Jump to content

porez na prvu nekretninu

anonimno
 Dijeli

Preporučene objave

to što je to etaža kuće nema nikakve veze. kupite stan po pola i nećete platiti porez za 100 kvadrata, a na ostatak od 22 kvadrata platit ćete porez u iznosu od 5% od kupoprodajne cijene ZA TIH 22 KVADRATA (primjer: 122m2 za 122.000 eura, plaća se porez za 22m2 po osnovici od 22.000 eura, dakle porez je 1.100 eura odnosno 550 eura po glavi). ako kojim slučajem imate dijete, dobit ćete dodatno oslobođenje za još 15 m2. porez prijavljujete svatko za sebe u roku od 30 dana OD DANA SKLAPANJA UGOVORA (pripazite da dobijete dovoljan broj primjeraka ugovora). sretno vama i vašoj boljoj polovici.

Dijeli na drugim stranicama

please,ako mi netko moze odgovoriti na slijedece!!

MM&ja zivimo u stanu koji glasi na moje ime i kupljen je prije vjencanja!!

sad namjeravamo kupiti veci stan koji bi glasio pola na mene,a pola na muza(kojemu bi to bila 1 nekretnina)!!

jel to znaci da je on oslobodjen dijela poreza??a imamo i malu bebu,pa mozda i ona donese koju kunicu manje :-D

Zakonom o porezu na promet nekretnina propisana je površina od 80 m2 za obitelj od 3 člana.

Ako je stan u Vašem vlasništvu površine manje od navedene, a niste tražili oslobođenje od plaćanja poreza za taj stan, uz uvjet da Vi i Vaš suprug nemate drugu nekretninu znatnije vrijednosti, čak i Vi možete ostvariti oslobođenje od plaćanja poreza.

Nebitna je činjenica da je vlasništvo postojećeg stana stečeno prije braka već trenutak podnošenja zahtjeva za oslobođenjem u kojem porezni obveznik, zajedno s članovima uže obitelji mora ispunjavati Zakonom propisane uvjete kako bi ostvario oslobođenje.

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

• No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

• Napravi novi...

Važna informacija