Jump to content

Pomoć u vezi sa zahtjevom za stjecanje hrvatskog državljanstva


nora_48991

Preporučene objave

Poštovanje, 

Trenutno sam u završnoj fazi prikupljanja dokumenata za podnošenje zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva na temelju pripadnosti hrvatskom narodu i izjašnjavanja o hrvatskoj nacionalnosti u BiH. Inače živim u Sarajevu, i cijela porodica mi se izjašnjava na isti način kao i ja, međutim niko osim dede nema hrvatsko državljanstvo. Od dokumenata prilažem: 

- maminu krštenicu;
- dedinu krštenicu i domovnicu;
- bakinu krštenicu;
- svoj rodni list u kojem se izjašnjavam kao hrvatica;
- svoju krštenicu;
- svjedodžbe iz gimnazije u kojima stoji da sam učila hrvatski jezik te završavala školu prema hrvatskom planu i programu;
- diplomu o završenom master studiju psihologije;
- uvjerenje o nekažnjavanju;
- potvrdu iz zavoda za statistiku da mi ne mogu izdati potvrdu o izjašnjavanju sa popisa stanivništva iz 2013. godine na kojem sam se izjasnila kao hrvatica
- uvjerenje o sadašnjem državljanstvu u kojem ne stoji opcija za izjašnjavanje nacionalnosti;

Interesuje me da li na osnovu ovih dokumenata imam ikakvu šansu da dobijem hrvatsko državljanstvo, te ukoliko imam na koji način da napišem objektivnu izjavu o promicanju interesa Republike Hrvatske!? 

Unaprijed hvala! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija