Jump to content

Primjer prijedloga za povećanje alimentacije


mirnela

Preporučene objave

prije 11 sati , mkov1272 je napisao:

Znam da su godisnji odmori, no ista stvar je bila kad se bivsi zalio na dosuđeni iznos u 9.mj ,trajalo je 5 mj iako je sudu bilo poznato da uopće ne plaća alimentaciju....tako da to ipak traje dosta dugo.

Sve je to doslovno jako brzo. Ako samo uzmete u obzir da po žalbi spisi čekaju na odluku godinama, onda Vam je sve jasno.

prije 11 sati , mkov1272 je napisao:

Mi smo platili svaki svoje sudske troskove, svak po 400kn kod brakorazvodbe parnice i bio je tu još i žalbeni postupak, tako da to nije iznos zbog kojeg bi trebalo ustuknuti.

Tako je to kada nema punomoćnika i troškova zastupanja već samo sudskih troškova. Pa su besplatne tužbe, odgovori na tužbe, podnesci, zastupanja na ročištu, žalbe, odgovori na žalbe...

prije 11 sati , mkov1272 je napisao:

Nisam pravnica, ali sumnjam da bi gospođina tužba mogla proći kao neosnovana, obzirom na navedeno.

Svaki spor je rizik, pa tako i ovaj. Ništa nije sigurno dok ne dobijete u ruke pravomoćnu ispravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Sve je to doslovno jako brzo. Ako samo uzmete u obzir da po žalbi spisi čekaju na odluku godinama, onda Vam je sve jasno.

Tako je to kada nema punomoćnika i troškova zastupanja već samo sudskih troškova. Pa su besplatne tužbe, odgovori na tužbe, podnesci, zastupanja na ročištu, žalbe, odgovori na žalbe...

Svaki spor je rizik, pa tako i ovaj. Ništa nije sigurno dok ne dobijete u ruke pravomoćnu ispravu.

Pričali smo o sudskim troškovima. Odvjetničke usluge su drugo, to je stvar izbora, osobno sam imala odvjetnika koji se naravno plaća posebno + sudski troškovi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 minuta, mkov1272 je napisao:

Pričali smo o sudskim troškovima.

Ja sam govorila o troškovima koje osoba može imati u ovakvom sudskom postupku. Nema potrebe odvajati sudske troškove na ime pristojbi od troškova stranaka koji nastanu pri zastupanju. Stvar izbora je u odnosu na Vas, ali ne možete utjecati na izbor protivne strane. Tako da pri tome na troškove zastupanja nisam mislila samo na troškove koje može imati ona koja tužitelj, već i na troškove zastupanja druge strane u slučaju neuspjeha u sporu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav, molim vas ako netko zna šta mi je činiti. Naime u 1 mj je predana tužba za povećanje aliment, do suđeno je u korist djece al se gospodin žalio. Žalba je uvažena tj treba nadopuniti tužbu. "pozivaju se tužitelji da isprave i dopune tužbu na način da točno određen zahtijev za povišene doprinosa uzdržavanja s točnim naznaka a ranijeg iznosa i ranije odluke o izdržavanju, s brojem i datumom donošenja te odluke i iznosa koji se sada tužbeni zahtjevom trazi(na način da se mijenja iznos uzdržavanja određen planom o zajedničkoj skrbi odobren presudom suda). Ne razumijem što se tu traži budući da je sve navedeno i poslana sva dokumentacija. Molim ako itko zna što to znači. Hvala! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
prije 11 sati , Kety2021 je napisao:

Poštovani, molim vas ako mi možete također poslati primjerak dijete je napunilo 7g. otac plaća samo 500kn pa bi željela promjenu visine alimentaciju (ni sada ne plaća koliko bi trebao). Hvala! 

Evo pogledajte temu na ovom linku. Tu ćete naći sve potrebne informacije, kao i primjer prijedloga za tužbu za povećanjem uzdržavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani, 

otac djeteta samoinicijativno je predložio povećanje iznosa alimentacije, te ponudio svoj potpis i ovjeru takvog zahtjeva, čim utvrdim sadržaj sporazuma i način realizacije. Zbog epidemioloških okolnosti i 'mjera', zadnjih godinu i više, nismo realizirali taj prijedlog... a školarinu u privatnoj osnovnoškolskoj ustanovi (zbog zdravstvenih okolnosti), vanškolske aktivnosti kao i rastuće potrebe djeteta namirivala sam sama kako sam mogla i znala. 😥😥😥 Na izmaku sam snaga i opcija... 

Da pokušam skratiti: kako da formuliram takav zahtjev/sporazum/izjavu? Šaljem li ga nadležnom Sudu (ne stanujemo u istim županijama...); kako i da li ga 'vežem' na prethodno izrečeno rješenje? Bi li javnobilježnička ovjera njegovog/mog prijedloga pomogla pri donošenju novog(?) rješenja za obustavu (povečanog) iznosa alimentacije na sredstvima mirovine? 

Zahvaljujem na pažnji, razumjevanju i odgovoru...! 

 

uređeno: od Quiiosono
Radi veće vjerojatnosti dobivana odgovara - razdvajanje tema, preseljenje dijela teksta pod temu 'ovrhe'
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Da li znate koliki mogu biti troškovi tužbe za povečanje alimentacije djece, ukoliko sud mora utvrditi stvarna primanja bivšeg muža koji je zaposlen u Njemačkoj ?

Ne znam da li on mora doći na sud i što ako odbije doći ? 

Hvala 

 

 

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
prije 2 sati , Severina100 je napisao:

Suprug radi u Sloveniji  i ne znam točan iznos njegovih primanja. Kako doći do tog iznosa i koliko to, barem otprilike, košta?

Možete navesti da je iznos njegovih primanja nepoznat, pa će se u sudskom postupku utvrditi taj iznos.

prije 2 sati , Severina100 je napisao:

On se, osim što radi u firmi,  bavi različitim poslovima, ulaganjima u kriptovalute i slično? Ulazi li i tako (neredovito) zarađen novac u njegova primanja?

Da, sud pri odmjeravanju iznosa na ime uzdržavanja uzima sve u obzir tj. kako prihode, tako i rashode koje otac ima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , zxr je napisao:

On se pisano ocituje? 

Da, dobiva tužbu na odgovor.

prije 2 sati , zxr je napisao:

Jos jedno pitanje, smatrate li da tuzbu mogu sama napisati ili je bolje da to napravi odvjetnik ?

Ako smatrate da se možete sami zastupati u tom postupku, onda možete i bez punomoćnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala 

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Da, dobiva tužbu na odgovor.

Ako smatrate da se možete sami zastupati u tom postupku, onda možete i bez punomoćnika.

Puno hvala 

Probati cu se jos posavjetovati 

volila bih da ima neka tema iskistvo i sudska praksa u slucaju za povecanje alimentacije 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav još jednom. Kako upravo sastavljam tužbu za povećanje alimentacije, zanima me što se desava u slučaju da ročište ne bude zakazanoj prije nego dijete napuni 18 godina? Naime, sin će 12.10. napuniti 18. Strah me da će kao prvo,ročište se dugo čekati i da neće biti prije 12.10. a zatim i da će bivši odugovlačiti  sa ne dolaženjem na ročište kao što je to bio slučaj kod prve tužbe. Već je izjavio da čim sin napuni 18, on više neće plaćati za njega. Očito nije upoznat sa činjenicom da je dužan plaćati dokle god se dijete školuje. Ja s druge strane bi htjela poštediti sina da sam mora tužiti oca.

Hvala na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas da li je potrebno obavijatiti bivesg da cu podnjeti tuzbu za povecanje alimentacije ili samo otici na sud bez obavijesti?

prije 12 minuta, Crvena08 je napisao:

Pozdrav još jednom. Kako upravo sastavljam tužbu za povećanje alimentacije, zanima me što se desava u slučaju da ročište ne bude zakazanoj prije nego dijete napuni 18 godina? Naime, sin će 12.10. napuniti 18. Strah me da će kao prvo,ročište se dugo čekati i da neće biti prije 12.10. a zatim i da će bivši odugovlačiti  sa ne dolaženjem na ročište kao što je to bio slučaj kod prve tužbe. Već je izjavio da čim sin napuni 18, on više neće plaćati za njega. Očito nije upoznat sa činjenicom da je dužan plaćati dokle god se dijete školuje. Ja s druge strane bi htjela poštediti sina da sam mora tužiti oca.

Hvala na pomoći.

Da li bi ste htjeli podijeliti tuzbu da u poruci jer i ja sama pokusavam sloziti a bas mi ne ide 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , zxr je napisao:

Molim Vas da li je potrebno obavijatiti bivesg da cu podnjeti tuzbu za povecanje alimentacije ili samo otici na sud bez obavijesti?

Ne, niste dužni nikoga ništa obaviještavati.

prije 14 sati , zxr je napisao:

Da li bi ste htjeli podijeliti tuzbu da u poruci jer i ja sama pokusavam sloziti a bas mi ne ide 

Očito će Vam trebati stručna pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Ne, niste dužni nikoga ništa obaviještavati.

Očito će Vam trebati stručna pomoć.

Pa svakako cijenim struku jer iako imam dosta pravnog iskustva ali ipak sam druga struka i vazno mi je da napravim to kako treba

Ja zapravo nemam dokaze za vece potrebe djece jer mi to nikad nije bilo bitno 

sama se skrbim za djecu otac ih vidi 2 puta godisnje po par dana 

ne zna ni kad su bolesne ni kad su zdrave ni kad su u skoli ni kako su u skoli, ne zna koliko treniraju niti mu je to bitno 

ne zeli sudjelovati u troskovima ekskurzija 

ne zeli sudjelovati u troskovima evo kao sad pocetak sk godine kad cudo toga treba 

ustvarni on nema pojma ni sta je biti roditelj 

osim sto daje minumalnu alimentaciju ni nevidja djecu ni ne brine o djeci tako da ja zapravo nemam slobodnog dana a ni slobodnog vikenda jer ja imam djecu za razliku od njega 

Radi u Njem i znam da nema placu 5000 kn ali po toj osnovici on placa alimentaciju tako da realno djeca ne trebaju novac zive dobro ali trebat ce uskoro fax ili udaja zapravo zasto ne bi dobile sto zasluzju kad vec nikako drugacije ne pridonosi a s ozirom da dolazi tesko vrijeme zelim nesto poduzeti za svoju djecu

voljela bih naci nekog tko je zaista dobar i strucan i ima iskustva na tom podrucju 

realno tuzbu mogu napisati sama ali sudska praksa je nesto sasvim drugo i zato bi voljela pravnu pomoc 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , zxr je napisao:

Pa svakako cijenim struku jer iako imam dosta pravnog iskustva ali ipak sam druga struka i vazno mi je da napravim to kako treba

Onda je potrebno opunomoćiti odvjetnika.

prije 19 sati , zxr je napisao:

Ja zapravo nemam dokaze za vece potrebe djece jer mi to nikad nije bilo bitno

Za postupak će Vam biti itekako bitno.

prije 19 sati , zxr je napisao:

ne zeli sudjelovati u troskovima ekskurzija 

ne zeli sudjelovati u troskovima evo kao sad pocetak sk godine kad cudo toga treba

Za ove rashode služi alimentacija, tako da otac nije obvezan dodatno doprinositi, osim ako to ne želi.

prije 19 sati , zxr je napisao:

osim sto daje minumalnu alimentaciju ni nevidja djecu

Za neredovite susrete i druženja trebali bi se obratiti CZSS.

prije 19 sati , zxr je napisao:

zasto ne bi dobile sto zasluzju kad vec nikako drugacije ne pridonosi a s ozirom da dolazi tesko vrijeme zelim nesto poduzeti za svoju djecu

Ovo neće biti dovoljno za uspjeh u sudskom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 35 minuta, Borbena7 je napisao:

Onda je potrebno opunomoćiti odvjetnika.

Za postupak će Vam biti itekako bitno.

Za ove rashode služi alimentacija, tako da otac nije obvezan dodatno doprinositi, osim ako to ne želi.

Za neredovite susrete i druženja trebali bi se obratiti CZSS.

Ovo neće biti dovoljno za uspjeh u sudskom postupku.

Sto to znaci da dob dijeteta i njegovo povecanje place njje dovoljan dokaz?

Hocete reci da nemam osnovu traziti vecu alimentaciju a on ima veca primanja? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
  • Spitfire locked i pinned this forumu
Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija