Jump to content
  1. Spitfire

Spitfire

• Similar Content

• objavio ameliedelis
      Pozdrav! Meni 31.7. Ističe ugovor i poslodavac mi ga neće produžiti. Imam uvjete za naknadu ali me zanima moram li ja čekati 1.8. Za prijavu na burzu ili mogu prijaviti ranije, npr 29.7. pošto znam koji mi je zadnji radni dan? Isto tako, moram otići na 2 tjedna izvan zagreba, oce li biti ikakvih problema ako se prijavim na burzu i onda odem? Hvala!
    • objavio ameliedelis
      Pozdrav! Zanima me koje sve točno dokumente moram ponjeti kada idem na burzu prijaviti se za naknadu zbog otkaza. Dobila sam otkaz tj poslodavac mi neće produžiti ugovor zbog manjka posla pa me zanima što sve moram ponijeti od papira kako bi ostvarila tu naknadu. Hvala na odgovoru!
    • objavio Vanessa7777
      Postovani svi, ispricavam se ako je pitanje vec odgovoreno. Van sebe sam vise i hitno trebam odgovor. U firmi sam vec 11 mjeseci na neodredjeno, placa mi konstantno kasni .Htjela sam dat otkaz prije i rekao je da moram odraditi otkazni rok pa sam odlucila ostati. Sada kada mi placa OPET kasni a stanarina nemoze cekati, ja zelim hitno dat otkaz! Molim vas savjete kako i da li je moguce da ne odradim otkazni rok od mjesec dana?? Jer znam da on inzistira na tome a u ugovoru pise sugladno dogovoru ili tako nesto. Koji su razlozi da se ne mora odraditi otkazni rok? Puno hvala unaprijed
    • objavio Rayn
      Dakle danas mi je poslodavac uručio papire za redoviti poslovno uvjetovan otkaz zbog gospodarskih razloga. Dućan se zatvara 1.1. te više nema potrebe za radnicima. Unatoč njegovom inzistiranju, papire nisam potpisao dok se ne kozultiram s Vama.
      Dakle imam ugovor na neodređeno vrijeme te radim 6 mjeseci i desetak dana u firmi. Na ugovoru je naveden otkazni rok od 30 dana, te se poslodavac složio da imam takav otkazni rok. Što je u redu.
      No, nakon što sam detaljnije proučio dokument, primjetio sam dvije nepravilnosti:
      1. Datum je stavljen 16.12.2019. Danas je 23.12. Dakle pokušava mi retroaktivno dati otkaz. Da li je to legalno i ako nije, što učiniti?
      2. Na raskidu ugovora je napomenuto da sam iskoristio godišnji odmor. To tehnički nije istina, jer sam pravo na isti dobio tek nedavno (radim od 10.06.2019, iako je na papiru napisao da radim od 06.05.)
      Dakle zanima me što učiniti?

Unaprijed zahvaljujem.
    • objavio ggaspari
      Pozdrav, 
      Supruga je strankinja ( privremeni boravak) i ima dijete ( 14god. isto ima privremeni boravak), ja nisam otac
      Ona je zaposlena medjutim, svaki mjesec moramo platit hzzo pristojbu ( oko 500kn) jer mala ne može biti osigurana preko mame pošto imaju privremeni boravak. To bi bilo moguće jedino u slućaju da imaju stalni boravak 
      Jel to još tako ili se išta promjenilo? 

hvala
  • Online korisnici

• Napravi novi...