Jump to content

otvaranje firme i njezina djelatnost


pika11

Preporučene objave

Postovani,
razmisljam o otvaranju firme i firma bi se bavila uslugom naplate privatnog smjestaja putem kreditnih kartica.
Da pojasnim ja sam privatni iznajmljivac i kupio sam apartaic za naplatu putem kreditn ih kartica kako bi mogao svojim gostima pruziti mogucnost placanja kreditnim karticama.Znaci aparatic sam kupio i u mojem je vlasnistvu ,nije bankin,kupljen je preko mypos firme  ,poslovni racun je otvoren u Engleskoj i ja imam karticu od toga racuna koja glasi na moje ime(znaci sva napalcena sredstva sjedaju na taj racun).
SADA JA ZELIM PRUZITI NAPLATU I OSTALIM GOSTIMA KOJI ZELE PLATITI PUTEM KREDITNE KARTICE A NISU MOJI GOSTI PUTEM MOJEGA APARATICA(dakle moja susjeda ima goste koji zele platiti karticom a ona nema tu mogucnost , posalje ih kod mene , ja ima provucem karticu , novci su isti tren na racunu ja ih dignem i dam susjedi a ona napravi gostima racun,a ja njoj ispostavim racun za moju uslugu)
ZNACI ZANIMA ME ZA KOJE DJELATNOSTI BI TREBAO MOJ JDOO BITI REGISTRIRAN(po opisanome)
Poslao sam valjda 20 emailova od ministarstva finanxcija,turizma do fine i javnih biljeznika medutim konkretnoga odgovora jos nisam dobio pa evo ako neko zna ima volje i zelje neka mi napise SVE info su dobrodosle.
 
LP
 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Tu mi nešto ne štima.

Firma ima svoj žiro račun.

Vi izdajete račun - i na njemu je žiro raču firme. - R-1

A,u doznakama - sa računa - gosta je novac skinut na -privatni račun u Engleskoj...?..??

U neskladu je sa zakonom o platnom prometu..i kako če gost -pravdati račun . -ako recimo,,

spava na račun firme...?

Kako regulirati -PDV....? ..i vaša firma i korisnik usluge..??

Jer ,,zakon je jasan - sve usluge koja firma izvrši - plačaju se na račun firme...

drugo su..kopenzacije - cesije..itd..

poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija