Jump to content

Uz PTSP i depresija??


beni

Preporučene objave

Imali netko saznanje ili iskustvo ili prijedlog za slijedeće.

Hrvi sam, PTSP. Nedavno završio dnevnu, nalazi psihijatra godinama. 

Cijelo vrijeme mi se uz PTSP vuče i dijagnoza depresije, da li da idem na obnovu ili utvrđivanje HRVI i po toj dijagnozi jer mi je mirovinsko vještačilo depresiju pod "civilni" dio.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , beni je napisao:

Cijelo vrijeme mi se uz PTSP vuče i dijagnoza depresije, da li da idem na obnovu ili utvrđivanje HRVI i po toj dijagnozi jer mi je mirovinsko vještačilo depresiju pod "civilni" dio.

da imaš samo ptsp bez dg depresije,onda mi mirovinsko napisalo npr. 50 % izvan okolnosti bez navođenja ikakve dijagnoze....tako da čak i da ti priznaju depresiju kao ratnu invalidnost,pitanje koliko će ti pomoći na mirovinskom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , beni je napisao:

Imali netko saznanje ili iskustvo ili prijedlog za slijedeće.

Hrvi sam, PTSP. Nedavno završio dnevnu, nalazi psihijatra godinama. 

Cijelo vrijeme mi se uz PTSP vuče i dijagnoza depresije, da li da idem na obnovu ili utvrđivanje HRVI i po toj dijagnozi jer mi je mirovinsko vještačilo depresiju pod "civilni" dio.

Hvala

Obično se to navede kao PTSP u komorbiditetu. Sumnjam da su depresiju odvojili kao civilni dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 32 minuta, hasko je napisao:

Obično se to navede kao PTSP u komorbiditetu.

nekome da, nekome ne....nema pravila

Prije 32 minuta, hasko je napisao:

Sumnjam da su depresiju odvojili kao civilni dio

vrlo vjerojatno...bilo što za što nemaš hrvi navedu kao civilni dio....to im dobro dođe za popunjavanje nalaza...

branitelji imaju samo npr. ptsp i vještaci samo napišu npr. 50 % u svezi ... 50 % civilni dio....bez ikakvog objašnjena ...onda im ovo dođe k'o kec na destku da smanje omjer

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem je što su meni na prvom vještačenju u mirovinskom stavili depresiju pod civilno. Međutim prvi nalaz iz 1994 navodi depresiju a to potvrđuju svi do zadnjeg, uz ptsp. Sad si mislim da bi potvrda hrvi za tu dijagnozu pomogla da mi i mirovinsko to prizna pod rat??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 31 minuta, beni je napisao:

Problem je što su meni na prvom vještačenju u mirovinskom stavili depresiju pod civilno. Međutim prvi nalaz iz 1994 navodi depresiju a to potvrđuju svi do zadnjeg, uz ptsp. Sad si mislim da bi potvrda hrvi za tu dijagnozu pomogla da mi i mirovinsko to prizna pod rat??

vrijedi pokušati,ali ja imam običaj napisati šta se može dogoditi...nažalast prečesto budem i u pravu...

ako ti sad zatražiš invalidnost i za depresiju.....možeš biti odbijen,a može ti se priznati ,ali onda računaj da možeš dobiti i privremeno....

ajmo pretpostaviti da ti priznajaju depresiju kao posljedicu rata...tad ostvaruješ pravo na ponovnu obradu na mirovinskom sa novim činjenicama....

neznam tvoje omjere (trebao si to navesti radi točnosti savjeta) ali evo pretpostavimo da imaš 50 % u svezi rata (ptsp) 50 % civilni dio (depresija)...

vještaci moraju to vrednovati ,ali ako neće povisiti zbog toga omjer ,oni će vjerojatno napisati 50% u svezi rata i 50 % izvan bez ikakvog obrazloženja....

prevedno,iako dobiješ da ti je depresija posljedica rata,to ne znači da si siguran da ce ti to povećati omjer....može biti samo nalaz drugačije napisan

to nema nikakve logike da tako rade,ali rade.....a ti ako imaš volje pokreni postupke i sretno...

 

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, beni je napisao:

1. gardijska od 1991... sa 19 godina, prvi nalaza ptsp 1994... i opet me oguliše

a šta tu reči,za utjehu nisi jedini...vlasti da se dodvore braniteljima donesu zakone,a onda indirektno sugeriraju (na razne načine) da se od toga što manje da braniteljima.....kada netko ode u rat sa 18,19,20 godina i onda mu vještak napiše da je posljedica nečega drugoga...tu se nema šta reči,osim da drugi put pustimo njihovu djecu da idu braniti državu...pa nek onda razmatraju šta je posljedica rata,a šta je izvan rata...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Mister-X je napisao:

a šta tu reči,za utjehu nisi jedini...vlasti da se dodvore braniteljima donesu zakone,a onda indirektno sugeriraju (na razne načine) da se od toga što manje da braniteljima.....kada netko ode u rat sa 18,19,20 godina i onda mu vještak napiše da je posljedica nečega drugoga...tu se nema šta reči,osim da drugi put pustimo njihovu djecu da idu braniti državu...pa nek onda razmatraju šta je posljedica rata,a šta je izvan rata...

Uz dužno poštovanje Tebi, da im to kažeš na komisiji kakva bi bila njihova reakcija ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija