Jump to content

dom za starije i nemocne


kiki108

Preporučene objave

Poštovani,

Ne znam gdje spada moje pitanje ,pa sam stavio pod razno.Uglavnom moja mama je bila teško bolesna, terminalno.Bolnica ju je otpustila i morali smo je staviti u privatni dom.U domu je nakon pola dana umrla.Kada sam prvi put bio u tom domu, izgledalo je sve čisto i uredno i osoblje je bilo ljubazno.Došao sam po dogovoru sa njima.Međutm kada je sanitet doveo mamu tamo,i ja došao,slika je bila drugačija.Osoblja je falilo,samo jedna medicinska sestra,bez njegovatelja radi 24 sata..štičenici su natpani po sobama,soba zaudara po mokraći..Dok sam čekao medicinsku sestru i tražio nekog od osoblja ,bilo koga ,prošao sam cijeli dom,i vidio kakva je situacija..Samo jedna medicinska sestra obavlja posao kuharice i njegovatelja i čistačice na puno štičenika.NOvac koji sam morao dati unaprijed ,dakle 6000kn ne žele vratiti jer je tako u ugovoru,unaprijed se plača, iako je mama nakon pola dana što je bila tamo umrla.Na žalost izbor drugoga doma nisam imao.Ja ne znam što su oni radili i ne mogu kriviti njih za smrt mame ,pošto bi ona ionako kad tad umrla najvjerojatnije uskoro,ali sam uočio nemar i prljavšitnu u domu.Da li mogu napraviti nekakvu prijavu sanitarnoj inspekciji i kako se to radi?Uglavnom kada sam došao po stvari od mame osoblje više nije bilo tako ljubazno,samo su me se htjeli riješiti...Zaista bi htio podići nekakvu prijavu inspekciji i kako to učiniti? Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Hvala na odgovoru.Tek sam  sada mogao odgovoriti.

U ugovoru stoji da ukoliko korisnik umre ili otkaže usluge i smještaja u Dom u tijeku mjeseca za koji je usluga plačena unaprijed,obveznik nema pravo na povrat razlike u cijeni.

Pročitao sam što piše na linku koji ste postavili.Moja mama koja je bila teški bolesnik nije bila smještana u 7 kvadrata kako stoji nego manje,iako je u sobi bilo četvero korisnika,kreveti nisu dovoljno udaljeni.Njegovatelje nigdje nisam našao,samo je jedna medicinska sestra bila.Štičenika je negdje između 11-20.Soba je zaudarala po mokraći i bila je zagušljiva.Iako imaju dekubitalni madrac ,madrac ispod njega je bio prljav i razbijen.To sam kasnije provjerio nakon što je majka umrla.

uređeno: od kiki108
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

80 % domova ti je takvo.

Jedna osoba brine za xy ljudi.

Kuha, čisti, obavlja štićenicima osobnu higijenu itd.

Težak fizički posao.

Zato su mnoge medicinske sestre/njegovateljice otišle u inozemstvo za 7x veću plaću

a time je još gore ovima koji ostaju. Nije rijetkost da jedna zaposlena osoba brine cijeli

dan o 50 pacijenata. A po noći nitko. Jer nema tko.

uređeno: od wrritteer
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za medicinske sestre ne znam što se posla tiče..znam da nema prekvalifikacije za taj posao,dok poznam njegovateljice koje ne mgu naci posao.platile su si tečaj,i ne mogu naći posao..ja  inače imam tetu koja radi kao njegovatelj u njemačkoj i po njezinoj priči nije to tako zamaman posao za zaradu kako se razvikuje...dapače ona se žei vratiti u hrvatsku ili tamo tražiti drugi posao..

uređeno: od kiki108
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, kiki108 je napisao:

Poštovani,

Hvala na odgovoru.Tek sam  sada mogao odgovoriti.

U ugovoru stoji da ukoliko korisnik umre ili otkaže usluge i smještaja u Dom u tijeku mjeseca za koji je usluga plačena unaprijed,obveznik nema pravo na povrat razlike u cijeni.

Tada, nažalost, nemate pravo na povrat. Što se tiče ostaloga, ja svakako apeliram na Vas da prijavite sve nepravilnosti inspekciji Ministarstva, jer to će pomoći i svima drugima koji će morati smjestiti svoje starije i bolesne ukućane i članove obitelji u dom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Molila bi vas i ja za pomoc:kome prijaviti dom za starije za nemar:baka mi je imala mozdani nisu zvali hitnu nego sanitetski prijevoz pa je tek nakon  cetiri sata dosla do hitne i jos su ju ostavili samu u sobi bez nadzora kada su me zvali rekli su da je pala i da su zvali hitnu- da su mi rekli da je imala mozdani i da su zvali sanitet ja bi odreagirala i zvala  hitnu

da li prijaviti ministarsrvu ili ?

znam reci cete stara je ali kad se radi o nekme vasem bitno vam je da ima lijecnicku skrb i dostojanstvo bez obzira sto je stara i ionako bi umrla

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija