Jump to content

zabrana viđanja unučeta


mejna

Preporučene objave

ja sam baka,oduvijek imam poremećene odnose sa kćerkom.Čuvala sam unuku do 3 godine tj do prije 20ak dana kad mi je kćer zabranila da dolazim i da ne trebam čuvati više dijete.Dijete je jako vezano za mene imalo je puno ljubavi,odgoj i moju brigu maksimalno.Uložila sam svoj život u unuku isto kao što sam i za svoju kćer koja mi je okrenula leđa,nastao je rat.Ne čujemo se već 20ak dana jer ju ne zanimam,niti je briga jesam li živa.Mislim da je dosta dovoljno da se razumije moja bol,patnja a doživjela sam i smrt oca što moju kćer baš i nije pogodilo.Zaljubljena je u svog nevjenčanog partnera i ne vidi ništa oko sebe.Što mi je činiti molim pomoć.Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala Ruby,bila sam jutros u CZS čisto da pitam ali nisam još podnijela prijavu,moja kćer se ne javlja već 20ak dana a ne znam što da čekam više kad ona nema osjećaja za mene nit ju zanimam unučicu je strpala u vrtić,mene otkačila i ona lijepo i sretno živi ne mareci kako je meni i da se gušim u boli i patnji.Niti ju boli koliko smo ja i  unučica bile vezane ove 3 god.Ne znam što mi preostaje da dobijem viđanje unuke kad mi je svojom voljom uskratila viđanje djeteta,povlačenje po CZS i po sudu zar se ona tog ne boji?Ima veliku podršku od svog izabranika,bojim se da me unučica ne zaboravi jer me nema u njenim očima niti me vidi više pa to je da umrem.

 

Razlog naše svađe je što ja ne prihvaćam njenog izabranika što sam svašta govorila protiv njega i što svaku riječ prenosi njemu,da nije prenosila riječi i da je sukob rješavala sa mnom možda ne bi došlo do ovog jako je nagla,lažljiva ,vjeruje drugima,podla,dvolična i opasna a još uz sve to u kontaktu je sa ocem nakon 30g.što joj nije pružio mrvicu kruha a bile smo i žrtve nasilja i kaže da nije bitno što je bilo već što je sad drugim riječima ja joj nisam niko i ništa nebitna sam joj bez obzira koliko sam se krvavo namučila za nju a i za sebe...To je moje dijete koje sam rodila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, takva je sudbina nas roditelja, a što se može, tiješite se da niste jedini....

A ovo što Vam kćerka ne dozvoljava viđanje i kontaktiranje sa unučicom, pisanim putem od CZSS zatražite isto, najvjerojatniji scenarije je da će nad Vama provesti psihosocijalnu obradu i odlučiti, a ako oni ništa ne poduzmu po tom pitanju, nažalost, morat ćete sudskim putem zatražiti viđanje unučice...

Nadovezao bi se na ovo što pišete da ste joj pričali protiv njezinog sadašnjeg partnera (izabranika).... poštovana, iskreno, unaprijed Vam se izvinjavam što ću iznesti svoje mišljenje, to nemate pravo ako ona to ne prihvaća, ona ga je odabrala, ona živi sa njim, Vi je možete savjetovati, ali ne možete nametati svoju volju u svezi njezinog sadašnjeg partnera (izabranika), ona je punoljetna osoba i ako je njoj dobar, tj. ako njoj odgovara, Vi se morate pomiriti sa time...

Možda bi bilo dobro da sjednete sa njom (ako je moguće), popričate o tome sa njom, te joj priopćite da niste imali nikakve loše namjere samo je savjetovati i da nek to zanemari i dozvoli Vam kontakte sa Vašom unučicom...

A to što je upisala dijete u vrtić nije loše za dijete, ipak su vrtići za djecu, druži se sa svojim vršnjacima i zasigurno će joj to samo koristiti u budućem životu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru,kome da kažem kad se ona uopće meni ne javlja vjerojatno ju on sad savjetuje,,neka ona samo ide na socijalno i mi ćemo,,ali ja već od prije idem na psihoterapije što će možda zloupotrijebiti protiv mene a idem iz cisto prošlog teškog života a i doživjela sam smrt oca nedavno što ona baš i nije.U pravu ste sa odgovorom nisam trebala pljuvati po njemu ali kad su svađe i sukobi svašta čovjek izgovori čak što nije ni pomislio a to sam povrijeđena zbog tog što sam sve dala za nju a ona mi ovako vratila a i prije je radila sranja već od 15 ate god kad je počela trčati za muškarcima.Jako sam se borila i svašta proživljavala kao i sada.

 

i da Vas pitam kako će to Centar provoditi psihosocijalnu obradu sa mnom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 46 minuta, mejna je napisao:

U pravu ste sa odgovorom nisam trebala pljuvati po njemu ali kad su svađe i sukobi svašta čovjek izgovori čak što nije ni pomislio...

Svjestan sam toga, zato Vam i predlažem da probate popričati još jednom sa njom i da joj sve razjasnite, tj. da joj kažete da niste imali nikakve loše namjere, već ste bili isfrustrirani i zato ste to rekli što ste rekli protiv njezinog izabranika, možda "urodi plodom"..

Još jednom Vam želim svaku sreću...!

 

Prije 44 minuta, mejna je napisao:

i da Vas pitam kako će to Centar provoditi psihosocijalnu obradu sa mnom

Procijenjivati Vas kao osobu da li ste "sposobni", oprostite na izrazu, tj. da li bi dijete bilo sigurno da se ostavi samo sa Vama, jer se gleda prioritet djeteta (sigurnost)..nemojte misliti da ja mislim da Vi niste sposobni, ali to moraju odlučiti djelatnici CZSS...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali čuvala sam ga do ove 3 godine stalno,imam i svjedoke da sam maksimalno brižno čuvala i dala sebe u unuku,znači ja bih trebala zvati nju i kao da se ja njoj ispričam da sam ja grešnik ako sam dobro shvatila bez obzira na njenu drskost i ostalo tako sam Vas shvatila

 

mislila sam joj poslati poruku da ju pitam da li se možemo dogovoriti bez svađe da i dalje čuvam dijete i viđam pa ne znam što će ona odgovoriti pa da onda idem u centar ako ne urodi plodom

 

ali još ću malo pričekati par dana

 

da li je to pametno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, čuvali ste unučicu, kako pišete, i brinuli se adekvatno o njoj, svaka čast, ali je razvidno da je negdje "puklo", možda bi i bilo dobro da joj pošaljete poruku i da joj napišete da želite da se nađete i o svemu ljudski popričate, ali ako ona neće, nemožete je prisiliti, kao ni da Vam udovolji viđanje djeteta jer je ona zz istog, zato razgovor i možebitni dogovor ili preko CZSS ili sudom, zatražiti kontakte sa unučicom, no, vjerujem da to neće biti potrebito i da ćete se ljudski dogovoriti....

Sretno...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala što ste uz mene,ali koliko da čekam više,jutros mi došlo da odem u vrtić pa sam se suzdržala ali noću plačem i ne mogu spavati i sama se borim sa sobom,velik utjecaj ima njen partner na nju,sad je njegova majka uz njih,ja sam odbačena

 

i jako se bojim da me unuka ne zaboravi kad me ne vidi ovo  vrijeme

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Mejna, spojila sam Vam upite u istu temu, da ne lutate s odgovorima, s obzirom da se sve odnosi na istu situaciju. Odgovor dolje:

 

Imate pravo, po čl. 120. Obiteljskog zakona, na ostvarivanje osobnih odnosa s djetetom, pa možete pokrenuti izvanparnični postupak u kojemu ćete tražiti od suda da odredi način i vrstu ostvarivanja Vaših osobnih odnosa s unučetom (učestalost, vrijeme, tko koga dovozi, na kojoj lokaciji, pravom na obavještavanje, pravom na slanje darova i pisama i sl.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, mejna je napisao:

Što točno znači izvanparnični postupak 

Uh, malo kompliciranije za razjasniti, uglavnom, nije toliko kompliciran kao parnični, sud može donijeti rješenje samo na temelju (ako su utemeljeni) zahtijeva jedne stranke u postupku, uglavnom, ide se na jedan vid "dogovora", ako se tako može nazvati, u kojem je veća elastičnost procesnih instituta, smanjena strogost u formalnom smislu, otvorena mogućnost pokretanja postupka po službenoj dužnosti od strane suda, otvorena mogućnost postupanje samo s jednom strankom, orijentiranost na pomoć i dr., ako ste me shvatili...

Mislim da bi Vam ipak bilo najbolje prepustiti stručnoj osobi da Vam to odradi...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa, recimo, nešto slično, ali sud može donijeti i bez dogovora, primjenom čl. 120. ObZ, odluku o viđanju Vas i Vaše unuke, no ako nebi tako išlo, sud će Vas uputiti u parnični postupak...

Kažem, možda bi najbolje bilo zatražiti besplatnu pravnu pomoć u Uredu državne uprave svoje županije, pa da Vam to stručna osoba odradi..

Sretno...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čitam, nisam stručnjak, ali imam dojam da vam je potrebnija psihološka pomoć i podrška nego sudovi i odvjetnici

smirite se

nekada sam se nalazio u koži vaše kćeri, sa svih strana (i njeni i moji roditelji su sve činili da ne budemo zajedno)

i stvarno, više nismo, na obostrano zadovoljno (ne naših roditelja), već nas samih, jednostavno nismo bili jedno za drugo

ohladite glavu i pustite stvari da idu svojim tokom; ne pametujte kćeri kakve partnere si bira, vaša neopravdana akcija odreagirala je njenom neopravdanom reakcijom, ako nisu jedan za drugog, veza neće opstati, a ako jesu, sretno im

dajete si za pravo da "birate" njoj partnere, ali joj ne date pravo da više ne komunicira s vama; popustite

to je to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovor aleenu da se vi nalazite na mom mjestu pitala bih vas kako vam je kad dijete okrene leđa roditelju i zabranjuje viđanje  unučeta za koje bi život dao.Prisiljena sam tražiti neku pomoć, nek moja kćer radi što hoće ionako postupa po svom ali da mi se bar ne sveti i ne brani viđanje unuke 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, mejna je napisao:

Odgovor aleenu da se vi nalazite na mom mjestu pitala bih vas kako vam je kad dijete okrene leđa roditelju i zabranjuje viđanje  unučeta za koje bi život dao.Prisiljena sam tražiti neku pomoć, nek moja kćer radi što hoće ionako postupa po svom ali da mi se bar ne sveti i ne brani viđanje unuke 

svakodnevno se svi mi (ljudi/živa bića), nalazimo na takvim istim ili sličnim/situacijama i iskušenjima i to nije nikakav WOW, niti iz toga treba raditi drame/ceremonije

nakon par vaših objava, u potpunosti mi je razumljivo i shvatljivo da vaša kći ne želi komunicirati s vama, žao mi je što to vi ne vidite/osjetite, vrlo ste tvrdoglava osoba

dobro poraditi na sebi, eventualno na psihoterapiji pokazati ovu temu te raditi na popuštanju i prihvaćanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

još jedna napomena - sada ste vrlo ljuti i ne bi me čudilo da odete u CZSS i raspitate se oko možebitnih pokretanja procesa, samo želim da znate da imate na umu ako se budete na taj način "indirektno prijetili" kćeri, zapravo će prolongirati razrješavanje ovog problema te stvoriti još veće međusobno odbijanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne kažem da niste u pravu ali i vi da ste slušali svoje roditelje koji su vam željeli dobro i ukazivali na problem koji ćete doživjeti a koji niste uvidjeli ne bi doživjeli to što jeste ali moja kćer mi je svašta napisala porukom i na kraju se svelo citiram njen navod,,idi na sud,,ja joj kažem razmisli preko noći pa mi javi jel da idem na sud a ona meni, nemam Šta razmisliti slobodno idi na sud, , i zato sam nekim dijelom spremna ići na sud kad je jako bezobrazna,lažljiva,podla lukama i pokvarena 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , mejna je napisao:

Dobro,molim vas onda pomoć ako mi moja kćer ne bude davala viđenje kontakte i susrete s unukom kako ću postupiti hvala 

Poštovana mejna, sukladno čl. 120. st. 1. ObZ Vi imate pravo na ostvarivanje kontakata sa unučetom, kao i ono sa Vama, i nemože Vam to nitko osporiti, to je Vaše pravo kojeg ćete, ako nije moguć dogovor sa kćerkom, tj. sa majkom djeteta, ostvariti na naprijed opisani način....

Pustite što se piše, to je Vaše pravo, a i pravo Vašeg unučeta, koje pravo Vam propisuje ObZ i niko Vam ga nesmije i nemože uskraćivati, osim ako bi se dokazalo da bi kontakti i druženja Vas i Vašeg unučeta štetili djetetu, tj. Vašem unučetu, a to zasigurno neće....

Sretno...!

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Željac047 je napisao:

Molim, držite se, smirite i hladnokrvno riješite to, sretno još jednom...!

Dragi moji svi koji ste me razumjeli konačno i definitivno sam odlučila da potražim pomoć suda u vezi unuke a razlog je: moja kćer je notorna lažljivica, dvolična,pokvarena i td uništila me i još uništava ništa joj se ne može vjerovati mijenja riječ u sekundi jako eksplozivna,sad mi je napravila ovo juče sam je molila i to na koljenima da se dogovorimo da vidim unuku,i da odemo kod moje majke koja je sama i jedva čeka da nas vidi, usprotivila se kao da ja ne mogu ići s njom zajedno jer oni su jako ljuti jer ja branim a nije bila god dana od smrti mog oca i sad bi ona bez mene išla u moju kuću sa svojim dragim na dan a ja sam rekla kad bude odlučila na više dana i da idemo zajedno.nije joj pasalo i meni iza leđa je otišla a glumeći da nije i napisala mi je kako unuka spava i da će me zvati naveče da ju čujem,nije me nazvala već mi je lagala i brzo otišla na put mojoj mami.kad sam zvala mamu i ona mi je prekrila da su došli ali ih je odao plač unuke,kad sam upitala ko je to zbunjeno mi odgovorila da su oni došli.tražila sam kćer na tel.bila je agresivna bezobrazna i ja sam rekla evo sad ću i ja doći.prevalila sam 300 km i došla kući a ona je pobjegla,posvađala sam se sa mojom mamom u vezi tog,a kćer je rekla kako će se ona mene odreći, znači napravila me budalom,bila dan i napravila svađu između svih.ponovno sam prevarila 300 km da bi se vratila.moja odluka je da ovo riješi sud a još me brine što moja unuka muca da je u zadnjih mj dana. Ljudi budite uz mene i pomozite mi napravila mi je veliku bol

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , mejna je napisao:

Dragi moji svi koji ste me razumjeli konačno i definitivno sam odlučila da potražim pomoć suda u vezi unuke a razlog je: moja kćer je notorna lažljivica, dvolična,pokvarena i td uništila me i još uništava ništa joj se ne može vjerovati mijenja riječ u sekundi jako eksplozivna,sad mi je napravila ovo juče sam je molila i to na koljenima da se dogovorimo da vidim unuku,i da odemo kod moje majke koja je sama i jedva čeka da nas vidi, usprotivila se kao da ja ne mogu ići s njom zajedno jer oni su jako ljuti jer ja branim a nije bila god dana od smrti mog oca i sad bi ona bez mene išla u moju kuću sa svojim dragim na dan a ja sam rekla kad bude odlučila na više dana i da idemo zajedno.nije joj pasalo i meni iza leđa je otišla a glumeći da nije i napisala mi je kako unuka spava i da će me zvati naveče da ju čujem,nije me nazvala već mi je lagala i brzo otišla na put mojoj mami.kad sam zvala mamu i ona mi je prekrila da su došli ali ih je odao plač unuke,kad sam upitala ko je to zbunjeno mi odgovorila da su oni došli.tražila sam kćer na tel.bila je agresivna bezobrazna i ja sam rekla evo sad ću i ja doći.prevalila sam 300 km i došla kući a ona je pobjegla,posvađala sam se sa mojom mamom u vezi tog,a kćer je rekla kako će se ona mene odreći, znači napravila me budalom,bila dan i napravila svađu između svih.ponovno sam prevarila 300 km da bi se vratila.moja odluka je da ovo riješi sud a još me brine što moja unuka muca da je u zadnjih mj dana. Ljudi budite uz mene i pomozite mi napravila mi je veliku bol

A nakon ovog danas me nazvala i rekla,,slušaj od sad te se odričem i nemam više majku, idi na sud ne postojiš za mene,,Šta mi preporučujete 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako želite ostvariti pravo na ostvarivanje osobnih odnosa s unučetom, jedino možete pokrenuti već spomenuti postupak pred sudom, pisanim prijedlogom koji ćete uručiti na sudu. Ako niste sigurni kako biste to napravili, predlažem da angažirate odvjetnika, a ako si ga ne možete priuštiti, možda možete ostvariti pravo na besplatnu pravnu pomoć, koju morate zatražiti u uredu državne uprave u Vašoj županiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mejna je napisao:

Hvala puno,jako sam bolesna pitam se zar je to moguće 

Poštovana sve je moguće, čak i ono što je nemoguće, u nekim slučajevima je moguće...

Kao što Vam je napisala i poštovana Ruby, riješite to sudskim putem, a iskreno, odabrali ste najlošiji mogući put, igrate na razumijevanje i "sažaljivost" svoje kćerke, a kojeg, razvidno, nema, dakle samo sudskim putem prijedlogom da sud donese odluku o Vašem viđanju i druženju sa Vašom unučicom, a što Vam Obiteljski zakon i daje za pravo...

Još samo da se referiram na onaj Vaš odlazak za kćerkom (prevaljenih 300 km), nemojte to činiti, iskreno Vas zamoljavam, jer je razvidno da takvim postupcima samo pogoršavate situaciju između Vas i Vaše kćerke....

Dakle, samo prijedlogom sudu da Vam se, sukladno Obiteljskom zakonu, omogući viđanje i kontakti sa Vašom unučicom, a kao što u svom postu sugerira poštovana Ruby, najbolje Vam je angažirati stručnu osobu, odvjetnika, kojeg možete zatražiti temeljem možebitne odobrene besplatne, primarne, pravne pomoći u Uredu državne uprave svoje županije....

Još jednom Vam želim sreću, a također Vam želim da uspijete sa prijedlogom za kontaktima i druženjima sa Vašom unučicom, a što bi, vjerujem, utijecalo i na poboljšanje Vašeg sadašnjeg zdravstvenog stanja...

Sretno...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija