Jump to content

porezno rješenje-pravomoćnost


kira

Preporučene objave

Poduzeće je imalo porezno nadzor,nakon kojega je izrađen zapisnik, zatim  PU izdaje prvostupanjsko rješenje, a nakon izvjesnog vremena i drugostupanjsko budući uložena žalba, no u rješenju nije naznačeno da tužba na rješenje odgađa ili ne odgađa izvršenje, zapravo se ne konstatir izvršnost.

Pkrećemo tužbu na US koji donosi svoje rješenje u kojem izrijekom stoji da žalba na rješenje odgađa izvršenje presude,(odluka suda je da se tužba odbija),,,no unatoč svemu PU izdaje rješenje o ovrsi po kojem postupa to jest naplaćuje se,..

Molim vaše mišljenje,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, kira je napisao:

zatim  PU izdaje prvostupanjsko rješenje

 

, kira je napisao:

no u rješenju nije naznačeno da tužba na rješenje odgađa ili ne odgađa izvršenje

Na većinu poreznih rješenja, žalba ne odgađa izvršenje istih. Isto tako podnešena tužba ne odgađa izvršenje poreznog akta. 

Vidi čl. 178. Općeg poreznog zakona. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , mutavi je napisao:

 

Na većinu poreznih rješenja, žalba ne odgađa izvršenje istih. Isto tako podnešena tužba ne odgađa izvršenje poreznog akta. 

Vidi čl. 178. Općeg poreznog zakona. 

Sve jasno no i porezna akta moraju biti u skladu sa zakonom,poglavito rješenje, koje mora biti sastavljeno u skladu s čankaom Općeg poreznog zakona koji točno regulira da se mora nevesti odredba pravomoćnosti , jer ako je rješenje pravomoćno i po njemu se postupa/naplaćuje, čemu onda tužba US/mislim da je besmislena.

No u mom slučaja ja imam i to da je prvostupanjska presuda US ne pravomoćna dakle žalba na istu odlaže provedivosti i ovršnost presude,..zašto da ja plaćama pravnu ne usklađenost i propuste upravnih organa,..

lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, kira je napisao:

zatim  PU izdaje prvostupanjsko rješenje, a nakon izvjesnog vremena i drugostupanjsko budući uložena žalba, no u rješenju nije naznačeno da tužba na rješenje odgađa ili ne odgađa izvršenje, zapravo se ne konstatir izvršnost.

Rješenje je pravomočno,a po proteku roka za plaćanje stječe svojstvo ovršnosti.

 

prije 3 sati , kira je napisao:

u mom slučaja ja imam i to da je prvostupanjska presuda US ne pravomoćna dakle žalba na istu odlaže provedivosti i ovršnost presude,..

U vašem slučaju se ovrha uopće ne provodi po presudi,več po pravomoćnom rješenju PU.

 

prije 3 sati , kira je napisao:

čemu onda tužba US/mislim da je besmislena

Nije besmislena,ukoliko bi Upravni sud odlučio u vašu korist,imate osnov zahtijevati povrat ovršenih sredstava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , kira je napisao:

jer ako je rješenje pravomoćno i po njemu se postupa/naplaćuje

Nije pravomoćno, već izvršno. Protekom roka za pokretanje upravnog spora, rješenje bi postalo pravomoćno. 

 

prije 9 sati , Matrix je napisao:

Nije besmislena,ukoliko bi Upravni sud odlučio u vašu korist,imate osnov zahtijevati povrat ovršenih sredstava.

:palac:

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Matrix je napisao:

Rješenje je pravomočno,a po proteku roka za plaćanje stječe svojstvo ovršnosti.

 

U vašem slučaju se ovrha uopće ne provodi po presudi,več po pravomoćnom rješenju PU.

 

Nije besmislena,ukoliko bi Upravni sud odlučio u vašu korist,imate osnov zahtijevati povrat ovršenih sredstava.

dakle drugostupanjsko rješenje je uvijek pravomoćno i izvršno, unatoč tome da izrijekom nije rečeno da tužba ne odgađa izvršenje, Članak 98.OPZ,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija