Jump to content

Preporučene objave

Poštovani,

Dobio sam dvije kazne za prekoračenje brzine u Italiji, radi se o 3 i 4,6 km/h razlike. Bio sam nesmotren i preuzeo sam preporučena pisma. Molim vas za pravni savjet što se može učiniti.

Negdje sam čitao da bi trebalo biti obvezatno da šalju na hrvatskom jeziku. Nisu predočili nikakav dokaz te nisam siguran tko je u tom trenutku vozio jer nas je više bilo. Mislim se žaliti ali u pravnom lijeku na kraju kažu da treba žalba biti na talijanskom i ako odbiju da će poduplati kaznu a nekako ne vjerujem da će uvažiti žalbu s obzirom da su za tako malo prekoračenje poslali kaznu.

Što bi mi savjetovali, kako sam već preuzeo preporučeno ja bih im svakako nešto odgovorio (nabrojao tko je mogao u tom trenutku voziti ali ne znam da li bi trebao navesti i detaljne podatke o mogućim vozačima, tražiti dokaz o prekršaju, pozvati se na neki europski zakon ako postoji po kojem treba biti na jeziku prekršitelja, pisati im na hrvatskom jeziku , zamoliti za oprost od kazne s obzirom na stvarno malu razliku i da nisam znao jer je po našem zakonu 10% od brzine dopušteno)

Ali što bi bilo ako ne bi dalje preuzimao njihove odgovore. Da li bi išlo na ovrhu na hrvatski sud ili? Čak bi i promijenio i tablicu za buduća putovanja po inozemstvu.

U prilogu slike kazne.

Iako sam svjestan da ste vrlo zauzeti molim Vas za što brži odgovor kako bi mogao pravovremeno reagirati.

S poštovanjem,

Kazna iz Italije.pdf

Podijeli na drugim stranicama

Bez obzira što piše da bi žalba trebala bit na bilo kojem jeziku EU,to su talijani i završit će u košu ako ne bude na talijanskom.

Nije tablica vozila nego vozač.

Dokaz imaju a u to vrijeme na tome mjestu vozio je samo jedan jer se niste mjenjali svakih 5 minuta.

Prevodioc je skuplji od kazne.

Hvala na odgovoru. 

Ako netko ima iskustva na što bi žalba eventualno prošla. Imam google prevodioc dovoljno za nešto pokušati. Imaju dokaz , tako kažu, ali kakav dokaz i što se točno i kako vidi je pitanje. S obzirom da sam prosurfao i iskustva da se jako loše ili nikako ne vidi snimka.

Promijenu tablice spominjem radi sljedećih ulazaka u zemlju i prepoznavanja time vozila i mogućih problema. A još nisam doživio osobno legitimiranje u zadnjih 20 godina. A to tko je vozio teško da bi se sjetili kad je bilo prije pola godine.

Što ako ne platim? Hoće li slati na ovrhu našem sudu i koja je mogućnost da naš sud odbije njihov zahtjev s obzirom na smiješno odstupanje od propisane brzine?

Unaprijed hvala

Platite i zaboravite, jer zalbe i dopisi ce vas kostati. 2-3 dopisa i vec ode 10ak eura...

imate mogucnost karticnog placanja bez dodatnih troskova. Najbrza i najsigurnija opcija.

U slucaju neplacanja: mogucnost ovrhe i dodatnih troskova, a takodjer prilikom ulaska u italiju vozilom mozete biti zaustavljeni poradi placanja iste kazne tj nastalih dodatnih troskova....

• 1 year later...
, anovak je napisao:

Hvala na odgovoru. 

Ako netko ima iskustva na što bi žalba eventualno prošla. Imam google prevodioc dovoljno za nešto pokušati. Imaju dokaz , tako kažu, ali kakav dokaz i što se točno i kako vidi je pitanje. S obzirom da sam prosurfao i iskustva da se jako loše ili nikako ne vidi snimka.

Promijenu tablice spominjem radi sljedećih ulazaka u zemlju i prepoznavanja time vozila i mogućih problema. A još nisam doživio osobno legitimiranje u zadnjih 20 godina. A to tko je vozio teško da bi se sjetili kad je bilo prije pola godine.

Što ako ne platim? Hoće li slati na ovrhu našem sudu i koja je mogućnost da naš sud odbije njihov zahtjev s obzirom na smiješno odstupanje od propisane brzine?

Unaprijed hvala

kako je prošla situacija s kaznom? imam sličnu situaciju pa me zanima što napraviti?

Prije 35 minuta, mila1501 je napisao:

kako je prošla situacija s kaznom? imam sličnu situaciju pa me zanima što napraviti?

S obzirom da kazna nije bila velika odlucio sam ju platiti. Ipak oni imaju sredstava da se s najmanjim kaznama bave a meni nije u interesu da se mnogostruko poveća. 

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Slične teme

• objavio CharterSport
      Pozdrav, imam par pitanja za Vam postaviti. 

Moja situacija je ovakva: prijateljica i ja smo setale ulicama grada, te ja sam sa sobom imala cca 5 g marihuane. Prolazio je policijski auto te nas je zaustavio da mu damo osobnu na pregled. Nakon toga nas je pitao da li imamo nesto ilegalno kod sebe te ja sam negirala. Onda nam je rekao da provjeri torbe, te je tih 5 g nasao u mojoj torbi. Nakon toga smo privedeni na policijsku postaju. Zajedno smo cekale, te nakon nekog vremena sam dosla potpisati Obavijest da ce se za pocinjeni prekrsaj tj. protiv njega podnijeti optužni prijedlog. Takoder sam potpisala i potvrdu od privremenom oduzimanju predmeta. Nakon cca 2 mjeseca sam dobila Poziv na sud tj poziv okrivljeniku gdje moram pristupiti na glavnu raspravu, te sam dobila i optužni prijedlog.  

Moja pitanja su: 1. Kako ide tocno postupak u sudnici?
      2. Koje stvari bi trebala rec, a koje nebi? 
      3. Da li ja ustvari idem na sud samo radi mogucnosti smanjenja kazne? ili radi neces drugog?
      4. da li trebaju svjedoci doc samnom na dan sudenja?
      5. Kakva pitanja uobicajeno postavljaju?
      6. Da li ce meni radi ove situacije pisat negdje da vodim kazneni postupak (pitam za situaciju kod zaposljavanja, jer neki pitaju potvrdu da ne vodim kazneni postupak)

Nadam se da mi mozete pomoci ! 
      Hvala unaprijed.

• objavio nononini
      Pozdrav svima!

Ne snalazim se pretjerano na forumu, pa se ispričavam ukoliko već postoji ova tema. 

Moje pitanje je ima li netko od vas provjerenu informaciju ili iskustvo s oporezivanjem austrijske mirovine u RH?

Naime otac je ove godine dobio invalidsku mirovinu u Austriji u kojoj je 30 godina otprilike s tim da nije radio svih 30 godina. Zadnjih 7,8 godina ima primanja s burze. Ove je godine dobio invalidsku mirovinu te ju želi prebaciti u Hrvatsku, no ne možemo pronaći točnu informaciju oporezuje li mirovinu Austrija ili Hrvatska ukoliko se prebaci iz Austrije u Hrvatsku i o kojem se postotku radi?

Molim vas za pomoć ukoliko nešto znate!

Evo, unaprijed zahvaljujem i nadam se da će netko moći pomoći.
    • objavio EditaC
      Pozdrav,
      imam status redovnog studenta i voljela bih se baviti freelance radom preko stranica kao što su Fiverr i Upwork. Zanima me hoću li zbog toga izgubiti status redovnog studenta (također primam stipendiju) te na koji način me se oporezuje ako sam student, a novci mi sjedaju na račun bez studentskog ugovora? Do sad nisam uspjela doći do nekakvih cjelovitih informacija - neki su mi rekli da mogu freelanceati samo ako otvorim obrt ili tvrtku (što ne namjeravam jer mi je cilj zadržati studentska prava), a neki da mogu raditi normalno i zarađivati dokle god nakon svake uplate na moj račun ispunim joppd obrazac.  Također sam čula da je jedna od opcija primati novce na paypal račun, i da se u tom slučaju moj prihod ne oporezuje ako ga ostavim na paypalu i koristim samo za internet kupnju. S obzirom na to da se bavim umjetničkim radom, bi li autorski ugovor bio dobra opcija? Kako takav ugovor funkcionira kada je poslodavac iz inozemstva, i bih li izgubila studentska prava? Ako itko ima bilo kakvu korisnu informaciju, unaprijed se zahvaljujem. 
    • objavio Bobo2001
      Danas sam pao s travom i dobio sam kaznu od 5000 kuna. Zanima me da li se taj zapis u dosijeu brise nakon odredenog vremena i da li postoji nacin da odgodim placanje ili smanjim? Takoder me zanima da li mogu ocekivat poziv pred sud? 
  • Temu posjetio   0 korisnika

No registered users viewing this page.

• Online korisnici

• Napravi novi...