Jump to content

Status sudionika Domovinskog rata


Lilik

Preporučene objave

Poštovani,zanima me dali i na koji način mogu dobiti bar status sudionika u Domovinskom ratu.Naime ja sam liječnica i   vrijeme od 01.06. 1991.- 10.11. 1991. sam provela kao zaposlenica u DZ u Županji, a od tamo sam otišla iz obiteljskih razloga (majka u Splitu se razboljela i nije bilo nikoga da brine o mojoj djeci ( 1983. i 1987. godište)Svi moji kolege iz Županje su ostvarili status Hrvatskih branitelja odlukom Povjerenstva za utvrđivanje statusa Hrvatskih branitelja zdravstvenim djelatnicima, jer je DZ Županja imao status ratne bolnice od 01.06.1991-30.11-1992.U vrijeme kada su zatražili priznavanje statusa ja više nisam bila njihova djelatnica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, osobno mislim da to što u trenutku zahtjeva niste bili djelatnica nema nikakve veze sa priznavanjem statusa, naime koliko ljudi ima koji su promijenili nekoliko postrojbi prije podnošenja zahtjeva , vjerovatno postoji evidencija da ste bili pripadnica pa ne bi smjelo biti problema prilikom ostvarenja statusa. Uzmite potvrdu da ste bili djelatnica, uzmite odluku povjerenstva i uputite se u ured državne uprave za branitelje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , PrEsVeTli je napisao:

Poštovana, osobno mislim da to što u trenutku zahtjeva niste bili djelatnica nema nikakve veze sa priznavanjem statusa, naime koliko ljudi ima koji su promijenili nekoliko postrojbi prije podnošenja zahtjeva , vjerovatno postoji evidencija da ste bili pripadnica pa ne bi smjelo biti problema prilikom ostvarenja statusa. Uzmite potvrdu da ste bili djelatnica, uzmite odluku povjerenstva i uputite se u ured državne uprave za branitelje. 

slažem se.......osim ako nije o zakanu/pravilnicima tko je dobio-dobio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija