Jump to content

pitanje za stručnjake


panco

Preporučene objave

Radi se o nasljedstvu (potencijalnom) !!?? Umro čovjek bez oporuke i bez bližih nasljednika; On je sin brata moje babe; moja baba je imala dva sina; jedan sin, moj otac je umro no ja sam njegov jedini sin; moj stric je živ; zna li tko kako se dijeli eventualno nasljedstvo u postotku između moga strica i mene ?? :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to će utvrdjivati javni bilježnik tko je nasljednik

ako on utvrdi da ste nasljednik onda ce vas pozvati na rociste da se ocitujete prihvacate li nasljedstvo.

ako se ne očitujete onda se smatra da prihvacate.

dakle, ako ne zelite biti nasljednik a jb utvrdi da to jeste, morate se odreci nasljedstva.

(napomena: odricanje u neciju korist nije odricanje vec ustupanje nasljedstva a to znaci da ste nasljednik samo dajete nekome svoj dio--- za to bi mogli platiti porez iako ste ustupili pa zato pazite kako izjavljujete)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam da li možemo ovdje nastaviti, uglavnom osim rodbinskih nasljednika (2 ih je, kako je prije pretpostavljeno i navedeno) javila se i susjeda koja tvrdi da je nevjenčana supruga !! Naravno to nije istina no ona će to pokušati dokazati svjedocima ??

Ima i ona kakve šanse jer sada kažu da će to ići na sud ?? Iskustveno kakva je to situacija jer drugi rođak kaže da se nagodimo sa njom, a po meni nema logike !!??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam da li možemo ovdje nastaviti, uglavnom osim rodbinskih nasljednika (2 ih je, kako je prije pretpostavljeno i navedeno) javila se i susjeda koja tvrdi da je nevjenčana supruga !! Naravno to nije istina no ona će to pokušati dokazati svjedocima ??

Ima li ona kakve šanse jer sada kažu da će to ići na sud ?? Iskustveno kakva je to situacija jer drugi rođak kaže da se nagodimo sa njom, a po meni to je glupo !!??

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HAJ! OPET JA!

AKO DOISTA POSTOJI IZVANBRAČNA SUPRUGA, ONDA STE VAS DVOJICA ISKLJUČENI, TJ. NISTE NASLJEDNICI, NASLJEĐUJE SAMO ONA.

ALI ONA TO MORA DOKAZATI: 1. DA JE ŽIVJELA S POKOJNIKOM U IZVANBRAČNOJ ZAJEDNICI BAR 3 GOD. ILI 2. AKO IMAJU ZAJEDNIČKO DIJETE BEZ OBZIRA NA TRAJANJE (AL PRETPOSTAVLJAMDA TO NIJE SLUČAJ!)

DUŽINU TRAJANJA MOŽE DOKAZATI NARAVNO SVJEDOCIMA.

SRETNO!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija