Jump to content

Zakon o doživotnom izdržavanju


Cvita23

Preporučene objave

Prije 38 minuta, Matrix je napisao:

Jel tako upisano u zemljišnoj knjizi

Ne još, uskoro smo na sudu jer je samo on upisan u ZK , stan je stečen u braku. Ima li mogućnosti da se samo dodam u ZK ( mislim da sud tako odredi... moja lična želja) 

Želila bih skratit povlačenja po sudu i plaćanje odvjetnika. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Cvita23 je napisao:

Ima li mogućnosti da se samo dodam u ZK ( mislim da sud tako odredi... moja lična želja) 

Neče ići tako,obzirom da je nužna isprava temeljem koje se provodi upis,odnosno pravomoćna odluka suda ili isprava u smislu odredaba čl.36 st.4 i 5 Obiteljskog zakona

 

prije 6 sati , Cvita23 je napisao:

Ne još, uskoro smo na sudu jer je samo on upisan u ZK ,

Ako nema sporazuma,savjetujem što prije da pokrenete postupak pred sudom i zatražite od z.k.ureda da izvrši upis zabilježbe spora,ovo iz razloga što je izvjesno da vaš bivši suprug ima namjeru otuđiti nekretninu u korist djeteta,a to bi vam moglo dodatno zakomplicirati stvar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Matrix je napisao:

Neče ići tako,obzirom da je nužna isprava temeljem koje se provodi upis,odnosno pravomoćna odluka suda ili isprava u smislu odredaba čl.36 st.4 i 5 Obiteljskog zakona

 

Ako nema sporazuma,savjetujem što prije da pokrenete postupak pred sudom i zatražite od z.k.ureda da izvrši upis zabilježbe spora,ovo iz razloga što je izvjesno da vaš bivši suprug ima namjeru otuđiti nekretninu u korist djeteta,a to bi vam moglo dodatno zakomplicirati stvar.

ZK ured je već zabilježio spor. Da, bivši suprug hoće da se prepiše sinu stan i da ga on uživa do kraja života.  U tom slučaju, kako sam shvatila ja ne bih imala nikako pravo na taj stan. 

19.06 smo na sudu i nisam pametna što da radim. 

Hvala vam najljepša na odgovoru. 

uređeno: od Cvita23
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Cvita23 je napisao:

U tom slučaju, kako sam shvatila ja ne bih imala nikako pravo na taj stan. 

On može  darovati stan,međutim ukoliko vi ishodite odluku suda kojom se utvrđuje vaš dio u bračnoj stečevini,zabilježba spora će proizvesti učinak da će se odluka suda provesti u zemljišnoj knjizi protiv bilo koje osobe koja u momentu vašeg prijedloga za upis bude upisani vlasnik nekretnine.

 

prije 1 sat , Cvita23 je napisao:

19.06 smo na sudu i nisam pametna što da radim

Kako mislite to "nisam pametna što da radim"...jel imate odvjetnika u tom postupku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matrix je napisao:

On može  darovati stan,međutim ukoliko vi ishodite odluku suda kojom se utvrđuje vaš dio u bračnoj stečevini,zabilježba spora će proizvesti učinak da će se odluka suda provesti u zemljišnoj knjizi protiv bilo koje osobe koja u momentu vašeg prijedloga za upis bude upisani vlasnik nekretnine.

 

Kako mislite to "nisam pametna što da radim"...jel imate odvjetnika u tom postupku?

Naravno da imam odvjetnika, ali imam i strah ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Bili smo na sudu, imovinska rasprava na kojoj je bivši suprug izjavio da nije ni dana živio sa mnom ni u bračnoj niti vanbračnoj zajednici. 

Da sam živila kod mame i povremeno dolazila u njegov stan. Na pitanje... a sin...odgovorio je da se slučajno dogodio. 

Sad me zanima što će sud dosudit s obzirom na ove bestidne laži. Nije tražio svjedoke jer je spor oko imovine pri kraju. Čeka se presuda koja će biti prije kolektivnog godišnjeg odmora 14.08

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija