Jump to content

Mojo

Preporučene objave

Poštovani, 

Želim se rastati od muža jer me zlostavlja verbalno, psihički. Bilo je i nekoliko fizičkih obračuna prije. Ali vrijeđanje i ponižavanje je postalo nepodnošljivo. Imamo dvogodišnje dijete koje želim zaštititi od takvih gadosti, kuću koja pola-pola na nas dvoje, kredit na njegovo ime. Ja studiram, on radi. 

Zanima me što će biti kada u CZSS podnesem zahtjev za rastavom braka i medijacijom. Strah me je podnijeti taj zahtjev jer se bojim da neću dobiti skrbništvo nad djetetom jer nemam posao. Molim Vas za savjet. Koja su moja prava? Kako mogu zaštiti dijete i sebe? Što će biti s kreditom? Moram li ga i ja otplaćivati iako ne radim? 

U kući koju sređujemo ne živimo. Ima li on pravo tamo živjeti ukoliko mu ja to ne dopustim?

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana rastava braka i utvrđenje i podjela bračne stečevine (kredit i ostalo) su dva različita postupka...

Ako je bilo, od strane supruga, zlostavljanje, zasigurno on neće dobiti skrbništvo nad djecom, nemate se što toga bojati, također Vi imate pravo, tijekom postupka razvoda braka, zatražiti plaćanje skrbništva od isupruga i za sebe pošto studirate i nemate sredstava dostatnih  za život sve dok postoje te činjenice (dok ne završite studij i zaposlite se)...

Ovo ostalo što navodite se rješava u odvojenom postupku utvrđivanja i podjele bračne stečevine...

U kući mu nemate pravo braniti živjeti sve dok se ne provede postupak utvrđivanja i podjele bračne stečevine, kao ni on Vama..

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija