Jump to content

Prijavljivanje sina policiji - prodaja lijekova

DavidZg

Preporučene objave

Poštovani, 

primjetio sam da mi sin (20 god) prodaje na fakultetu drugim studentima drogu za učenje, konkretno tabletice modafilina. Taj lijek se isključivo izdaje na recept u Hrvatskoj, a on ga naručuje preko interneta i prodaje po većoj cijeni. Zanima me kakve sankcije može snositi, ako ga policija otkrije da to prodaje? Ili ako mu pronađu više pakiranja lijeka koji se inače kupuje isključivo preko recepta? Naravno nikad nije imao dijagnozu ili recept.

Unaprijed hvala na odgovorima :)

Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, spojila sam Vam obje teme jer se odnose na istu situaciju, kako biste sve odgovore mogli dobiti na jednom mjestu.

Što se tiče prvog pitanja, on čini barem kazneno djelo nedozvoljene trgovine, ako ne i neko teže djelo. Čitala sam i čula o modafinilu, nema nikakvih posljedica, a neusporedivo poboljšava pamćenje i učenje, no radi se o relativno novoj zlouporabi pa mi se čini da nije uvršten u popis opojnih tvari, tako da mislim da se ne bi radilo o prodaji droge. Za nedozvoljenu trgovinu može se izreći do tri godine, no ako nije ranije kažnjavan, to bi vjerojatno bila uvjetna kazna ili rad za opće dobro; ipak, teško je reći. Dugoročne posljedice se čak ne mogu ni nabrojati: kao kažnjavana osoba možda neće moći ući u neke državne službe, možda će ga policija češće zaustavljati, ako je prodaju vršio na fakultetu, možda ga mogu izbaciti s fakulteta, o svemu je tome teško spekulirati unaprijed.

Što se tiče drugog pitanja, ne činite prekršaj ako niste sigurni u činjenje kaznenih djela, a kazneno djelo neprijavljivanja činjenja kaznenog djela čini onaj tko ne prijavi počinjeno kazneno djelo za koje se može izreći kazna zatvora od deset godina ili teža, a ovo što spominjete se blaže kažnjava.

Savjetujem Vam da prvo razgovarate sa sinom da prestane to činiti dobrovoljno, pa mu čak i zaprijetite kaznenom prijavom, a ako ne bude surađivao, napravite što mislite da je potrebno.

• Ruby_Danderfluff je promijenio naziv u Prijavljivanje sina policiji - prodaja lijekova

U redu

Nije nikada kažnjavan, dugoročne posljedice su me i zanimale. Hvala na brzom odgovoru, puno ste mi pomogli. Svakako ću pričati sa njim, sad mu mogu otprilike i reći što se može dogoditi. Doduše volio bih saznati je li naveden lijek uvršten pod droge jer to svakako snosi veće posljedice, onda će se sin više prepasti i zasigurno odmah stati s tim. Može li se to negdje provjeriti?

Svakako ću razgovarati sa njim i vjerujem da će prestati s tim čim sazna da ja znam što radi, međutim ponajviše me zanimalo što mu se može dogoditi za to.

Hvala na odgovoru! :D

prije 20 sati , DavidZg je napisao:

Počinjavam li ja kazneno djelo na ovaj način iako samo sumljam na temelju nekih stvari?

Vi zapravo kazneno djelo neprijavljivanja počinjenog kaznenog djela ni ne možete počiniti, imajući u vidu odredbu čl. 302. st. 4. KZ-a, imajući u vidu srodstveni odnos i činjenicu da potencijalno kazneno djelo nije počinjeno prema djetetu (osobi mlađoj od 18 godina).

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Online korisnici

• Slične teme

• objavio: Baski
      Pozdrav,
      evo da opišem slučaj. Našao sam stan preko oglasnika index i javio se oglašivaču putem maila. Htio sam iznajmiti stan i poslan mi je airbnb pozivnica sa službenim podacima (lažnim)-radi se o internet prijevari i ja sam osobi uplatio novac. Radi se o inozemnoj transakciji:
      SWIFT/BIC:  PFSRIE21
      BANK NAME: P. Financial Services Ltd.
      BANK ADDRESS: 1-2 Market Square, Navan, Ireland
      Uplatio sam transakciju putem aplikacije (mobilno bankarstvo) u 18:22. Inozemna transakcija za prijenos treba 1-2 radnih dana. Skužio sam da je riječ o prijevari i banci službeno poslao mail da se hitno stopira transakcija odmah sljedeći dan u 10h ujutro. (SVE UNUTAR 24h). Odgovorili su mi da će pokušati sve napraviti da mi vrate novac, ali da ne mogu ništa garantirati.

Mene zanima kakvo je moje pravo, unutar 24h sam se javio, da li imam pravne osnove za tužbu ili daljnje korake ukoliko mi banka ne uspije vratiti novac.
      Hvala na odgovoru
    • objavio: Samo ime :)
      Poštovani,

možete li mi razjasniti što znači da postoje osnovane sumnje počinjenja kaznenog djela prisile prema službenoj osobi u pokušaju iz čl. 314.st. 1 Kaznenog zakona u svezi članka 34.KZ-a?

Zanima me je li prisila prema službenoj osobi isto što i napad na službenu osobu i koje su sankcije?

Napominjem da službena osoba nije ozlijeđena, postojao je kontakt u smislu naguravanja u gužvi bez upućenog udarca službenoj osobi.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima i utrošenom vremenu.

• objavio: ameliedelis
      Pozdrav! Meni 31.7. Ističe ugovor i poslodavac mi ga neće produžiti. Imam uvjete za naknadu ali me zanima moram li ja čekati 1.8. Za prijavu na burzu ili mogu prijaviti ranije, npr 29.7. pošto znam koji mi je zadnji radni dan? Isto tako, moram otići na 2 tjedna izvan zagreba, oce li biti ikakvih problema ako se prijavim na burzu i onda odem? Hvala!
    • objavio: Flash00
      Poštovani, evo ovdje sam da vas oitam za savjet i pravnu pomoć.
      Nebih pisao sve ipak imate cijeli tekst događaja u slici niže.
      Zanima me s obzirom da su naglasili da će proslijediti snimku pu zagreb, na kojoj se vidi kako sam ušao i uzeo svoje kofere.
      Mogu li imati  neke pravne posljedice, s obzirom da nisam našao ništa   blisko mom slučaju.
      Hvala vam svima.

• objavio: aroo
      Poštovani forumaši, molim vas za pomoć.
      U subotu mi je ukraden bicikl u Zagrebu u sred bijela dana. Mjesto gdje je ukraden je krcato kamerama i sigurno se na jednoj vidi lice kradljivca. Znam točno vrijeme i sekunde krađe. Problem je u tome što nisam prijavljen u Zagrebu, imao sam boravište na staroj adresi (koje je isteklo prije najmanje godinu dana), a sada sam se uselio u stan čija vlasnica živi daleko od Zagreba i dosta je stara. Molim vas da mi javite što mi je činiti, je li pametno u tom slučaju prijavljivati krađu?
  • Napravi novi...