Jump to content

nasljeđivanje nakon smrti bake


Ljiljana48

Preporučene objave

Poštovani !

Naslijedila sam zemlju nakon smrti bake te Vas molim da mi pomognete savjetom.Nakon izdavanja rješenja od strane Javnog bilježnika,da li ja kao unuka plaćam porez na nekretninu,odnosno zemlju koju sam naslijedila? 

Unaprijed zahvaljujem !!!

Srdačan pozdrav !!!

uređeno: od Ljiljana48
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Ljiljana48 je napisao:

Poštovani !

Naslijedila sam zemlju nakon smrti bake te Vas molim da mi pomognete savjetom.Nakon izdavanja rješenja od strane Javnog bilježnika,da li ja kao unuka plaćam porez na nekretninu,odnosno zemlju koju sam naslijedila? 

Unaprijed zahvaljujem !!!

Srdačan pozdrav !!!

Poreza su oslobodeni izmedu ostalog "7. bračni drug, potomci i preci koji čine uspravnu liniju te posvojenici i posvojitelji koji su u tom odnosu s primateljem uzdržavanja te od njega stječu nekretnine na temelju ugovora o doživotnom uzdržavanju ili na temelju ugovora o dosmrtnom uzdržavanju".

Javni biljeznik treba predati ostavinsko rjesenje na poreznu i to je to. Po novom ne cete dobiti rjesenje od porezne da ne placate porez kao nekad, sad dobivate samo ako morate platiti porez, sto nije Vas slucaj.

Vi samo prebacite zemlju na sebe u zemljisnim knjigama / katastru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Ljiljana48 je napisao:

Naslijedila sam zemlju nakon smrti bake

 

prije 11 sati , miroslav6 je napisao:

koji su u tom odnosu s primateljem uzdržavanja te od njega stječu nekretnine na temelju ugovora o doživotnom uzdržavanju ili na temelju ugovora o dosmrtnom uzdržavanju".

Suština odgovora je ista,no uz ispravak da se imovina u konkretnom slučaju stječe nasljeđivanjem,a ne pravnim poslom u vidu ugovora o dosmrtnom ili doživotnom uzdržavanju,slijedom čega valja primjeniti odredbe čl.15 Zakona o porezu na promet nekretnina.

IMG_20180612_010135_527.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Matrix je napisao:

 

Suština odgovora je ista,no uz ispravak da se imovina u konkretnom slučaju stječe nasljeđivanjem,a ne pravnim poslom u vidu ugovora o dosmrtnom ili doživotnom uzdržavanju,slijedom čega valja primjeniti odredbe čl.15 Zakona o porezu na promet nekretnina.

IMG_20180612_010135_527.jpg

Kasnije sam primjetio da sam brzopleto trazio "pretke i potomke" pa kopirao krivi clanak. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija