Jump to content

Nasljeđeni novac


dado100100

Preporučene objave

Pozdrav.Nasljedio sam neku zemlju i nešto para u devizama a nešto u kunama.Nakon koliko vremena od završene ostavinske smijem otići na banku dignuti svoj dio.I dali ja mogu kod Bilježnika dati izjavu da želim da te pare idu na ženin ili očev račun buduči da ja na svom računu imam neke prometne ovrhe da mi fina ne odnese.Da napomenem da ni supruga a ni otac nisu stranke u postupku

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, dado100100 je napisao:

.Nakon koliko vremena od završene ostavinske smijem otići na banku dignuti svoj dio

Po pravomočnosti rješenja o nasljeđivanju.

 

Prije 43 minuta, dado100100 je napisao:

dali ja mogu kod Bilježnika dati izjavu da želim da te pare idu na ženin ili očev račun buduči da ja na svom računu imam neke prometne ovrhe

Takve stvari nemaju nikakve veze sa ostavinskim postupkom.

Nasljedili ste imovinu(novac)kojom možete slobodno raspolagati,a što vam je s njom činiti,vaša volja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, dado100100 je napisao:

Nije nešto puno samo me zanima dali ja mogu odreći se novca u korist npr. oca

 

Prije 55 minuta, dado100100 je napisao:

Da napomenem da ni supruga a ni otac nisu stranke u postupku

Ustup je moguć samo prema sunasljedniku.

 

Prije 6 minuta, dado100100 je napisao:

I nakon koliko dana se smije taj novac u banku otići podići.

 

Prije 10 minuta, Matrix je napisao:

Po pravomočnosti rješenja o nasljeđivanju.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, dado100100 je napisao:

Imam povjerenja jer to mi je i susjed  i prijatelj.On me zastupao i na prvom ročištu i sad če na drugom za 14 dana.Vjerujem čovjeku samo pitam dali može iči na njega buduči da me on zastupa? Ili moramo praviti neki ugovor?? Jer on ima punomač da me zastupa.

dogovori se sa odvjetnikom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , bankar.zg je napisao:

Pa s pravomoćnim rješenjem o nasljeđivanju odeš u banku, podigneš svoj dio i daš osobi kojoj želiš. Ili istoj uplatiš na račun (osim deviza). Zar je to toliko komplicirano? :)

 

, Matrix je napisao:

Nasljedili ste imovinu(novac)kojom možete slobodno raspolagati,a što vam je s njom činiti,vaša volja.

:neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 44 minuta, Matrix je napisao:

Što mislite koji je najbolji način da to provjeri.

Naravno, u banci.

No prečesto se (barem meni) događalo da na call-centru, info pultu ili jednom šalteru kažu jedno, a kad dođeš s konkretnim poslom, uppssss - kažu nešto sasvim drugo.

Zato i postavljamo pitanja ovdje na Legalisu, da bi čuli tuđa iskustva ili mišljenje znalaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Melchior je napisao:

prečesto se (barem meni) događalo da na call-centru, info pultu ili jednom šalteru kažu jedno, a kad dođeš s konkretnim poslom, uppssss - kažu nešto sasvim drugo.

U konkretnom slučaju sredstva se isplaćuju sukladno Rješenju o nasljeđivanju u gotovini ili na račun(ovisno o izboru),jer tehnički je navedena situacija kao da nasljednik podiže sredstva sa svog računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija