Jump to content

DJEČJI DOPLATAK


Karlita777

Preporučene objave

Prije 6 minuta, Karlita777 je napisao:

Poštovani,

Zanima me imam li pravo na dječji doplatak ako sam rastavljena s dvoje maloljetne djece, a  mjesečna primanja su netto  5.400,00 kn. Djeca dobivaju alimentaciju od 3000,00 kn pa me zanima gleda li se cijeli iznos alimentacije i imam li pravo na doplatak.

Hvala

Mene zanima, od kada će se primjenjivati NOVI dohodovni cenuzi po članu obitelji. 

Naime, "Vlada je na sjednici u četvrtak usvojila izmjene Zakona o doplatku za djecu kojima se mijenja dohodovni cenzus i povisuje s 50 posto na 70 posto proračunske osnovice, odnosno sa sadašnjih 1663 na 2328 kuna. 
Alimentacija se ne gleda. Ne ulazi u izračun. 
 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Kompa je napisao:

Mene zanima, od kada će se primjenjivati NOVI dohodovni cenuzi po članu obitelji. 

Naime, "Vlada je na sjednici u četvrtak usvojila izmjene Zakona o doplatku za djecu kojima se mijenja dohodovni cenzus i povisuje s 50 posto na 70 posto proračunske osnovice, odnosno sa sadašnjih 1663 na 2328 kuna. 
Alimentacija se ne gleda. Ne ulazi u izračun. 
 

Saznao sam, od 01.07. 2018. stupaju na snagu izmjene zakona o doplatku na djecu, vezano za dohodovni cenzus po članu obitelji. Sada sam gledao vijesti. 

Što se tiče pak alimentacije ona ne utječe ni na onoga tko je u ime djece prima ali ni na onoga tko ju je dužan davati, a taj koji je daje ima novu obitelj i djecu u toj obitelji. Alimentacija koju daje ne uzima mu se kao olakšica prilikom zahtjeva za dječji doplatak u novoj obitelji za novu djecu. 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 33 minuta, Kompa je napisao:

Saznao sam, od 01.07. 2018. stupaju na snagu izmjene zakona o doplatku na djecu, vezano za dohodovni cenzus po članu obitelji. Sada sam gledao vijesti. 

Što se tiče pak alimentacije ona ne utječe ni na onoga tko je u ime djece prima ali ni na onoga tko ju je dužan davati, a taj koji je daje ima novu obitelj i djecu u toj obitelji. Alimentacija koju daje ne uzima mu se kao olakšica prilikom zahtjeva za dječji doplatak u novoj obitelji za novu djecu. 

Dodatak citiranom:,

vlada je prihvatila i u saborsku proceduru uputila izmjene "Zakona o dječjem doplatku", a koje izmjene, budu li prošle u Saboru RH, stupaju na snagu  01.07.2018.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Karlita777 je napisao:

Poštovani,

Zanima me imam li pravo na dječji doplatak ako sam rastavljena s dvoje maloljetne djece, a  mjesečna primanja su netto  5.400,00 kn. Djeca dobivaju alimentaciju od 3000,00 kn pa me zanima gleda li se cijeli iznos alimentacije i imam li pravo na doplatak.

Hvala

Prilikom određivanja cenzusa po članu kućanstva, gledaju se svi oporezivi prihodi u istom kućanstvu ostvareni u prošloj godini. Znači, OPOREZIVI, alimentacija nije oporeziva u bilo kojem pogledu. 

Tako da, iza 01.07.18. podnesite zahtjev za dječim doplatkom, naravno uz zahtjev i svu potrebitu dokumentaciju a koja će biti navedena u zahtjevu kao potrebita. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
prije 16 sati , Željac047 je napisao:

Mislim da još nisu..

Evo jesu, danas u saboru su izglasovali novi zakon o dječjem doplatku sa čak 105 glasova saborskih zastupnika "ZA". 

https://www.jutarnji.hr/life/obitelj-i-djeca/djecji-doplatak-primat-ce-dodatnih-150000-djece-u-hrvatskoj-sabor-prihvatio-izmjene-zakona-plenkovic-jos-ranije-otkrio-koliko-ce-to-kostati/7538412/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Da ne otvaram novu temu ...

Da li se kod izračuna dohodovnog cenzusa za dječji doplatak na primitke od drugog dohotka gleda bruto ili neto iznos? Naime doprinosi u vidu poreza, prireza i mirovinskoga na drugi dohodak u 2019. za Zagreb iznose oko 34% od bruto iznosa.

Na plaće se gleda neto, zašto mi se čini da se ovdje gleda ukupni, bruto primitak kada i tu imam obavezna davanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija