Jump to content

Pravo služnosti prolaza


kranjo696

Preporučene objave

Pozdrav forumu i znalcima, imam pitanje :) 

Kao teretni list u ZK izvatku nekretnine koju bih kupio (čkbr. xxxx) upisano je sljedeće:

Citiraj

Primljeno 29.11.1978. RZ.1435/1978

Uknjiženo pravo služnosti prolaza na teret čkbr. xxxx upisane u A za korist vlasnika čkbr. yyyy



Pošto nije definirano o kakvoj vrsti prolaza se radi zanima da li "prolaz" označavamo sam prolaz pješice, ili bih morao omogućiti i prolaz automobilom i svim ostalim čudima koja se spominju u zakonu?

Također me zanima da li postoji zakonom propisana širina prolaza koju bih morao omogućiti vlasniku čkbr. yyyy jer trenutno između dvije čestice ne postoji ograda što bih ja ukoliko postanem vlasnik volio promijeniti.

Prodavatelj tvrdi da se radi strogo o prolazu pješice, jer bi u suprotnom pisalo prolaza i provoza.

 

Unaprijed zahvaljujem na pojašnjenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Eto, napokon se dokopao predmeta. Veci dio je ostavinska raspodjela, a pravo sluznosti definirano je sljedećim crtezom: Skica

Ono sto mene zanima je da li pravo sluznosti prolaza uključuje i prolaz vozilima, te da li mogu tražiti da se služnost preseli na druga tri metra (dalje od moje kuće vidjet cete na skici sto mislim) jer je iznad ova tri metra sagradena soba a prostor dolje je natkriven i moze se koristit kao nadstrešnice za auto ili terasa.... I kako to najlakše i najjeftinije izvesti.

I ako nemaju pravo nikakvog prolaza osim prolaza pješice, zašto je pobogu definirana sirina od 3m.

 

Unaprijed Vam zahvlajujem na savjetima :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija