Jump to content

Priznavanje HRVI


lamza2

Preporučene objave

Prije 3 minuta, gonzo-stari je napisao:

 

Pročitaj još jednom što si napisao pa ćeš shvatiti što sam mislio.

ma gospodine vi ste u pravu i dobro mislite ali na žalost lječničko povjerenstvo tako ne misli nego misli onako kako sam napisao znači samo ako imate dokaz da ste bolesni i da ste se liječili možete ostvariti neka trajna prava, po njima tko se ne liječi nije bolestan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Ma ni za živu glavu to ne pokazuj, ako to pokažeš reće ti vidite da se stanje poboljšava što znači da nemate kronični PTSP a opet ako nemaš niti jedan novi nalaz zadnjih godinu dana u kojem piše da je stanje nepromjenjeno ili gore nego prije reći će vam isto što i meni evo napisat ću ti od riječi do riječi razgovor između mene i komisije: gospodine vi nemate zadnje dvije godine niti jedan novi nalaz JA: da nemam KOMISIJA: znači stanje vam sepoboljšalo JA: nije gospodine, stanje mi je nepromjenjeno kao i proteklih 20 g. točno onakvo kakvo su opisala 4 različita psihijatra u 3 različite bolnice, nema poboljšanja KOMISIJA: gospodine mi smatramo da vi i dalje imate PTSP ali manjeg intenziteta, ne kao prije zato što se zadnje dvije godine niste liječili, da je vama stanje i dalje teško kao prijašnjih godina vi bi potražili liječničku pomoć ! eto pa vi sad iz mog primjera vidite što i kako

Ali i dalje mi u nalazu piše chro.p.t.s.p. f43/1 i TPO. Nije mi promjenio dijagnozu samo terapiju.I što da kažem svom psihijatru kad me pita di mi je d.b.? A zna da sam bila u d.b.!Ne znam ni sama što da radim!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 36 minuta, Mara123456789 je napisao:

Ali i dalje mi u nalazu piše chro.p.t.s.p. f43/1 i TPO. Nije mi promjenio dijagnozu samo terapiju.I što da kažem svom psihijatru kad me pita di mi je d.b.? A zna da sam bila u d.b.!Ne znam ni sama što da radim!?

Morate pokazati svome psihijatru nalaz iz dnevne bolnice.To što piše poboljšanje u jednom trenutku ne znači ništa.Vi ste već prošli 2- puta prvostupanjsku i sada za koji dan će Vam to drugostupanjska potvrditi.Svakako Vam je ta dnevna nakon komisije pa na drugostupanjskoj nemaju uvid u zadnje dnevno liječenje.Čekajte za sada poštara da donese drugostupanjsko rješenje i opustite se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Labyrinth je napisao:

Morate pokazati svome psihijatru nalaz iz dnevne bolnice.To što piše poboljšanje u jednom trenutku ne znači ništa.Vi ste već prošli 2- puta prvostupanjsku i sada za koji dan će Vam to drugostupanjska potvrditi.Svakako Vam je ta dnevna nakon komisije pa na drugostupanjskoj nemaju uvid u zadnje dnevno liječenje.Čekajte za sada poštara da donese drugostupanjsko rješenje i opustite se.

O.k.! Hvala Labytinth! A što ću! Tako ću napravit! Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nalaz se može pokazati i ne pokazati, ali...

Bolnice i specijalističke ambulante su informatički umrežene.

Nakon pregleda i izdavanja nalaza, npr. kod psihijatra, taj nalaz će "dobiti" i liječnica obiteljske medicine (a da mi to i ne znamo). Kad tad će opet zatrebati ispis elektroničkog zdravstvenog kartona u kojem su pregled, ležanje ili dnevna bolnica evidentirani, kao i dijagnoze... Ovisno o razini odobrenja u informatičkom sustavu, sve je vrlo lako provjerljivo od strane instance kojoj je to potrebno.

Dokumentirane činjenice bi trebalo prikazati onakvima kakve jesu!

Ovo je samo moje mišljenje, a svatko postupa po svojoj svijesti  i savjesti.

Srdačan pozdrav.

uređeno: od zis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , zis je napisao:

Nalaz se može pokazati i ne pokazati, ali...

Bolnice i specijalističke ambulante su informatički umrežene.

Nakon pregleda i izdavanja nalaza, npr. kod psihijatra, taj nalaz će "dobiti" i liječnica obiteljske medicine (a da mi to i ne znamo). Kad tad će opet zatrebati ispis elektroničkog zdravstvenog kartona u kojem su pregled, ležanje ili dnevna bolnica evidentirani, kao i dijagnoze... Ovisno o razini odobrenja u informatičkom sustavu, sve je vrlo lako provjerljivo od strane instance kojoj je to potrebno.

Dokumentirane činjenice bi trebalo prikazati onakvima kakve jesu!

Ovo je samo moje mišljenje, a svatko postupa po svojoj svijesti  i savjesti.

Srdačan pozdrav.

Nije baš tako. 

Za isto opisano, da bi doktori međusobno mogli vidjeti naše nalaze, treba im naš pristanak. Ako nemaju naš pristanak ne mogu vidjeti naše nalaze jedni od drugih. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , keoma je napisao:

Samo da se mnogi nebi zamajavali 

F43.1, F41.1,E11,I10, F43.1chr,y36.2,F62.0 ostale dijagnoze necu ni pisati dva pokusaja suicida visegodisnje lijecenje i nema Hrvi-a  pa vi usporedite  sa svojim 

Pozdrav 

Bolje je imati čisti ptsp ako se ide tražiti hrvi na osnovu istoga. 

Tako komisije gledaju, čisti ptsp f43.1 chr i ništa više, tada su najveće šanse da komisija da minimalno 20% hrvi na osnovu ptsp. 

F62.0 nije ptsp, mada je moguće da je posljedica istoga ali to nije ptsp. 

Kao i F41. 1.

Toliko dg može biti otegotna okolnost kod priznavanja statusa hrvi na osnovu ptsp. 

Osobno imam cca 5 kg medicinske dokumentacije, od  2000 god do danas, i osim dg ptsp f43.1 chr., nemam drugu vezano za šifre pod F. 

Hrvi mi je  priznat 30%, prvi put, 20% drugi put i na kraju ponovo 30% za trajno treći put. 

Sretno! 

 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, Kompa je napisao:

Nije baš tako. 

Za isto opisano, da bi doktori međusobno mogli vidjeti naše nalaze, treba im naš pristanak. Ako nemaju naš pristanak ne mogu vidjeti naše nalaze jedni od drugih. 

Nisam želio napraviti predugačku lamentaciju u objavi i taj dio sam spomenuo načelno i naveo: "ovisno o razini odobrenja".

U pravu ste, no da netko i zatraži naš pristanak...tko će ga odbiti!?

No, u zdravstvenom kartonu je evidentiran određeni podatak, a u priloženoj dokumentaciji nedostaje nalaz?

Vještaci izuzetno detaljno razrađuju dostavljenu dokumentaciju. Svježe osobno iskustvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , zis je napisao:

Nisam želio napraviti predugačku lamentaciju u objavi i taj dio sam spomenuo načelno i naveo: "ovisno o razini odobrenja".

U pravu ste, no da netko i zatraži naš pristanak...tko će ga odbiti!?

No, u zdravstvenom kartonu je evidentiran određeni podatak, a u priloženoj dokumentaciji nedostaje nalaz?

Vještaci izuzetno detaljno razrađuju dostavljenu dokumentaciju. Svježe osobno iskustvo.

Može dobiti ali ako nema našeg pristanka, onda samo uz sudski nalog. Nikako drugačije. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Ma ni za živu glavu to ne pokazuj, ako to pokažeš reće ti vidite da se stanje poboljšava što znači da nemate kronični PTSP a opet ako nemaš niti jedan novi nalaz zadnjih godinu dana u kojem piše da je stanje nepromjenjeno ili gore nego prije reći će vam isto što i meni evo napisat ću ti od riječi do riječi razgovor između mene i komisije: gospodine vi nemate zadnje dvije godine niti jedan novi nalaz JA: da nemam KOMISIJA: znači stanje vam sepoboljšalo JA: nije gospodine, stanje mi je nepromjenjeno kao i proteklih 20 g. točno onakvo kakvo su opisala 4 različita psihijatra u 3 različite bolnice, nema poboljšanja KOMISIJA: gospodine mi smatramo da vi i dalje imate PTSP ali manjeg intenziteta, ne kao prije zato što se zadnje dvije godine niste liječili, da je vama stanje i dalje teško kao prijašnjih godina vi bi potražili liječničku pomoć ! eto pa vi sad iz mog primjera vidite što i kako

Nema još rješenja,a prošlo više od mjesec dana. Ne poštovaju se zakonski rokovi! molim ako netko ima iskustva da kaže? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mara123456789 je napisao:

Nema još rješenja,a prošlo više od mjesec dana. Ne poštovaju se zakonski rokovi! molim ako netko ima iskustva da kaže? Hvala!

Kako niste nestrpljivi ??? Sjećam se da je 2006.  drugi izlazak ( zakonski 12 mjeseci između dva izlaska) na PLP kasnio 3 mjeseca (a koliko tek rješenje) i ljudi ( branitelji) ostali živi i zdravi.malo strpljenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija