Jump to content

Obiteljska mirovina


Amelie 63

Preporučene objave

Poštovanje, 

Otac mi je preminuo i iza sebe je ostavio neke dugove na fini, kredit koji nema jamce, grobnicu i mirovinu. S obzirom na dugove mama i ja smo se na ostavini htjele svega odreći. Rečeno nam je da mama može napraviti obiteljsku mirovinu i da s prihvaćanjem nje ne dobiva i njegove dugove. Je li to točno?  Ako dobijemo sve hoće li nas teretiti banka za još 2.god kredita? 

POMOZITE

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidjeh i slične teme hvala... Al eto još jedno pitanje pa da završim s tim misterijima.. S obzirom da je na iznos mirovine od cca 2300kn imao trajni nalog za kredit u iznosu od 700kn... Onda mama dobiva 70%od 1600kn jer će se umanjivati kredit ili odricanjem kredita dobiva 70%od 2300kn..taj dio još nije mi jasan

HVALA 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 38 minuta, Amelie 63 je napisao:

Vidjeh i slične teme hvala... Al eto još jedno pitanje pa da završim s tim misterijima.. S obzirom da je na iznos mirovine od cca 2300kn imao trajni nalog za kredit u iznosu od 700kn... Onda mama dobiva 70%od 1600kn jer će se umanjivati kredit ili odricanjem kredita dobiva 70%od 2300kn..taj dio još nije mi jasan

HVALA 

70 % od 2.300 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Amelie 63 je napisao:

obzirom da je na iznos mirovine od cca 2300kn imao trajni nalog za kredit u iznosu od 700kn... Onda mama dobiva 70%od 1600kn jer će se umanjivati kredit ili odricanjem kredita dobiva 70%od 2300kn..taj dio još nije mi jasan

Mišljenja sam da je tumačenje nastale situacije pogrešno,obzirom da trajni nalog neprelazi automatizmom na vašu stečenu mirovinu,ali je pravo vjerovnika da od nasljednika potražuje ostatak duga,no isto tako je i pravo nasljednika na odricanje od nasljedstva,čime izbjegava odgovornost za dugove ostavitelja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija