Jump to content
  1. Ruby_Danderfluff

Ruby_Danderfluff

• Similar Content

• objavio blazsurina
      Ovako, stric i njegov susjed su dogovorili kupoprodaju auta, no međutim nisu napravili ugovor, nego kad si susjed osposobi auto za registraciju onda će ga prenijeti na sebe. Stric je auto odjavio i predao tablice nadležnoj ispostavi. Susjed je odvezao auto i popravljao ga, no odlučio se i voziti u njemu (auto neregistriran i odjavljen) i zaustavi ga policija i stric je dobio kaznu od 5000 kn da je “dopustio”  dotičnom susjedu da upravlja dotičnim vozilom koje nema osiguranje i registraciju. Sto nam je činiti? I ima li kakve šanse da se stric izvuče jer ni na kraj pameti mu nije bilo da će se ovaj vozit, a i mislio je da je sve riješio kd je auto odjavio. 
    • objavio pukalez
      Postovanje,
      nisam siguran nalazi li se ova tema u pravom podforumu ali imam nekoliko pitanja u vezi isplate odstete osiguravajuceg drustva zbog prijeloma ruke. Ukratko, mama je pred godinu i pol dana pala na ledu i slomila ruku na vise mjesta, u laktu te u rucnom zglobu. Nakon dugotrajnog oporavka i fizikalne terapije ima dosta smanjen raspon pokreta u toj ruci, i u ramenu i u laktu i u zglobu te je misljenje ortopeda da zbog tih ozljeda i smanjene mogucnosti pokreta ima trajni invaliditet od minimalno 10%, a vjerojatno i vise. Ruka ju i dalje boli, i dalje joj cesto otice ali ortoped kaze da nema pomoci, te da se operacijom ne bi nista promijenilo. Desnjakinja je i slomila je desnu ruku pa joj to dosta otezava zivot. U osiguravajucem drustvu su joj prvo odbili zahtjev za odstetom, zatim smo pisali prigovore u dva navrata, nakon prvog prigovora su priznali invaliditet od 5% a nakon drugog prigovora su tome nadodali jos 2% sto ukupno cini invaliditet od 7%, i uz to je ponudjena odsteta od otprilike 3000 kuna.
      Ono sto me zanima je ima li se smisla opet dalje zaliti, traziti priznavanje veceg postotka invaliditeta i vecu odstetu, posto je misljenje specijalista i ortopeda da na to ima pravo zbog svojih ozljeda i posljedica tih ozljeda. Kakva je vasa praksa u takvim slucajevima i situacijama, imate li neke savjete za pisanje zalbe.. svaka informacija je dobrodosla, unaprijed vam hvala!
    • objavio toma49ka
      Postovani... Imao sam prometnu nezgodu, utvrdeno da nisam kriv. Proglasena je totalna steta na vozilu.
      Receno mi je da nemam pravo zalbe na odredeni iznos koji mi nude za odstetu.  Je li istina da rade po svom katalogu vrijednosti vozila, i da je to to.... Hvala
    • objavio erinerin
      Sava osiguranje odbija isplatiti štetu nastalu u prometnoj nezgodi. Slijedeći korak mi je tužba nadležnom sudu. Zanima me koja je procedura kod popravka automobila? Ja sad o svom trošku popravljam i onda na sudu tražim naknadu točno navedenu na računu? Ili ipak sud određuje koliki je iznos štete neovisno o tome kod koga sam ja i za koliko popravila automobil? Također me zanima imam li ja pravo tražiti od Save da mi dostave fotografije od procjenitelja (da ne bi poslije na sudu bilo da fotografije proguta mrak).
    • objavio Mario855
      Pozdrav svima,

uskoro mi ističe registracija na autu a ujedno i tehnički pregled.
      Nemam dovoljno novaca da podmirim oboje pa me zanima da li mogu uplatiti samo jedno (obavezno auto osiguranje ili tehnički) a drugo kad dobijem plaću sljedeći mjesec.
      Prvo se mora auto osiguranje da bih mogao ići na tehnički pregled, zar ne?

Zanima me kakve su kazne ako npr sad uplatim auto osiguranje te mi ono vrijedi i normalno se vozim do isteka tehničkog, nakon isteka tehničkog se ne vozim (auto koji je osiguran bude u garaži) dok ne dobijem plaću. Dobijem novac, sjednem u auto (u tom trenutku imam valjano auto osiguranje a ne i tehnički)  i odem na tehnički na produženje? 

Da li policija šalje kazne jer vide u kompjuteru da je tehnički istekao a vozilo nije odjavljeno ili jedino ako me zaustave na cesti i vide da nije bilo na tehničkom?

U kojem roku sam dužan odjaviti vozilo te kako ide taj postupak?
  • Online korisnici

• Napravi novi...