Jump to content

Naknadno pronadjena imovina


kristina2

Preporučene objave

Pokojni djed sastavio oporuku. Naslednici sinovi. U oporuci naveo da imovinu koju nije naveo u oporuci ostavlja jednom od sinova. Imao 2 sina. Na ostavinskoj r. Jos 2001. Stric nije prijavio imovinu koja je izostavljena iz opiruke. Cerka drugog sina saznaje 2012 za imovinu koja je jos u vlasnistvu djeda. Sud je izbacuje iz reda naslednika. Ona se zali zupanijskom sudu. Dobija spor. Sudac postupa po nalogu zupanijskog suda i trazi predujam od 12.000 kuna za procenu sveukupne imovine i dokazivanje povrede nuznog dijela. Naslijednica nema trazeni iznos. Nakon dva produljenja po 15 dana sutkinja donosi rjesenje da zbog izostanka uplate predujma se ista stranka ne racuna u naslijednicu i odredjuje nasljednike ( djecu od strica). Ostavlja zalbeni rok 15 dana i to opet zupanijskom sudu.

Ukoliko se ista ne zali ostavinski postupak se obustavlja.

 

Moze li sudija opcinskog suda odstraniti nasljednika iz reda o naslhedjivanju nakon rjesenja zupanijskog suda da se doticni uvrscava u naslhednike. A sve radi izostanka uplate predujma za vestacenje u cilju procjene kompletne imovine prednika? U rjrsenju jos stoji da ce se ukoliko se izvrsi procjena uzeti u obzir vrednost imovine iz 2001. Sukladno smrti prednika 1994. A ostavinska obavlhena 2001. Znaci po starom zakonu o nasljedjivanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, kristina2 je napisao:

U oporuci naveo da imovinu koju nije naveo u oporuci ostavlja jednom od sinova.

Malo je nespretno napisan ovaj uglavak,obzirom da kako kaže... imovinu koju nije naveo u oporuci....on ipak takvu imovinu istom oporukom raspoređuje.

 

, kristina2 je napisao:

Nakon dva produljenja po 15 dana sutkinja donosi rjesenje da zbog izostanka uplate predujma se ista stranka ne racuna u naslijednicu

Apsurd,no sasvim izvjesno da ste pogrešno shvatili,obzirom da se radi o troškovima procjene koje stranka mora predujmiti(uplatiti unaprijed),u suprotnom se smatra da je odustala od zahtjeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

U istom Rjesenju sutkina rasporedjuje imovinu na stricevu djecu. U obrazlozenju navodi da zbog ne uplate predujma se racuna da nije povrijedjen nuzni dio jer nije moguce bilo izracunati i da sud ne moze to da uradi jer su troskovi procjene visoki. (12.000 kuna)

Pa sad pitam: kakve veze ima nasljedjivanje, pa i nuznog dijela, sa uplatom troskova suda ili vjestaka?

Ili si naslijednik ili nisi. Visi sud je lijepo nalozio opcinskom da me uvrstava u red naslijednika.

Sto uraditi? Moguce placanje u obrocima ili ponovno podnijeti zahtijev kad se novac prikupi. Sto?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , kristina2 je napisao:

kakve veze ima nasljedjivanje, pa i nuznog dijela, sa uplatom troskova suda ili vjestaka

 

prije 20 sati , kristina2 je napisao:

Ili si naslijednik ili nisi. Visi sud je lijepo nalozio opcinskom da me uvrstava u red naslijednika.

Nasljednik jesi,no u konkretnom slučaju treba utvrditi jel povrijeđen nužni dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zalila sam se ja, ponovno ide predmet na zupanijski sud. U zalbi sam navela i dokumentovala razloge zbog kojih nisam u mogucnosti izvrsiti uplatu predujma kao  i nekoliko validnih dokumenata o "postenju" pok. Strica i njegovih kceri, a sve radi uvida suda u celokupnu siituaciju.

No, pored moje zalbe jos ima jedna zalba i to trece kceri pokojnog strica.

Na sta se ona zali nije mi jasno.

Sud je zaprimio pismene.

Koji je razumni rok ili kakva je migucnost da se taj ostavinski predmet resi.

Kakva su moja prava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija