Jump to content

Zajedničko dvorište, novi suvlasnik postavio rampu na dijelu dvorista


gogeezg

Preporučene objave

Poštovani 

Suvlasnik iz zgrade do nas prodao je stan. Koristio se parkirnim mjestom u zajedničkom  dvoristu jer smo na istoj cestici..međutim ulaz je iz nase zgrade..njihova nema kolni ulaz.

Kako se tim parkirnim mjestom koristila dulje vrijeme nismo ništa posebno potezali..ali ona je sad prodala stan i parkirno mjesto odnosno pravo na korištenje..pa koja je tu sad razlika.

Ponavljam nas kolni ulaz, rampa , rasvjeta, klizna resetkasta vrata sve smo mi platili. Dok njihova zgrada ne ulaže u dvoriste i imaju pristup samo kroz dvorisna vrata /obicna pvc vrata

Sada je taj novi stanar brze bolje stavio rampu a niuopce se ne parkira(još)

Šta da radimo? Imamo pomanjkanja mjesta. Radi se o centru i kako je mogla prodati ili dati na pravo koristenja dio dvorista koji je zajednicki.

Puno hvala

 

uređeno: od gogeezg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Htio sam samo nadodati da dobar dio stanara iz nase zgrade sa pristupom kroz kolni ulaz ima čir na želucu jer svaki put kada idemo kuci sa posla molimo Boga da nađemo parkiralisno mjesto makar ga svaki mjesec uredno placamo a iz mjeseca u mjesec sve je manje parkirališta jer se na gotovo svakodnevnoj bazi iscrtavaju zutim trakama zabrane te najave o ukidanju svih mjesta od dzamije do trga burze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , gogeezg je napisao:

Poštovani 

Suvlasnik iz zgrade do nas prodao je stan. Koristio se parkirnim mjestom u zajedničkom  dvoristu jer smo na istoj cestici..međutim ulaz je iz nase zgrade..njihova nema kolni ulaz.

Kako se tim parkirnim mjestom koristila dulje vrijeme nismo ništa posebno potezali..ali ona je sad prodala stan i parkirno mjesto odnosno pravo na korištenje..pa koja je tu sad razlika.

Ponavljam nas kolni ulaz, rampa , rasvjeta, klizna resetkasta vrata sve smo mi platili. Dok njihova zgrada ne ulaže u dvoriste i imaju pristup samo kroz dvorisna vrata /obicna pvc vrata

Sada je taj novi stanar brze bolje stavio rampu a niuopce se ne parkira(još)

Šta da radimo? Imamo pomanjkanja mjesta. Radi se o centru i kako je mogla prodati ili dati na pravo koristenja dio dvorista koji je zajednicki.

Puno hvala

 

tužite ga za smetanje posjeda. obratite se upravitelju zgrade ili predstavniku suvlasnika koji vodi brigu o zajedničkim djelovima zgrade (zajedničke prostorije u što spada i zajedničko dvorište).

kako suvlasnik druge zgrade može određivati šta se može raditi u vašem dvorištu. šta ga ne postavite na pravo mjesto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
, bovu je napisao:

tužite ga za smetanje posjeda. obratite se upravitelju zgrade ili predstavniku suvlasnika koji vodi brigu o zajedničkim djelovima zgrade (zajedničke prostorije u što spada i zajedničko dvorište).

kako suvlasnik druge zgrade može određivati šta se može raditi u vašem dvorištu. šta ga ne postavite na pravo mjesto.

Nažalost naša zgrada sa kolnim ulazom je na istoj čestici kao i naša.

Dok mi ulažemo u zgradu fasadu s njihove svakodnevno pada zbuka a zimi snijeg jer nisu postavili snjegobrane kad su stavili novo krovište a i ne znamo više šta više tada pada dole crijepovi ili snijeg.

sad su ostali suvlasnici počeli stavljati rampe na "njihova" parkiran mjesta

Jedno je pod tampon već godinu dana i to prazno bez vozila,drugo je 6 mjeseci bilo prazno i koristili smo se s njim. Sad je i to parkirališni mjesto pod rampom

Ovo već graniči sa totalnom glupošču..

susjed do mene takodjer počeo dizati rampu i zakljucavaju..

koliko ja znam dvoriste je zajedničko. i iza svake te rampe je i moj dio dvorišta npr 1/10

kome da se obratim? Katastar prvo? Molim savjet jer su sad stvarno pretjerali.

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija