Jump to content

Stjecaj imovinskih i djela protiv života i tijela


sylwyo

Preporučene objave

Dragi kolege pravnici :)

 

Jedno pitanje.

 

Igra li namjera s kojom je pocinjeno KD tjelesne ili teske tjelesne ozljede ulogu na njegovu mogucnost stjecaja s nekim imovinskim KD?

 

Konkretno.. znam da tesko ubojstvo iz koristoljublja konzumira kradu, razbojnistvo i sl. i znam da bi imovinska djela trebala konzumirati i tjelesnu ozljedu, ali ne i tesku tjelesnu ozljedu.

 

U udzbeniku pise da se (laka) tjelesna ozljeda konzumira samo ako nije pocinjena s namjerom, a na ovom forumu i nekim drugim sajtovima sam vidio da pise da konzumacija postoji bez obzira na oblik krivnje.

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

razbojnicka kradja konzumira laku tjelesnu ozljedu jer je ustvari krađa + sila= razbojnicka kradja

 

dakle ako bi bile lake ozlijede bio bi prividan stjecaj iako postoji namjera jer je sila ulazi u bice kaznenog djela razbojnicke kradje.

 

da je teska tj. ozlijeda to bi preslo okvir konsumpcije i bio bi stjecaj izmedju razbojnicke kradje i teske tj. ozljede

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija