Jump to content

Otkazni rok


Slyder

Preporučene objave

Pozdrav, našao sam bolji posao, koji je u prednosti naspram trenutnog poslodavca po svim parametrima(blizina, plaća,raspored rada... )

E sad me zanima što je s otkaznim rokom kod trenutnog poslodavca gdje je ugovor na neodređeno ali još teče probni rok?

I naposlijetku, kako pristupiti poslodavcu i dati otkaz?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što o otkazu piše u Ugovoru o radu? Prema ZORu možeš dati otkaz, otkazni rok je dva tjedna (pretpostavljam da si tamo manje od godinu dana). Osobno bih prvo porazgovarala s poslodavcem, možda možete dogovoriti i sporazumni u kojem možete dogovoriti što želite, pa i kraći otkazni rok - poslodavac možda još ima kontakte i drugih osoba koji su se javili na to radna mjesto. Svakako neka otkaz bude u pisanom obliku, u dva primjerka, obje strane neka ga potpišu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, Potočnica je napisao:

Što o otkazu piše u Ugovoru o radu? Prema ZORu možeš dati otkaz, otkazni rok je dva tjedna (pretpostavljam da si tamo manje od godinu dana). Osobno bih prvo porazgovarala s poslodavcem, možda možete dogovoriti i sporazumni u kojem možete dogovoriti što želite, pa i kraći otkazni rok - poslodavac možda još ima kontakte i drugih osoba koji su se javili na to radna mjesto. Svakako neka otkaz bude u pisanom obliku, u dva primjerka, obje strane neka ga potpišu.

Prema Ugovoru, otkazni rok je 30 dana. E sad, nije li ukoliko teće probni rok otkazni rok 7 dana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Potočnica je napisao:

Najmanje. Što znači kako može i više :) Ozbiljno, porazgovarajte s poslodavcem, probajte dogovoriti sporazumni, nijednom se poslodavcu ne isplati zadržavati nezadovoljnog radnika.

Ja se u potpunosti slažem s Vama i po meni je normalno da čovjek ode tamo gdje će biti zadovoljan i gdje ima bolje uvjete. Nadam se samo da će poslodavac to razumijeti i prihvatiti sporazumni, no obzirom na manjak ljudi, to će biti teško

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Potočnica je napisao:

Najmanje. Što znači kako može i više :) Ozbiljno, porazgovarajte s poslodavcem, probajte dogovoriti sporazumni, nijednom se poslodavcu ne isplati zadržavati nezadovoljnog radnika.

Ovo ce biti tesko,u ponedjeljak cu vidjeti..  samo, vjerujem da ce inzistirati na 30 dana obzirom na iskustva drugih kolega a tu ce nastati problem jer me drugi nemoze toliko cekati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz iskustva kolege, stoji cinjenica da ce oni okrenuti pricu u svoju korist a mogli bi me i zeznut da se zainate, imaju previse utjecajnih ljudi oko sebe, kako postupiti u ponedjeljak a da sve ispadne ok?

Što ako ne dođe do dogovora, pa mi zeznu i drugdje da me ne prime iz inata? Fali im ljudi pa zato ne pustaju,  cak sam imao ideju doci na razgovor sa odvjetnikom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim pomoć.

Radi se o ugovoru o radu sklopljenom 03.04.2018. na određeno vrijeme uz probni rad od 6 mjeseci. Ja kao radnik bih dala otkaz jer sam dobila posao u drugom poduzeću na boljem radnom mjestu. Tamo trebam početi raditi s 05.06.2018.

Koliko me u toj firmi gdje trenutno radim mogu tražiti da odrađujem otkazni obzirom da sam zaposlena kod njih nekih mjesec i pol.

U ugovoru mi stoji da se ugovor otkazuje u slučaju i pod uvjetima predviđenih zakonom o radu, uključivši redoviti otkaz pri čemu će se primjenjivati minimalni otkazni rokovi propisani zakonom o radu. 

Da li otkaz počinje teći danom predaje otkaza u pismenom obliku?

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, 

tata je sklopio ugovor o radu na određeno vrijeme za razdoblje od 09.12.2014. do 08.12.2015., a koji je radni odnos bio sufinanciran od strane Zavoda za zaposljavanje. Međutim, tata daje otkaz i samovoljno otkazuje ugovor na određeno vrijeme sa 22.05.2015. godine i odlazi raditi u drugu tvrtku. Sad ga poslodavac odlucio tuziti buduci da je pretrpio stetu jer je morao Zavodu za zaposljavanje vratiti novcani iznos od 11.464,62 kn. Moje pitanje je: da li ga poslodavac ima pravo tuziti i zbog cega je on bio prisiljen kod njega raditi tih godinu dana buduci da posla nije bilo?? Napominjem da je tata bio zaposlen kod navedenog poslodavca i sjedio kuci buduci da posla nije bilo. Poslodavac je uredno uplacivao minimalac tati na racun nakkn cega je on podizao novac i isti vracao poslodavcu. Dakle, pretakanje novca iz supljeg u prazno! 

 

Molim vas za pomoc.

 

Hvala i lp,

Marina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , manux je napisao:

Molim pomoć.

Radi se o ugovoru o radu sklopljenom 03.04.2018. na određeno vrijeme uz probni rad od 6 mjeseci. Ja kao radnik bih dala otkaz jer sam dobila posao u drugom poduzeću na boljem radnom mjestu. Tamo trebam početi raditi s 05.06.2018.

Koliko me u toj firmi gdje trenutno radim mogu tražiti da odrađujem otkazni obzirom da sam zaposlena kod njih nekih mjesec i pol.

U ugovoru mi stoji da se ugovor otkazuje u slučaju i pod uvjetima predviđenih zakonom o radu, uključivši redoviti otkaz pri čemu će se primjenjivati minimalni otkazni rokovi propisani zakonom o radu. 

Da li otkaz počinje teći danom predaje otkaza u pismenom obliku?

 

 

 

 

Otkazni rok počinje teći datumom dostave otkaza poslodavcu. Ukoliko otkazni rokovi nisu specificirani Ugovorom, već stoji da se na iste primjenjuje Zakon o radu, a obzirom da ste na probnom radu tada vrijedi čl. 53 st. 5. ZOR-a, odnosno minimalni rok od 7 dana, dok s obzirom na Vaše provedeno vrijeme kod poslodavca(manje od 1 godine) u pitanje mogu doći i čl 113. I čl 123. St.1. gdje je propisan rok od 14 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija