Jump to content

Stupanje u brak, putovnica i prijava boravka


n.stevanovic

Preporučene objave

 Postovanje,

moj slucaj je malo kompliciraniji,trenutno se nalazim u Bosni I planiram stupiti u brak , sto zbog braka sto zbog poroda koji ce se odvijati ovdje. Moje pitanje je,posto sam iz Zagreba a planiramo u brak stupiti u maticnom uredu u Zupanji,dali je u Zupanji moguce da izvadim I HR putovnicu ili moram u Ambasadu? Ona mi je potrebna radi prijave boravka I ostalih procedura u BiH,a nekako mi je I radi trudnoce lakse sto krace da putujem.

Nadam se da sam se pravilno izjasnila,ako sam pogrijesila topic ispricavam se

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e super,nadam se da ste u pravu jer kao sto rekoh u HR imam prebivaliste u Zagrebu a do tamo mi se bas i ne putuje samo radi te putovnice koja mi ne treba za nista drugo neg ovdje za produljenje boravka,i da bi mogla rodit bez troskova ovdje.. 

Jer citala sam okolo naokolo,kazu svi da se mora tamo di je prijava,reko ako je tako bolje cu onda to obavit u konzulatu posto ovdje imam boravak al tek tolko dok to ne obavimo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

https://www.mup.hr/gradjani/osobna-iskaznica

Tu sve pise, zahtjev za osobnom se predaje iskljucivo u HR, ako odjavite prebivaliste, mozete u bilo koju PP/PU, ako ne, onda po mjestu prebivalista.

S e-osobnom putovnicu mozete napraviti online i preuzeti u bilo kojoj PP/PU, ali kad vec radite osobnu, napravite i putovnicu isti dan. Mozete dati punomoc za podizanje da ne morate trudni 2 put ici za ZG.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iskreno,ne znam sta mi je pametnije
radi djeteta i porodjaja u BiH bi se prvo udala i mjenjala prezime pa onda i tu putovnicu da nemoram dvaput isti proces radit?
ili ako vi imate savjet sta mi je pametnije? meni za sve ovdje traze putovnicu jer je neki zastarjeli zakon
pa smo mislili do poroda sve to obavit da nemamo kasnije nikakvih troskova

Kao sto rekoh,po mogucnosti bez odlaska u Zagreb
Cak i udaju cemo u Zupanji napravit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Postovanje, 

moj slucaj je slican gospodjinom. Rodjena sam i zivim u Hrvatskoj, a zarucnik je iz BiH. Planiramo se sudbeno vjencati u BiH (takodjer i zivjeti u BiH). Imam nekoliko pitanja vezana za tu temu.

1. Koje sve dokumente moram mijenjati/odjaviti nakon vjencanja i prije selidbe u BiH?

2. Koja je procedura pravljenja HR putovnice  (u Sl.Brodu) nakon vjencanja u BiH?

3. Da li mogu nakon preseljenja u BiH napraviti HR osobnu sa prebivalistem u BiH?

4. Imam li pravo na zaposlenje i da li postoji vremenski rok za isto nakon prijave prebivalista u BiH? 

Unaprijed hvala! LP!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija