Jump to content

Primitak u hr drzavljane


EniBeni

Preporučene objave

Ja sam pre 6 meseci predala u subotici za primitak u hr drzavljane,moze li mi neko reci koliko dugo se ceka na resenje.Platila sam 172 po osobi.I naravno falio mi jedan papir za koji niko nije cuo u Novom Sadu,da li postoji mogucnost da me zbog toga odbiju?Inace rodjena sam u NS mama i svi sa mamine strane su hrvati,ja sam se upisala u knjigu malogradjana i izjasnila se kao hr pre dve godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šta Vam je "falilo" od dokumenata? Jeste li imali svoj osobni dokaz o izjašnjavanju ili samo popis birača?

Da li je otac srpske narodnosti? Da li je učestvovao u oružanim sukobima u nekoj vojsci 90-tih, ne uključujući HR vojsku?

Pitam Vas radi detaljnijeg odgovora, a koji možete dostaviti i u inbox....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje, 

Trenutno sam u završnoj fazi prikupljanja dokumenata za podnošenje zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva na temelju pripadnosti hrvatskom narodu i izjašnjavanja o hrvatskoj nacionalnosti u BiH. Inače živim u Sarajevu, i cijela porodica mi se izjašnjava na isti način kao i ja, međutim niko osim dede nema hrvatsko državljanstvo. Od dokumenata prilažem: 

- maminu krštenicu;
- dedinu krštenicu i domovnicu;
- bakinu krštenicu;
- svoj rodni list u kojem se izjašnjavam kao hrvatica;
- svoju krštenicu;
- svjedodžbe iz gimnazije u kojima stoji da sam učila hrvatski jezik te završavala školu prema hrvatskom planu i programu;
- diplomu o završenom master studiju psihologije;
- uvjerenje o nekažnjavanju;
- potvrdu iz zavoda za statistiku da mi ne mogu izdati potvrdu o izjašnjavanju sa popisa stanivništva iz 2013. godine na kojem sam se izjasnila kao hrvatica
- uvjerenje o sadašnjem državljanstvu u kojem ne stoji opcija za izjašnjavanje nacionalnosti;

Interesuje me da li na osnovu ovih dokumenata imam ikakvu šansu da dobijem hrvatsko državljanstvo, te ukoliko imam na koji način da napišem objektivnu izjavu o promicanju interesa Republike Hrvatske!? 

Unaprijed hvala! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, nora_48991 je napisao:

Poštovanje, 

Trenutno sam u završnoj fazi prikupljanja dokumenata za podnošenje zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva na temelju pripadnosti hrvatskom narodu i izjašnjavanja o hrvatskoj nacionalnosti u BiH. Inače živim u Sarajevu, i cijela porodica mi se izjašnjava na isti način kao i ja, međutim niko osim dede nema hrvatsko državljanstvo. Od dokumenata prilažem: 

- maminu krštenicu;
- dedinu krštenicu i domovnicu;
- bakinu krštenicu;
- svoj rodni list u kojem se izjašnjavam kao hrvatica;
- svoju krštenicu;
- svjedodžbe iz gimnazije u kojima stoji da sam učila hrvatski jezik te završavala školu prema hrvatskom planu i programu;
- diplomu o završenom master studiju psihologije;
- uvjerenje o nekažnjavanju;
- potvrdu iz zavoda za statistiku da mi ne mogu izdati potvrdu o izjašnjavanju sa popisa stanivništva iz 2013. godine na kojem sam se izjasnila kao hrvatica
- uvjerenje o sadašnjem državljanstvu u kojem ne stoji opcija za izjašnjavanje nacionalnosti;

Interesuje me da li na osnovu ovih dokumenata imam ikakvu šansu da dobijem hrvatsko državljanstvo, te ukoliko imam na koji način da napišem objektivnu izjavu o promicanju interesa Republike Hrvatske!? 

Unaprijed hvala! 

Poštovana,

 

Ispunjene su pretpostavke za podnošenje zahtjeva za prijem u hrvatsko državljanstvo sukladno članku 16.Zakona /pripadnci hrv.naroda/.

Zahtjev uputite izravnom osobnom predajom Generalnom Konzulatu RH u Sarajevu u kom ćete pokraj zahtjeva za prijem link https://www.mup.hr/UserDocsImages/Dokumenti/drzavljanstvo/obrazac1_stjecanje_prirodjenje_punoljetni.pdf 

kao i popunjavanjem životopisa na tiskanici po link-u  http://www.mvep.hr/hr/konzularne-informacije/drzavljanstvo/stjecanje-hrvatskog-drzavljanstva/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, da ne otvaram novu temu, mene zanima sljedece. Imam 26 godina, rodjen sam u BiH, zivim tu, kao i roditelji mi. Roditelji su mi se izjasnjavali kao Hrvati iako nemaju domovnicu, niti su je kad' trazili. Ja se izjasnjavam tokom cijelog zivota kao Hrvat, od osnovne skole, srednje skole (koja je inace po Bosanskom planu i programu ali je meni upisano da sam ucio Hrvatski jezik jer sam to zahtjevao), fakulteta, aktivan sam clan hrvatskog kulturnog centra godinama itd. Otac je bio u HVO-u za vrijeme rata u BiH. Da li imam sanse da dobijem domovnicu samo na osnovu toga sto sam se izjasnjavao kao Hrvat? Da li moram prilagati papire i od roditelja iako imam 26 godina, jer mi je to teze naci, nego svoje. Hvala unaprijed.

uređeno: od Mislim
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Sukladno zakonu o hrvatskom državljanstvu ,člankom 16. pripadnici hrvatskog naroda dokazuju svoju osobnu deklaraciju u pravnom prometu svojim osobnim dokumentima. 

Ukoliko podnositelj zahtjeva ne raspolaže sa svojim dokumentima zahtjevu prilaže dokumente od jednog ili oba roditelja a iz kojih je vidljiva hrvatska narodnost /radne knjižice,vojne knjižnice,diplome,svjedodžbe,prijava djeteta matičnog ureda iz mjesta rođenja,preslika namjere sklapanja braka,popisni list /popis stanovništva 2013.za BiH/, uvjerenja, dokazi o aktivnom sudjelovanju u HVO postrojama,promaknuća, odličja isl. 

Uvjet da su roditelji hrvatski državljani nije propisan prema navedenom zakonskom osnovu. 

Za eventualne nejasnoće ili pitanja koji su vam još dokumenti potrebni javite se u priv.poruke a radi vaše privatnosti. 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo mene opet. Od dokumentata sam skupio sljedece:

Moja dokumentacija: rodni list (pise narodnost), potvrda o drzavljanstvu, dokaz da nisam osudjivan, dokaz da se ne vodi krivicni postupak protiv mene u BiH, kopija svjedocanstava iz osnovne skole (pise narodnost), izvod iz maticne knjige iz osnovne skole (pise narodnost), izvod iz maticne knjige iz srednje skole (pise narodnost), upisnica na fakultet (pise narodnost), upisnica za semestar (pise narodnost), potvrda da sam clan hrvatskog kulturnog drustva, kopija osobnog dokumenta.

Od ostalih dokumenata planiram predati: Upis iz maticne knjige vjencanih mog djeda i bake - gdje se vidi da su se izjasnjavali kao hrvati, Upis iz maticne knjige rodjenih mog tate - gdje pise da su se njegovi roditelji izjasnjavali kao hrvati, Vojna knjizica i par papira iz HVO-a - kao dokaz da mi je tata bio ucesnik rata u BiH, crkveni/vjencani list roditelja.

Za vrijeme popisa 1991 godine, nisam bio rodjen, ovaj zadnji popis sluzi samo za statisticke podatke i ne mogu mi izdati kako sam se izjasnio, da li da to napisem negdje ili da im posaljem papir, koji mogu da dobijem da pise da je samo za statisticke svrhe ?

Znaci, hocu da trazim domovnicu na osnovu licnog izjasnjavanja pripadnosti hrvatskom narodu. Da li mi treba jos dokumenata ? Ako da, koji ? Od roditelja mi je stvarno tesko bilo sta naci gdje im pise narodnost, ne znam da li da trazim dalje ili da predam ovo sto sam nasao? Od svojih papira mogu jos dodati potvrdu o crkvenim sakramentima (krstenje, prva pricest, krizma).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da. Prvo rješenje o prijemu u državljanstvo, potom i domovnicu.

Čk+lankom 16.Zakona o državljanstvu je propisano da će osoba biti primljena u državljanstvo ukoliko dokaže osobnim dokumentima da se u pravnom prometu izjašnjavala nekada, pa i danas pripadnikom hrv naroda.

Ukoliko podnositelj zahtjeva ne raspolaže dokumentima o osobnom nacionalnom deklariranju podnosi dokumente od oca , te eventualno majke.

Nepisano je pravilo da će osoba biti primljena u državljanstvo ukoliko je otac pripadnik HR naroda /ukoliko je dijete rođeno iz braka roditelja/, dok ukoliko je roćeno kao izvanbraćno cijenit će se okolnosti nac.deklariranja majke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Zakonu o državljanstvu stoji da pripadnost hrvatskom narodu se dokazuje

osobnim izjašnjavanjem o pravnom prometu. Međutim, u praksi je to mnogo

komplikovanije, ja sam svoj zahtjev za primitak u hr državljanstvo predao u 2.

mj 2017. godine i od tada sam radio tri dopune zahtjeva i još čekam odgovor.

Naravno, predao sam sve dokumente koji meni idu u prilog i to upisnice sa faxa,

prijava vjenčanja, prijava rodenja djeteteta, potvrda kulturno umjetničkog

društva itd. Za roditelje neke njihove dokumente sa faxa, vjenčani list baba i

deda itd. Međutim u dopunama su mi traženi točno određeni dokumenti: 1.

Dokument sa popisa 1991 bez obzira što nisam rođen, 2. Činjenica mog rođenja,

3. Preslik zapisnika sklapanja braka roditelja, 4. Određena dokumentacija sa

braću i sestre itd. Pored toga Veleposlanstvo je vršilo provjere na fakultetu i

Općini sklapanja mog braka, zašto sam trebao dat pismenu suglasnost. Znači u

tim traženim dokumentima bilo je svega: Hrvata, Jugoslovena, praznih rubrika,

dakle svega i svačega, tako da se i nenadam bogzna čemu više. Uglavnom moj

šefe to je malo komplikovaniji proces od onoga kako se čini kad pročitaš

Zakon:''Da poštuješ pravni poredak i da imaš neku javnu ispravu kojom

dokazuje pripadnost hrvatskom narodu''. Eto toliko od mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja cekam vec godinu i 4, 5 mjeseci, nikakav zahtjev za dopunu dokumenata nisam dobio. Ne znam ni kako ce me konzulat obavijestiti da mi je zahtjev za dopunom ili rijesenje pristiglo. Nazvao sam ih jednom ali su bili u prevelikoj guzvi, nakratko su mi odgovorili da nista nije stiglo i da ako zelim mogu da posalju pozurnicu, ali su zaboravili da mi odgovore da li u slucaju nekog rjesenja salju pismeni poziv, ili pozivaju na kontakt telefon, ili nista od navedenog vec se sami moramo raspitivati periodicno...

U svakom slucaju se ne nadam previse, rodjen sam nakon raspada drzave pa nemam puno dokaza o nacionalnom izjasnjavanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, nora_48991 je napisao:

Poštovanje, 

Trenutno sam u završnoj fazi prikupljanja dokumenata za podnošenje zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva na temelju pripadnosti hrvatskom narodu i izjašnjavanja o hrvatskoj nacionalnosti u BiH. Inače živim u Sarajevu, i cijela porodica mi se izjašnjava na isti način kao i ja, međutim niko osim dede nema hrvatsko državljanstvo. Od dokumenata prilažem: 

- maminu krštenicu;
- dedinu krštenicu i domovnicu;
- bakinu krštenicu;
- svoj rodni list u kojem se izjašnjavam kao hrvatica;
- svoju krštenicu;
- svjedodžbe iz gimnazije u kojima stoji da sam učila hrvatski jezik te završavala školu prema hrvatskom planu i programu;
- diplomu o završenom master studiju psihologije;
- uvjerenje o nekažnjavanju;
- potvrdu iz zavoda za statistiku da mi ne mogu izdati potvrdu o izjašnjavanju sa popisa stanivništva iz 2013. godine na kojem sam se izjasnila kao hrvatica
- uvjerenje o sadašnjem državljanstvu u kojem ne stoji opcija za izjašnjavanje nacionalnosti;

Interesuje me da li na osnovu ovih dokumenata imam ikakvu šansu da dobijem hrvatsko državljanstvo, te ukoliko imam na koji način da napišem objektivnu izjavu o promicanju interesa Republike Hrvatske!? 

Unaprijed hvala! 

Nora, zelim da te pitam jesi li predala dokumente? Jesu li ti prihvatili krstenice? Jer i ja imam od mame i svoju medjutim gospodja u konzulatu, u Tuzli nam je rekla da to ne uzimaju kao dokaze jer to su zapravo dokazi o vjeroispovjesti a ne o  nacionalnosti? Mama i ja smo zajedno predale 21.6.2017.zahtjev za primitak medjutim i danas nema jos odgovora.. slala sam mail mup hr gdje su napisali za mamu da utvrdjuju jos neku cinjenicu o postivanju hrvatskih obicaja i kulture, a za mene samo da cu dobiti odluku prema mjestu podosenja zahtjeva..sto vec i znam. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 25 minuta, Mislim je napisao:

Pa vjeroispovjest i nacionalnost nije isto. Nisu svi katolici - hrvati, kao što nisu svi hrvati - katolici. Prije je prolazilo i to ali sada je to dosta, dosta strožije. Ja sam predao zahtjev skoro i nisam ništa predavao osim dokumenata iz pravnog prometa, kao što i zahtjevaju.

Pa da i ja dijelim isto misljenje..  zato mi nije jasno za krstenice.. ? pa i nije toliko strogo, na osnovu cega sve dobijaju.. ali ima i raznih slucajeva i svaki je prica za sebe i zahtjeva drugacije dokaze..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam predala 21.6.2017.zajedno sa mamom u konzularnom uredu u Tuzli.. Danas nema nikakvog odgovora sem na mail da za mamu utvrdjuju jos neku cinjenicu ( o postivanju Hrvatskih obicaja i kulture ) i da ce dobiti konacnu odluku prema mjestu podnosenja zahtjeva.. a za mene samo da cu dobiti odluku prema mjestu podnosenja.. predali smo temeljem pripadnosti Hrvatskom narodu, jer mama je Hrvatica i njeni roditelji i braca i njihove porodice, svi imaju domovnice a mi nismo predali na vrijeme ocigledno, jer se tada sve zavrsavalo za par dana. A od dokumenata smo predali sledece: mamin original rodni list iz 1969 gdje pise narodnost za oba roditelja Hrvat, Hrvatica ( zar nije onda ona trebala vec tada biti upisana u knjigu drzavljana?), domovnice mog djeda (jos neki stariji dokumenti za djeda, svedodzbe..gdje imaju rubrike narodnost) , mojih ujaka, mamina 3 brata, djedova iskaznica iz HVO-a, dokazi za dva ujaka da su sudjelovali u ratu, mamina radna knjizica iz SFRJ bez rubrike narodnosti, radno iskustvo iz Dubrovnika upisano (5mj), mamine svjedodzbe iz srednje skole bez rubrike narodnosti i djacka knjizica takodje..u svim tim starim ispravama mama ima drz. SFRJ ali nigdje nema njene nacionalnosti osim na mom krsnom listu koji nismo predali, potvrdu da na popisu 1991 mama ( i jos jedan ujak ) nisu popisani ne znam koji slucajem, potvrdu iz 2013 da mami i meni ne mogu dat potvrde o nacionalnom izjasnjavanju jer je popis bio za statisticke svrhe..jos rodne listove gdje je rubrika nacionalnost popunjena ali to je novijeg datuma ( od prije 4 god) pa ne znam da li ce racunati,  moju potvrdu iz HKD.. ja sam rodjena u mjesovitom braku mama je Hrvatica, tata Srbin ali zena je rekla da to nema veze i da tata mora nesto biti.. ? mama je trenirala atletiku u Tuzli u Slobodi u mladosti bas dugo, i putovala je tada svugdje, ali nismo tamo isle da provjeravamo dal imaju neki dokumenti jer mama kaze da tada nikog nije zanimala narodnost i da je sve bilo ljepse i drugacije.. ? a mozda bismo i mogle nesto tu dobiti ali eto..mozda i odemo..ja sam se u medjuvremenu i udala i pise mi u vjencanom listu narodnost i vjeroispovjest, ali i to je sad novijeg datuma.. a kad smo predavale nisam bila udata i sad ne znam hoce li sta to utjecati, prezime mi je ostalo isto.. ja razumijem stvarno ako mene odbiju, sta znam koga i dopadne nas predmet, ali da mojoj majki koja nije na vrijeme predavala jer je nije interesovalo i gdje zna da je Hrvatica bez obzira na sve, i onda se udala i preselia i dosla sam ja i zivot je isao svojim tokom, obaveze i sve ostalo... e to mi nece biti jasno.. :) u konzulatu su svakako rekli da zajedno predamo i sve dokaze za mamu su stavili i uz moj predmet, i rekli su da ne mogu, ako mamu prime, mene odbiti. Ja cekam jos do decembra i onda cu da zovem jer tada ce proci god.i po dana.. necu da ih smaram, zvali smo tacno kad je bilo godinu dana i zena je rekla da ne zovemo dzabe jer oni ce nas odmah pozvati cim nesto stigne. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 28 minuta, bob25274 je napisao:

Svašta ste napisali....svakako se javite po prijemu rješenja bilo ono pozitivno ili odbijajuće..... Šane Vam nisu sjajne.  :'(

 

Koje narodnosti je Vaš otac i šta ste od njega predali uz zahtjev?

Tata je Srbin ali nemam za njega nigdje ni da pise da je Srbin, bar na ovim svim papirima sto je mama predala.. zahtjev za stupanje u brak, vjencani list itd..nisu nista za tatu ni trazili za tatu nisu ni pitali jer mi smo se pozvali na mamu i njene roditelje i citavu familiju.. u sustini po osnovu pripadnosti hrv.naroda.. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U redu, ali iz dosadašnjeg iskustva mi je poznato da je otac osoba kojom se "otprilike" rukovodi postupajuće Ministarsvo.

 

U eventualnoj dopuni predmeta mogu vam zatražiti i deklaraciju po nac.pripadnosti oca.

 

Javite se svakakao kako ste "prošli" radi svih učesnika ovog foruma...   :) Svako dobro želim!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Rodjena sam 1985. u Rumi, majka mi je Hrvatica, rodjena u Vinkovcima, posjeduje domovnicu i sva dokumenta gdje je upisana narodnost Hrvatica ( radna knjizica, personalni list...). Baka i djed po majci, takodjer su Hrvati.

R. Hrvatsku sam oduvjek dozivljavala kao svoju domovinu i uvijek rado boravim tamo, svi su mi u Slavoniji. To je osjecaj koji vam niko ne moze oduzet. 

Majka se udala u Srbiji, rodile smo se sestra i ja. Otac nam je preminuo. Imao je drzavljanstvo Srbije. Tatine dvije sestre i majka jos 70ih su otisle u Kanadu.

 Kako u Srbiji s tatine strane nikog od rodbine nemamo, a otac je preminuo, majka nas je odgajala u duhu hrvatskog naroda. Za mene drugo ne postoji. 

Ja posjedujem osim maminih dokumenata i Šv obrazac koji sam predavala pri upisu na fakultet 2006. gdje pise da sam hrvatica kao i dvije upisnice za vrtic moje djece gdje se svi izjasnjavamo da smo hrvati.

Molim Vas za savjet, da li imam sansu dobit hrvatsko drzavljanstvo?

Za mene to bi bila izuzetna cast. Ja dobar posao imam i ne trazim to da bih otisla odavde radit. Moji motivi su iskljucivo vezani osobnim osjecajem da tamo pripadam. Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana Biljana1985, ispunjavate uvjete za prijem u državljanstvo RH isključivo uz dokumente gdje ste se osobno Vi izjašnjavali na ŠV obrascima i ostalim dokumentima, a naravno i uz dokaze o narodnosti, te državljanstvu majke.

Zahtjev možete podnijeti već danas.  Po dobijanju državljanstva obavijestite članove ovog foruma kako ste prošli, te koliko ste čekali donošenje odluke. 

Svako dobro! :) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
, vedranamiroslavv je napisao:

Ja sam predala 21.6.2017.zajedno sa mamom u konzularnom uredu u Tuzli.. Danas nema nikakvog odgovora sem na mail da za mamu utvrdjuju jos neku cinjenicu ( o postivanju Hrvatskih obicaja i kulture ) i da ce dobiti konacnu odluku prema mjestu podnosenja zahtjeva.. a za mene samo da cu dobiti odluku prema mjestu podnosenja.. predali smo temeljem pripadnosti Hrvatskom narodu, jer mama je Hrvatica i njeni roditelji i braca i njihove porodice, svi imaju domovnice a mi nismo predali na vrijeme ocigledno, jer se tada sve zavrsavalo za par dana. A od dokumenata smo predali sledece: mamin original rodni list iz 1969 gdje pise narodnost za oba roditelja Hrvat, Hrvatica ( zar nije onda ona trebala vec tada biti upisana u knjigu drzavljana?), domovnice mog djeda (jos neki stariji dokumenti za djeda, svedodzbe..gdje imaju rubrike narodnost) , mojih ujaka, mamina 3 brata, djedova iskaznica iz HVO-a, dokazi za dva ujaka da su sudjelovali u ratu, mamina radna knjizica iz SFRJ bez rubrike narodnosti, radno iskustvo iz Dubrovnika upisano (5mj), mamine svjedodzbe iz srednje skole bez rubrike narodnosti i djacka knjizica takodje..u svim tim starim ispravama mama ima drz. SFRJ ali nigdje nema njene nacionalnosti osim na mom krsnom listu koji nismo predali, potvrdu da na popisu 1991 mama ( i jos jedan ujak ) nisu popisani ne znam koji slucajem, potvrdu iz 2013 da mami i meni ne mogu dat potvrde o nacionalnom izjasnjavanju jer je popis bio za statisticke svrhe..jos rodne listove gdje je rubrika nacionalnost popunjena ali to je novijeg datuma ( od prije 4 god) pa ne znam da li ce racunati,  moju potvrdu iz HKD.. ja sam rodjena u mjesovitom braku mama je Hrvatica, tata Srbin ali zena je rekla da to nema veze i da tata mora nesto biti.. ? mama je trenirala atletiku u Tuzli u Slobodi u mladosti bas dugo, i putovala je tada svugdje, ali nismo tamo isle da provjeravamo dal imaju neki dokumenti jer mama kaze da tada nikog nije zanimala narodnost i da je sve bilo ljepse i drugacije.. ? a mozda bismo i mogle nesto tu dobiti ali eto..mozda i odemo..ja sam se u medjuvremenu i udala i pise mi u vjencanom listu narodnost i vjeroispovjest, ali i to je sad novijeg datuma.. a kad smo predavale nisam bila udata i sad ne znam hoce li sta to utjecati, prezime mi je ostalo isto.. ja razumijem stvarno ako mene odbiju, sta znam koga i dopadne nas predmet, ali da mojoj majki koja nije na vrijeme predavala jer je nije interesovalo i gdje zna da je Hrvatica bez obzira na sve, i onda se udala i preselia i dosla sam ja i zivot je isao svojim tokom, obaveze i sve ostalo... e to mi nece biti jasno.. :) u konzulatu su svakako rekli da zajedno predamo i sve dokaze za mamu su stavili i uz moj predmet, i rekli su da ne mogu, ako mamu prime, mene odbiti. Ja cekam jos do decembra i onda cu da zovem jer tada ce proci god.i po dana.. necu da ih smaram, zvali smo tacno kad je bilo godinu dana i zena je rekla da ne zovemo dzabe jer oni ce nas odmah pozvati cim nesto stigne. :)

Pozdrav,

Samo da vas pitam jeste li do dana danasnjeg dobili ikakav odgovor?

I ja namjeravam predati papire u konzulatu u Tuzli pa me cisto zanima koliko otprilike traje proces.

Trebala bi mi pomoc oko popunjavanja zivotopisa...ova pitanja kao sto su:

Vas odnos prema pravnom poretku, obicajima i kulturi RH i nacin iskazivanja pripadnosti hrv.narodu

Svi koji mogu pomoci i napisati u kratkim crtama sta konkretno navesti ...

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
prije 2 sati , Mislim je napisao:

S obzirom da sam pisao na ovoj temi, necu da spamam druge. Naime, predao sam zahtjev u rujnu 2018., nisam dobio nikakav zahtjev za nadopunu ili slicno. Da li mogu da posaljem pozurnicu i kako da je posaljem? Sta se u njoj napise?ma

Mail-om,da ali je prerano,tek je prošlo 6,7 mjeseci. Tu požurnicu šaljite najranije nakon 15-18 mjeseci. Gužve su. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, TKS je napisao:

Pisala sam i ja na ovu adresu, još početkom 3. mjeseca, nisam dobila odgovor. Pretpostavljam da je već previše i naših upita, da ne stignu odgovoriti. Raspitivala se u Konzulatu RH u Banjaluci, gdje je sin predao, nema ništa još, čekamo 28 mjeseci.:vrti:

Čeka se i do 60 mjeseci,gužve su. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Zeljkec je napisao:

Pozdrav,

Samo da vas pitam jeste li do dana danasnjeg dobili ikakav odgovor?

I ja namjeravam predati papire u konzulatu u Tuzli pa me cisto zanima koliko otprilike traje proces.

Trebala bi mi pomoc oko popunjavanja zivotopisa...ova pitanja kao sto su:

Vas odnos prema pravnom poretku, obicajima i kulturi RH i nacin iskazivanja pripadnosti hrv.narodu

Svi koji mogu pomoci i napisati u kratkim crtama sta konkretno navesti ...

Unaprijed hvala

Jeste napisali životopis?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo dobio sam danas odgovor, koja slucajnost, haha. :D

Ma mislim da i nije rano, imam jednog susjeda koji je u Hrvatskoj predao zahtjev a cim je dosao u Bosnu, poslao pozurnicu, dobio rjesenje u roku od 4 mjeseca. Ja sam predao sve potrebne papire i mislim da vrlo lako mogu odluciti.

" Poštovani,  

 

zaprimili smo Vašu zamolbu kojom požurujete donošenje odluke u svezi zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva.

Obavještavamo Vas da se provodi upravni postupak u kojem se izvode svi potrebni dokazi i prikupljaju obavijesti drugih državnih tijela kako bi se o osnovanosti podnesenog zahtjeva odlučilo temeljem potpuno utvrđenog činjeničnog stanja.

Nakon što se isto utvrdi, ovo Ministarstvo će žurno donijeti odluku koja će Vam biti uručena putem Konzulata Republike Hrvatske u --, prema mjestu podnošenja zahtjeva.
 

 

 

S poštovanjem,

 

 

1488369328612_PastedImage

Ministarstvo unutarnjih poslova/Ministry of the Interior

Kabinet ministra/Minister's Office

Služba za odnose s javnošću/Public Relations Department

Ulica grada Vukovara 33

Zagreb  10000, Hrvatska

 

Telefon:   +385 1 61 22 353

Faks:         +385 1 61 22 771

E-mail:      pitanja@mup.hr

                      www.mup.hr 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, EniBeni je napisao:

Ja sam pre 6 meseci predala u subotici za primitak u hr drzavljane,moze li mi neko reci koliko dugo se ceka na resenje.Platila sam 172 po osobi.I naravno falio mi jedan papir za koji niko nije cuo u Novom Sadu,da li postoji mogucnost da me zbog toga odbiju?Inace rodjena sam u NS mama i svi sa mamine strane su hrvati,ja sam se upisala u knjigu malogradjana i izjasnila se kao hr pre dve godine.

Mišljena sam da ćete biti odbijeni ukoliko ste rođeni iz braka roditelja, a otac je srpske narodnosti....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, Mislim je napisao:

Evo dobio sam danas odgovor, koja slucajnost, haha. :D

Ma mislim da i nije rano, imam jednog susjeda koji je u Hrvatskoj predao zahtjev a cim je dosao u Bosnu, poslao pozurnicu, dobio rjesenje u roku od 4 mjeseca. Ja sam predao sve potrebne papire i mislim da vrlo lako mogu odluciti.

" Poštovani,  

 

zaprimili smo Vašu zamolbu kojom požurujete donošenje odluke u svezi zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva.

Obavještavamo Vas da se provodi upravni postupak u kojem se izvode svi potrebni dokazi i prikupljaju obavijesti drugih državnih tijela kako bi se o osnovanosti podnesenog zahtjeva odlučilo temeljem potpuno utvrđenog činjeničnog stanja.

Nakon što se isto utvrdi, ovo Ministarstvo će žurno donijeti odluku koja će Vam biti uručena putem Konzulata Republike Hrvatske u --, prema mjestu podnošenja zahtjeva.
 

 

 

S poštovanjem,

 

 

1488369328612_PastedImage

Ministarstvo unutarnjih poslova/Ministry of the Interior

Kabinet ministra/Minister's Office

Služba za odnose s javnošću/Public Relations Department

Ulica grada Vukovara 33

Zagreb  10000, Hrvatska

 

Telefon:   +385 1 61 22 353

Faks:         +385 1 61 22 771

E-mail:      pitanja@mup.hr

                      www.mup.hr 

Da, a to utvrđivanje činjenica potraje...nekad i do 36 mjeseci...na žalost...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
, Biljana1985 je napisao:

Poštovani,

Rodjena sam 1985. u Rumi, majka mi je Hrvatica, rodjena u Vinkovcima, posjeduje domovnicu i sva dokumenta gdje je upisana narodnost Hrvatica ( radna knjizica, personalni list...). Baka i djed po majci, takodjer su Hrvati.

R. Hrvatsku sam oduvjek dozivljavala kao svoju domovinu i uvijek rado boravim tamo, svi su mi u Slavoniji. To je osjecaj koji vam niko ne moze oduzet. 

Majka se udala u Srbiji, rodile smo se sestra i ja. Otac nam je preminuo. Imao je drzavljanstvo Srbije. Tatine dvije sestre i majka jos 70ih su otisle u Kanadu.

 Kako u Srbiji s tatine strane nikog od rodbine nemamo, a otac je preminuo, majka nas je odgajala u duhu hrvatskog naroda. Za mene drugo ne postoji. 

Ja posjedujem osim maminih dokumenata i Šv obrazac koji sam predavala pri upisu na fakultet 2006. gdje pise da sam hrvatica kao i dvije upisnice za vrtic moje djece gdje se svi izjasnjavamo da smo hrvati.

Molim Vas za savjet, da li imam sansu dobit hrvatsko drzavljanstvo?

Za mene to bi bila izuzetna cast. Ja dobar posao imam i ne trazim to da bih otisla odavde radit. Moji motivi su iskljucivo vezani osobnim osjecajem da tamo pripadam. Hvala unaprijed!

Koliko ste imali godina kada je otac /ovdje navodite nehrvatske narodnosti/  preminuo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , bob25274 je napisao:

Koliko ste imali godina kada je otac /ovdje navodite nehrvatske narodnosti/  preminuo?

Otac je preminuo kada sam bila punoljetna. Također, otac je podrijetlom hrvatske narodnosti jer je moja baka a očeva majka iz Dalmacije, iz Gospića ( Ivanka Skelin). Cijela bakina obitelj je u Londonu i svi su Hrvati. Otac na žalost niti na jednom dokumentu nije imao upisanu narodnost ali zato majka jeste, te sam sva dokumenta majke predala.

Prošlo je više od 2 godine kako čekam na odgovor.

uređeno: od Biljana1985
Nadopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Biljana1985 je napisao:

Otac je preminuo kada sam bila punoljetna. Također, otac je podrijetlom hrvatske narodnosti jer je moja baka a očeva majka iz Dalmacije, iz Gospića ( Ivanka Skelin). Cijela bakina obitelj je u Londonu i svi su Hrvati. Otac na žalost niti na jednom dokumentu nije imao upisanu narodnost ali zato majka jeste, te sam sva dokumenta majke predala.

Prošlo je više od 2 godine kako čekam na odgovor.

Nepisano je pravilo po kom se cijene dokumenti da je osoba one narodnosti što joj je otac. U tom slučaju u Vašem slučaju Vi niste hrv narodnosti,  otac nije hrv narodnosti, već samo vaša majka i njegova majka. Iz tih razloga se čeka, naoružajte se strpljenjem, javite ishod, lp.

uređeno: od bob25274
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, bob25274 je napisao:

Nepisano je pravilo po kom se cijene dokumenti da je osoba one narodnosti što joj je otac. U tom slučaju u Vašem slučaju Vi niste hrv narodnosti,  otac nije hrv narodnosti, već samo vaša majka i njegova majka. Iz tih razloga se čeka, naoružajte se strpljenjem, javite ishod, lp.

Jasno. I ja i moja djeca smo Hrvati i za to posoje pisani dokazi koje sam predala ( narodnost navedena pri upisu svake godine tjekom studija još od 2004. a zatim navedeno i pri upisu djece u vrtić). Predala sam dosta dokumenata i za sebe i djecu, pored dokumenata majke i ostale obitelji. Strpljenje je sve što imamo, hvala vam na odgovoru, lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija