Jump to content

Molim za savjet!!!


stjepan09

Preporučene objave

Poštovani,

prošlog tjedna , u vecernjim satima ,maloljetnik (17.god.),bez vozacke,registracije,kacige, naletio je trkacim motociklom(yamaha 125 cm3) ,kod nepravilnog pretjecanja,na moje dijete(17 god.) koje je hodalo rubom lokalne ceste.Dijete je uskoro nakon udesa s teškim tjelesnim povredama prevezeno u lokalnu hitnu te sat nakon toga u bolnicu u Zagreb.

Operirana joj je bedrena (puknuta) kost te izvađena slezena, te zašivena posjekotina na sljepoočici.Sad je na postoperativnom liječenju do daljnjeg.

Policijski zapisnik s podatcima o ev. alkoh.vozača i ostalim podatcima očekujem ovih dana.

PITANJE: -nakon ovih par teških dana za dijete i nas roditelje, što nam je činiti glede zadovoljenja pravde te odštetnih zahtjeva?

Unaprijed - hvala!

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pribavite zapisnik o očevidu od policije.

provedite liječenje i rehabilitaciju za svoje dijete i prikupite svu medicinsku dokumentaciju.

bilo bi dobro da imate odvjetnika koji bi vam sve obrazlozio i podnio zahtjev u vase ime.

morate se nakon toga sa svim tim dokumentima obratiti Hrvatskom uredu za osiguranje obzirom da se radilo o neosiguranom vozilu.

pa ako oni odbiju platiti onda ih morate tuziti.

 

ovaj malac ce kazneno odgovarati, a protiv njega ne znam da li ima smisla podnijeti tuzbu kada je pitanje sto od imovine ima.

u svakom slucaju hrvatski ured za osiguranje se tuzi za neosigurana vozila.

 

ako trebate detalje javite se na xxxxxxxxxx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zanimljivo je kako reagiras kada se daju savjeti, a kada se daju sprance ugovora sto je puno tezi oblik onda nema reakcije niti kaznjavanja.

zalosno je to.

ajd nadao sam se da ces reagirati, ali onda reagiraj u svim slucajevima kada netko trazi da mu se napise ugovor ili nesto slicno.

napominjem da si izostavila brdo postova gdje su davali svoje emailove da se jave pa nije bilo reakcije.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

zalosno je to.

 

Jel to znaci da ces sad ovo dijete besplatno zastupati?

 

Bio bi faca da si pomogao bez ostavljanja e-maila, ali instinkt je jaci. Bas zgodna steta bi to bila, ne??

 

Sve mailove u kojima se nudi zastupanje i sl. brisemo. Ako smo koji preskocili, slobodno nam javi na legalis@legalis.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hocete se dragi kolega potpisati imenom i prezimenom?

 

Vidim da vam je jako stalo nesto dokazati kad ostavljate postove na ovu temu dva puta za redom... pa da svi znaju tko pise.

 

A ne brinite se vi za covjeka, naci ce si odvjetnika. Sad ima malo prece brige. Ako je zapisao mail prije brisanja, mozda bas i vama. Vidio je da ste jako brzi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok javljat cu ti.

a krokija nisi kaznila kada je davao sprance ugovora.

to si zaboravila, a ja nisam.

meni je to identicno kao i kada dajes email. ovdje je on dao nesto sto smije dati samo ovlastena osoba na ovlasten nacin. to sto je on izostavio imena i prezimena te podatke o nekretnini to je samo pokusaj da nam se magle oci.

znas dobro da je to nadripisarstvo ako kroki nije odvjetnik, a ako jeste, onda je to krsenje kodeksa.

 

malo bi mogli razmisliti i o tome da se zabrani ljudima da traze da im se dostavljaju sprance ugovora i slicno jer na taj nacin stetite odvjetnicima koji od toga zive.

 

vjeruj da necu zastupati. rekoh ti da sam htio vidjeti da li vi uopce reagirate na provokacije kada na gore stvari ne reagirate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam zasto imas nesto protiv odvjetnika? ocito imas kada kazes da su svi odvjetnici gulikoze.

znas dobro da se za zastupanje u postupcima naknade štete uzima prosjecno 15% od uspjeha plus trosak i to od osiguravajeceg drustva kada plati.

zar je to guljenje koze?

vracam se na krokijev grijeh. covjek trazi savjet jer ga odvjetnik trazi 500 EUR za sastav ugovora o diobi (cak ispod Tarife), a ovaj mu odmah daje sprancu po kojoj i totalno neuka stranka moze postupiti.

zar to nije pocinjena steta odvjetniku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

znas dobro da je to nadripisarstvo ako kroki nije odvjetnik, a ako jeste, onda je to krsenje kodeksa.

 

Da ti nesto ne fali u toj prici??? Da bi bilo nadripisarstvo fali ti naplatnost. Em je besplatno, em nije odvjetnik.

 

Daj kad vec imas vremena, utuzi sve autore knjiga sa sprancama ugovora.

 

I jos nesto, u ovoj drzavi je previse siromasnih i nepucenih ljudi kojima treba BESPLATNA pomoc, da bi se zamarali zastitom odvjetnickog lobija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čl. 310. st. 1. Tko se neovlasteno bavi pruzanjem pravne pomoci kaznit ce se....

 

st 2. Kaznom iz st 1. kaznit ce se tko drugom neovlasteno pruzi pravnu pomoc za unaprijed dogovorenu ili nakon toga primljenu naknadu.

 

Dakle draga moja Anice, nije uvjet naplatnost vec neovlasteno pruzanje pravne pomoci. Nemoj o kaznenom pravu kada ga ne znas dovoljno dobro.

Autori knjiga su odvjetnici, suci, profesori... dakle osobe koje imaju ovlastenja po zakonu.

 

Jos je u redu davanje savjeta na neodredjena pitanja da se ljudima olaksa, ali kada im se daje ugovor bez obzira bio spranca ili ne to je nadripisarstvo.

 

a te knjige sa sprancama se kupuju ili daju besplatno daj mi reci?

 

zalosno je da pravna neznalica bude moderator

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gle anonimus (jos nemamo hrabrosti potpisati se?),

opet nema naplatnosti, niti je prije niti kasnije dana naknada. Kad vec listas zakone, daj ih barem citaj. Uvjet je kumulativno trazen. Toliko od neznalice.

 

Kad vec citas i kodeks... daj vidi smijes li ostavljati mailove i pozivati stranke.

 

I tko je to neovlasten? Zasto bi kroki bio neovlasten? A dat cu ti pokoju knjigu koju su napisali ljudi koji nisu ni odvjetnici ni suci ni profesori. Besplatno.

 

Zalosno je da nemas stranaka pa ih mamis tu. Ili samo ubijas vrijeme dok netko konacno ne dodje na tvoja vrata...

 

I jos nismo dobili odgovor hoces li besplatno zastupasti ozlijedjeno dijete?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rekoh da uopce necu zadtupati pa ti je dan odgovor.

 

opet grijesis da je za uvjet iz st. 1 čl 310 Kaznenog zakona potrebna naplatnost. to je stavak 2., moze biti i besplatna pravna pomoc ako je neovlasteno onda je nadripisarstvo.

a knjige se ne daju besplatno. netko ih uvijek plati.

 

uostalom te sprance koje su u knjigama da bi ih netko mogao upotrijebiti mora ih ili kupiti ili posuditi u knjižnici (dakle plaća knjigu ili posudbu sto opet nije besplatno)

 

opet ponavljam nemoj se baviti kaznenim pravom kada ga ne znas, a niti moderatorstvo ti bas ne ide

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prošlog tjedna ... Operirana joj je bedrena (puknuta) kost te izvađena slezena

 

pa covjece, djetetu ti je prije tjedan dana izvadjena slezena i operiran prijelom, a ti umjesto lijecnika i medicinskih portala obilazis pravne sa pitanjem kako da to unovcis... dakle kao da si dobio na lutriji, a ne kao da ti dijete lezi u bolnici...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidi no name odvjetnice,

 

iz tog tvog navodno strucnog misljenja (ili ti prepisivanja) vidi se samo da vrlo nepazljivo citas sto drugi pisu. da si malo pazljiviji vidio bi na koji se ja stavak referiram.

 

zalostno je samo sto se tako strasno osjecas ugrozenim od jedne "neznalice". mora da te grozno boli to "odvjetnicko" srce kad u dnevnim novinama citas besplatne pravne savjete ili kad udruge pruzaju besplatnu pravnu pomoc. a korisik koji te jako bode u oko jer je rekao da odvjetnici deru ljude nije za nikoga sastavio ugovor, nema u njemu ni stranaka, ni konkretne pravne situacije, ni opisa nekretnine, ni potpisa. nicega. ako to laik moze iskoristiti da bi napravio kvalitetan ugovor, svaka mu cast!

 

citava tvoja prepiska je zapravo jalov pokusaj da izvrijedjas moderatora i portal koji ljudim pomaze bez ikakve naknade jer smo ti obrisali kontakt mail. tebe je zapravo pogodilo sto si htio ulovit seticu u prometnoj u kojoj je stradalo dijete, a mi ti ne damo da se reklamiras, kao sto to nikome ne dozvoljavamo.

 

to je point svega, pa ovo tvoje piljenje naopako, okretanje rasprave na sasvim desetu temu i kontradiktorne price sluze samo da prolijevas zuc zbog portala na kojem nema ostavljanja kontakata odvjetnika.

 

nitko od nas ne mrzi odvjetnike (sto je tvoja cista izmisljotina) vec imamo nula tolerancije prema ljudima koji na ovakav nacin djeluju. nemas petlje predstaviti se jer bi ti se valjda kolege smijale da ostavljas kontakt mailove po legalisu, a i pravna svijest ti je spala na niske grane jer druge bi kaznjavao sto besplatno pomazu, a sam se ne drzis kodeksa temeljem kojeg si polagao zakletvu.

 

da zaista zelis iskreno i bez namjere zastupanja pomoci tom covjeku onda bi napisao nesto njemu korisno i za eventualna dodatna pitanja opet ostavio post na legalisu, a ne svoj mail da ti se javi. cim ti se spomene da besplatno zastupas dijete, onda odustajes od zastupanja.

 

iskreno, bas me briga za tvoj hobi. jedino sto ja vidim da ti nije u krvi pomagati drugima.

 

buduci da ni zachatavanje teme nije dozvoljeno, ako imas sto pisati na temu izvoli, a ako nemas sto pisati na temu idi dalje. za rasprave o kaznemom - ceka te forum kaznenog, za prigovor na rad moderatora - knjiga gostiju (joj da, tamo ne mozes biti anonimus).

 

A o moderatorstvu doista blage veze nemas. Moderator editira postove kada on odluci i nema obvezu obrazlaganja posjetitelju zasto je to napravio. A tebi je vec obrazlozeno. Procitaj pravila foruma. Jedno od zlatnih pravila moderiranja, kojeg se moram hitno podsjetiti, je: ne raspravljaj s budalom jer ce te svesti na svoj nivo i zatim te dotuci iskustvom.

 

Nastavila bih ovu verbalni dvoboj s tobom, ali si nenaoruzan pa nije fora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dame i Gospodo,

ponajprije HVALA na savjetu koji je potvrdio moje prijasnje informacije (sto mi je i bio cilj pisanja na forum). Naravno, smisao foruma , izmedju ostalog, je komunikacija i razmjena misljenja, u ovom slucaju nas - "obicnih ljudi" i Vas,"od struke". Sve to ukljucuje i razne ponude (moralne ili one druge ...) te razna razmimoilazenja u misljenjima forumasa i moderatora. Zao mi je sto je moj clanak uzbudio duhove, te saljem poruku svima : - Djevojcica se brzo oporavlja, sve Vas pozdravlja, kao i tata! I dalje smo otvoreni ka novim spoznajama i savjetima! Pozdrav, do novih ,info, upita!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stjepan09 je napisao:

- Djevojcica se brzo oporavlja, sve Vas pozdravlja, kao i tata!

 

Jedina bitna informacija u ovom topicu!! :-D

 

Pozdrav njoj i tati.

 

Buduci da ste kao pokretac teme zadovoljni, do novih upita na portalu, ovaj topic je

:closed:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo i osnovno mi je briga za zdranstveno stanje djeteta! No, usporedo sa time volim biti upucen i u ostale segmente zbrinjavanja djeteta te pravnih i ostalih stvari! Zar je lose ako covjek koji skrbi za svoje dijete trazi nacina za satisfakciju i na neki nacin nadoknadu za sve sto je ono prezivjelo! Ne - to se tumaci kao lakomost za novcem - a to sto bi taj isti novac ili drugi oblik nadoknade olaksao daljnji zivot djetetu , o tome se ne prica. I mi roditelji a i djeca imamo pravo biti upuceni u SVE moguce opcije, slazete se?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija