oštećenog iz ZGB, pa su to pokusali meni natovariti,ali nisu uspjeli iz prostog i jednostavnog razloga sto sam ja bio na drugom mjestu u vrijeme dok se to navodno dogadjalo,a sto bi bilo da nisam, vec da sam bio kod kuce sam,kao sto obicno jesam??? Eto jedna slucajnost me spasila. Što je to uporno i kroz dulje vrijeme? Prijava je bila recimo podnesena za razdoblje od veljace 2017 do ozujka 2018, da bi je promijenili u "od neodredjenog dana sijecnja 2018 do ozujka 2018" zbog toga sto me "oštećena" kontaktirala u onom prethodnom vremenu, cak i rodjendan cestitala (ti cestitas rodjendan nekome tko te uhodi,prati i slicno?). Na kraju mogu se sloziti s tobom za onaj dio o upornom i kroz duze vrijeme,ali to vrijedi samo u slucaju ako druga strana ne odgovara, zar ne? Uostalom ja sam kako mozs i vidjeti gore iz prethodnih postova i sam rekao kako mislim da sam jednim djelom ipak kriv i da cu kaznu podnijeti, medjutim za mene "rijesiti" ,bilo je puno jednostavnijih nacina od ovog. Nikad nisam i nikad necu više zavrsiti na sudu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, drot13 je napisao:

Mislim na to da kriviš žene - od one koja te tužila, preko državne odvjetnice do sutkinje. Jasno mi je da situacija nije crno-bijela (rijetko koja je), ali drži se sebe, ne njih. I sam kažeš da si djelomično kriv, onda nešto nauči iz toga i idi dalje...

Pa ne krivim ja zene ? propustio si vidjeti da mi je to za zene rekla odvjetnica kod koje sam bio na razgovoru,cisto da vidim opcije,iako sam joj odmah rekao da se najvjerojatnije necu zaliti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Prijatelju žao mi je što je na kraju sve ovako završilo ali ova optužnica se uz imalo sposobnog i istrajnijeg odvjetnika (da ne kažem nekog boljeg studenta) od ove tvoje odvjetnice dala srušit ko od šale u roku 5 minuta. Prva stvar je što je bivša dobra i vidja se i sa sutkinjom i državnom odvjetnicom i već tu si zacementiran pa sve i da nema ni jednog dokaza protiv tebe, već to je dovoljno argument za nepošteno sudjenje, stvarno ti je odvjetnica neka traljava kad joj je to promaknulo.

Krivi datumi, pa mjenjanje datuma, pa onda poruka koju ti je poslala da ti čestita rodjendan, pa onda njen stari koji priča po gradu da si ti oštetio auto. Sve su to bili dobri argumenti tebi u korist. Greška ti je što si pričao u policiji i "bio iskren". Zapamti jednu stvar da kad god pričaš i sa policijom i DORH-om nema tu niti iskrenosti niti prijateljstva, samo gledaš svoj interes i kako izać neokrznut.

Jbg, šta je tu je, lekcija za ubuduće da ne govoriš ništa kad se snima bez prisustva odvjetnika a na poligraf ne idi pa ni onda kad si najneviniji na svijetu jer on tebi nikako ne može pomoći nego samo eventualno odmoći, a policajci te mogu plašit koliko god hoće nisi dužan ići na poligraf.

Ništa, zaboravi na nju i sretno dalje u životu!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Ilender je napisao:

Prijatelju žao mi je što je na kraju sve ovako završilo ali ova optužnica se uz imalo sposobnog i istrajnijeg odvjetnika (da ne kažem nekog boljeg studenta) od ove tvoje odvjetnice dala srušit ko od šale u roku 5 minuta. Prva stvar je što je bivša dobra i vidja se i sa sutkinjom i državnom odvjetnicom i već tu si zacementiran pa sve i da nema ni jednog dokaza protiv tebe, već to je dovoljno argument za nepošteno sudjenje, stvarno ti je odvjetnica neka traljava kad joj je to promaknulo.

Krivi datumi, pa mjenjanje datuma, pa onda poruka koju ti je poslala da ti čestita rodjendan, pa onda njen stari koji priča po gradu da si ti oštetio auto. Sve su to bili dobri argumenti tebi u korist. Greška ti je što si pričao u policiji i "bio iskren". Zapamti jednu stvar da kad god pričaš i sa policijom i DORH-om nema tu niti iskrenosti niti prijateljstva, samo gledaš svoj interes i kako izać neokrznut.

Jbg, šta je tu je, lekcija za ubuduće da ne govoriš ništa kad se snima bez prisustva odvjetnika a na poligraf ne idi pa ni onda kad si najneviniji na svijetu jer on tebi nikako ne može pomoći nego samo eventualno odmoći, a policajci te mogu plašit koliko god hoće nisi dužan ići na poligraf.

Ništa, zaboravi na nju i sretno dalje u životu!

 

Ma što je bilo bilo je, ne mislim se vise time zamarati. Kazna je počela teći i tako će i isteći. Nesto si krivo shvatio u vezi poligrafa, ja sam htio ići i pitao ih da li ja mogu zahtijevati poligraf, medjutim to su odbili,vjerojatno jer su provjerili gdje sam bio za vrijeme ostecenja auta pa su shvatili da ne mogu biti na 2 mjesta odjednom. Tako za to nisam ni kaznjen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , G-man je napisao:

Ionako poligraf nije dokazno sredstvo kod nas (jer ga se može "prevariti"), ali ga policija ponekad zna iskoristiti kako bi "privolila" osumnjičenog na suradnju. Ponekad upali, ponekad ne.

ili ti, kad ide njima u korist onda te skopčaju na poligraf,ali kad vide da ne bi išlo njima u korist onda nista...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija