Jump to content

Visoka ruzna ograda (azbest i krpa)


apartman

Preporučene objave

 Postovanje!

Kao sto se vidi na slici, susjed je postavio azbestnu ogradu i nekakvo platno i time je nagrdio izgled nase okucnice i unistio pogled iz kuce.

Ovdje mi dolaze prijatelji u goste, rodbina i sramota me sto moja okucnica izgleda ovako nakaradno.

Imam namjeru postaviti daske, makar da sakrijem ove azbestne ploce. Ne zelim dizati toliko visoku ogradu da pokrijem i ovo platno, jer time unistavam pogled.

Ima li susjed zakonsko pravo da dize ovakvu nakaradnu ogradu?

Evo slika.

https://imgur.com/a/ep89T5c

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, virtalni je napisao:

Po ovome što vidim, mišljenja sam da s pravne strane poradi skidanja i uklanjanja njegove ograde ne možete ništa napraviti.

Za azbest ne znam, ali i ako ga "prisilite" da ga skine, može postaviti drugi materijal i priča ide iz početka...

Molio bih Vas da provjerite imam li pravo traziti da se makne makar ta ruzna tkanina?

Obzirom na visinu ograde s moje strane, pa valjda postoji nekakva zakonska visina ograde?

Sto to znaci, da on moze postaviti prljave pelene i da je to ok po zakonu?

Znaci, za azbestne ploce je ok jer sam pripremio drvenu ogradu i htio sam je postaviti, medjutim, sad kad sam dosao na godisnji odmor, vidio sam tu tkaninu i postavljanje moje drvene lijepe ograde nema prevelikog smisla obzirom da bi ta ruzna tkanina i dalje nagrdjivala moju okucnicu.

Ne mogu vjerovati da je moguce da zakon stiti ovakve ljude kao sto je taj susjed

uređeno: od apartman
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , apartman je napisao:

Obzirom na visinu ograde s moje strane, pa valjda postoji nekakva zakonska visina ograde?

Pravilnikom jednostavnim i drugim građevinama i radovima,, bez građevinske dozvole i gl. projekta može se graditi ograda visine 2,2 mjereno od nanižeg dijela konačno zaravnatog i uređenog terena. 

Ukoliko visina ograde prelazi 2,2 m (što se ne može razlučiti iz priložene fotografije), a za pretpostaviti je da za ovakvu nakaradu ne postoji glavni projekt, podnesiti prijavu građevinskoj inspekciji. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ovdje vidim mali problem. Postojeća ograda je postavljena vrlo vjerovatno i po odredbama Pravilnika i prost.planovima te za takovo što ni ne treba projekt ili bilo što. Same ploče (salonitke) su takoreći samo prislonjene na postojeću ogradu te ih je lako i maknuti u slučaju nekakovog nadzora, a sam nadzor bi mogao doći do zaključka da iste ne predstavljaju ogradu, te bi stoga valjalo uputiti dopis i ovoj inspekciji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, apartman je napisao:

Molio bih Vas da provjerite imam li pravo traziti da se makne makar ta ruzna tkanina?

To nije 'ružna tkanina', nego mreža za sjenu (vrsta sa 30% zasjenjivanja, ima i gušćih, do 90%).

Nemojte se sramotiti da u prijavi napišete da je to nekakva krpa. Postavljanje takvih mreža za zaklanjanje pogleda ili zaklanjanje od sunca je sasvim legalno, i ne vidim uopće mogućnost da bi neki inspektor bilo kako reagirao. Tim više što je iza te mreže ionako neko jednako visoko raslinje, pa vam sama mreža ne zaklanja vidik. Uz to, s vaše strane je tu na slici tek nekakvo stepenište, a i nije baš slučaj da vam je susjed zaklonio neki prekrasan vidik . Vaš susjed (s kojim ste očito u nekakvoj zavadi) će reći da je to postavio da zaštiti svoju privatnost i postaviti pitanje zažto mislite da imate pravo nadzirati njegovo dvorište.

I ovo nisu 'azbestne' ploče, nego salonitne ploče. One možda sadrže azbest, a možda i ne - jer se već desetljećima azbest ne stavlja u takve ploče. I kao što je spomenuo štovani Spitfire - ploče su tu samo naslonjene, nisu dio ograde. 

 

Citiraj

Ne mogu vjerovati da je moguce da zakon stiti ovakve ljude kao sto je taj susjed

Vrlo je vjerojatno da nadležni neće biti voljni reagirati, jer očitih kršenja zakona baš i nema, a sve će se tretirati kao obijesan susjedski spor.

uređeno: od felixx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija