Jump to content

Poziv za Glavnu raspravu - neispravno prezime


Bili9

Preporučene objave

Dobio sam poziv za Glavnu raspravu, po tužbi rođaka u svezi suvlasništva na naslijeđenoj nekretnini - zemlja, moga djeda, sa NEISPRAVNIM prezimenom, (pogrešno ispisano moje prezime u jednom slovu).

U prilogu sam dobio Rješenje Županijskog suda, u kojem je također moje prezime NEISPRAVNO, u tom jednom slovu.

U vlasničkom listu, kao i u posjedovnom listu, za navedenu nekretninu, moje prezime je ISPRAVNO napisano.

Dali je ovaj poziv i ovo Rješenje, za mene ništetno, i dali trebam otići na tu raspravu?

LP 

Bili9

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvalo sivko na pomoći.Ali ova parnica je počela još 2010.g.

I svaki put, ali baš svaki put, ja dobivam neispravno prezime na omotnici poziva, pa ga poštar vraća kao nepoznat primatelj, i svaki put oni isprave prezime na omotnici, ja je preuzmem, a onda opet u pozivu za raspravu , pa ovaj put i u Rješenju županijskog suda, krivo prezime!!! Ja dođem na raspravu, i svaki put moje prezime se na raspravi ispravi, i u zapisnik uvede ispravno...

I, opet ista stvar.

Pa dokle? 

Mogu li ja sada, napisati podnesak, i predati na protokol,prije rasprave da ja nisam ta osoba u pozivu i u Rješenju, priložiti preslik svoje osobne iskaznice i HR domovnice, i ne otići na raspravu, dok to ne isprave.

LP

Bili9

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, sastavio sam Podnesak u predmet, koji završava ovako:

"Molim,gornji naslov, da uvidom u preslik moje osobne iskaznice, br.........,u prilogu, ispravi neispravne podatke, u svojim službenim dokumentima.

Bilo bi poželjno da u tim podacima bude i ispravan OIB, osobe na koju se odnose dokumenti, jer u Republici Hrvatskoj živi nekoliko osoba, koji imaju isto ime xxxxxx i prezime yyyyyyy,(neispravno).

Prilog:preslik Poziva,Rješenje Županijskog suda i preslik OI

LP svima, koji mi mogu pomoći savjetom.

Bili9

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro jutro svima

Nažalost, OIB-a nema ni u pozivu ni u Rješenju županijskog suda, niti u jednom dokumentu vezanom za ovaj predmet. Zato sam i dodao ovu zadnju rečenicu u podnesku, jer običnim google-njem mog imena i prezimena (bilo ispravnog bilo neispravnog) dolazimo do barem 5 živih osoba u RH, sa istim generalijama.

Hvala na savjetima. Puno mi znače. Od početka ovog predmeta, 8 godina sam stariji, i teško mi sve ovo pada, pogotovo ovako banalne stvari.

LP Bili9 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno @Ruby_Danderfluff

Rasprava je održana. Dobio sam preslik Zapisnika od rođaka,čiji je advokat bio nazočan. U Zapisniku sam ovaj put spomenut, ali samo kao tuženik pod br.xx, bez navođenja mog imena i prezimena.(bilo ispravnog bilo neispravnog). Kažu da nisam pristupio raspravi, iako sam uredno primio poziv...

Svi ostali sudionici u današnjoj raspravi su navedeni ispravno...Rasprava je odgođena za drugi termin, iz nekih razloga...(ovdje nevažno)

Kako dalje? Čekati ispravak mog prezimena u slijedećim pozivima i dokumentima?

LP Bili9

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Bili9 je napisao:

Kako dalje? Čekati ispravak mog prezimena u slijedećim pozivima i dokumentima?

LP Bili9

 

Naravno, Vi ste ih pismeno upozorili na te pogreške i zasigurno će ih ispraviti, no ako se to ne dogodi, na sljedećem ročištu se pozovite na tu činjenicu i na pisani podnesak koji ste im dostavili (podnijeli)..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija