Jump to content

Pausalac umirovljenik


Zanaelej

Preporučene objave

prije 2 sati , Zanaelej je napisao:

Molim odgvovor ili savjet , ja sam umirovljenik , razmisljam da idem u iznamljivanje jednoga apartmana, namjera je da zadrzim mirovinu te da idem kao pausalac ... Koja su sve placanja drzavi i  obveze , otprlike koliko ? Koji je prvi korak? Hvala

Poštovani Zanaelej,

Plaćanje paušalnog poreza za iznajmljivanje apartmana ili kuća za odmor iznosi 300 kn po krevetu godišnje, isto toliki iznos je i boravišne pristojbe po krevetu.

Ukupna plaćanja iznosi 600 kn po kategoriziranom krevetu godišnje.

Mirovina ostaje nedirnuta.

Morate podnijeti zahtjev za kategorizaciju Vašeg objekta nadležnom županijskom uredu za turizam.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, Zanaelej je napisao:

Hvala na odgovoru ... molim ako idem kao privatni iznamljivac koji su onda uvjeti , znaci ne kao pausalac,, Hvala ..LP

Poštovani,

Moj odgovor je i bio za privatnog iznajmljivača – paušalno plaćanje poreza i boravišne pristojbe kao najpovoljnije inačice iznajmljivanja turističkog objekta.

Paušalno 600 kn po krevetu, na primjer kuće za odmor od 8 kategoriziranih kreveta iznosi za Vas sva davanja prema državi 4.800 kn.

Maksimalni godišnji bruto prihod od takvog objekta može iznositi 299.999 kn a paušalni trošak poreza i boravišne takse  svima koji imaju 8 kategoriziranih kreveta iznosi 4.800 kn, što Vam treba bolje od toga ?

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, Zanaelej je napisao:

da ... bez obzira porez se mora platiti ,,,, samo svako gleda gdje su povoljniji uvjeti ako ih ima,,,, 

Moji odgovori su Vam pomogli da spoznate koji je oblik iznajmljivanja za Vas najpovoljniji ?

(tim poslom uz rad a sada u mirovini, bavim se već 31. godinu)

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija