Jump to content

Naknadno pronađena imovina


Vesna976

Preporučene objave

Otac je preminuo prije 4g. i bila je ostavinska rasprava. Ja i brat smo se odrekli svega u korist matere. E sad se ispostavilo da je pok. otac naslijedio od svog oca u nekakvoj stambenoj kuci 1,75m2 prostora. Mi to nismo naveli u ostavinskoj raspravi jer nismo ni znali za to. Gospođa koja je većinski vlasnik te kuće (više od 80%) bi od mene i brata odkupila taj naš udio i mi smo se složili sa tim. Sad me zanima šta mi trebamo učinit pošto to nije navedeno u ostavinskoj, taj udio je još uvijek na pokojnom ocu. 

Moramo li mi taj udio prebacivat najprije  na sebe ili se može bez toga obavit prodaja kod javnog bilježnika?

  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je vaš pokojni otac upasn u zemljišnim knjigama kao suvlasnik te nekretnine (1,75m2), onda je potrebno provesti postupak radi naknadno pronađene imovine. Naime, sva imaovina koja se vodi na ostavitelju a nije obuhvaćena pravomoćnim rješenjem o nasljeđivanju, bez obzira je li se za nju znalo ili nije u trenutku donošenja rješenje o nasljeđivanju, jest naknadno pronađena imovina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Vesna976 je napisao:

Sad me zanima šta mi trebamo učinit pošto to nije navedeno u ostavinskoj, taj udio je još uvijek na pokojnom ocu. 

Nužno je ishoditi dopunsko rješenje o nasljeđivanju kroz postupak naknadno pronađene imovine,sa pozivom na poslovni broj prvotnog pravomoćnog rješenja.

 

prije 4 sati , Vesna976 je napisao:

Moramo li mi taj udio prebacivat najprije  na sebe ili se može bez toga obavit prodaja kod javnog bilježnika?

Nakon što ishodite dopunsko rješenje imate dvije opcije:

1.Provesti rješenje kroz zemljišne knjige i nakon toga sklopiti kupoprodaju.

2.Sklopiti kupoprodaju bez prethodnog vašeg upisa,no u tom slučaju bi kupac pri upisu svog prava vlasništva morao uz kupoprodajni ugovor priložiti i dopunsko rješenje o nasljeđivanju,ovo iz razloga dokazivanja pravnog sljeda.

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija