Jump to content

Troškovi odvjetnika?


Slyder

Preporučene objave

Bok, imam suradnju sa jednim odvjetnikom koji ima moju punomoć za zastupanje u predmetu, no ugovor za usluge nismo radili niti mi je ista naplatio do sada. Poduzete su slijedece radnje:

Pisanje jedne zalbe i pokoje požurnice te povrmena usmena komunikacija sa strankama, s time da nije došlo do suda..

Što mi i koliko moze naplatiti te u kojem roku? Moze li poduzete radnje pravdati kao pro bono buduci da se znamo i jesam li duzan platiti ako ne izda racun?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obično se naplaćuje po pravomoćnosti predmeta za koji je punomoć dana, a visina nagrade ovisi o vrijednosti predmeta spora (imate u odvjetničkoj tarifi tablicu br. 7. pa provjerite). U Hrvatskoj ne postoji pro bono koji se može pravdati kao u Americi, jedini "pro bono" koji odvjetnici mogu davati jest onaj reguliran sustavom besplatne pravne pomoći putem ureda državne uprave ili rješenjem Hrvatske odvjetničke komore (inače odvjetnika također može pričepiti Porezna uprava da je uzeo novac na crno i naplatiti mu porez i kaznu u takvoj situaciji).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Obično se naplaćuje po pravomoćnosti predmeta za koji je punomoć dana, a visina nagrade ovisi o vrijednosti predmeta spora (imate u odvjetničkoj tarifi tablicu br. 7. pa provjerite). U Hrvatskoj ne postoji pro bono koji se može pravdati kao u Americi, jedini "pro bono" koji odvjetnici mogu davati jest onaj reguliran sustavom besplatne pravne pomoći putem ureda državne uprave ili rješenjem Hrvatske odvjetničke komore (inače odvjetnika također može pričepiti Porezna uprava da je uzeo novac na crno i naplatiti mu porez i kaznu u takvoj situaciji).

Ne snalazim se baš u tarifama, u pitanju je bila žalba na rijesenje mupa o zdravstvenoj sposobnosti za vozaca, 2016. Godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Može li odvjetnik tražiti naplatu troškova za dvije objedinjene radnje? Npr. u istom dopisu pošalje odgovor na tužbu i uloži protutužbu. Jesu li to dvije radnje ili jedna? Ili npr. neki podnesak u kojem je i protutužba. Naplaćuje li to kao podnesak i protutužbu, dakle dvije radnje ili samo jednu radnju? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija