Jump to content

Posjedovanje marihuane


Blahbla

Preporučene objave

Kad sam išao iz izlaska kući, policija mi je pronašla oko 3 grama marihuane. U izjavi je pisalo da mi je nepoznata osoba to dala u ugostiteljskom objektu i rekla "zabavi se", te da sam dragovoljno predao supstancu službenicima pri legitimiranju. Rekli su mi da će navesti da nisam konzumirao niti davao nekome da konzumira, ali više nisam siguran piše li to u izjavi. Nikad prije nisam bio kažnjavan. E sad, u stanici su mi rekli da se žalim na visinu izrečene kazne, pa me zanima kako to točno ide. Također, problem je što će mi kući doći koverta, a ne želim da mi roditelji za to saznaju. Postoji li mogućnost da otvorim poštanski pretinac u lokalnom uredu, pa da tamo podignem ili baš mora biti uručeno na adresi prebivališta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , sivko je napisao:

Žalba ide tek kad dobiješ prekršajni nalog.Vidi s ovima što su te uhvatili što će pisat,prekršajni ili optužni pa se dogovori s njima da nalog ili obavijest podigneš direktno kod njih.

Hvala na brzom odgovoru.

Dobio sam tamo potvrdu o privremenom oduzimanju predmeta i obavijest da će se protiv mene, zbog počinjenog prekršaja podnijeti optužni prijedlog. Rekli su mi da će mi kući doći pošta od suda. Pitao sam može li se kako drugačije podići, ali su mi rekli da mora ići na adresu prebivališta, pa me zato zanima može li se to riješiti otvaranjem pretinca u poštanskom uredu. Ima li još nešto što bih trebao znati,  pošto nemam nikakvog iskustva sa sudom niti policijom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , drot13 je napisao:

Jedino možeš nazvati sud, vidjeti kod kojeg je suca/sutkinje tvoj spis i probati se dogovoriti da sve preuzmeš osobno tamo, bez da ti šalje na adresu. Ovisi samo o njihovoj dobroj volji.

Razumijem, probat ću nazvati za nekoliko dana, jer je prekršaj počinjen sinoć.

Hoće li mi to kad se završi i dalje stvarati neke probleme, ostati u nekoj evidenciji da sam bio kažnjavan i slično? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav svima,

Dakle, prije 2 god su me uhvatili u jednom parku s frendom, s "rucno smotanom cigarom koja sadrzi..." Naravno ja sam naj.. njega samo zapisali valjda.

Prva i jedina glupost u mom zivotu, zbog kojeg se i dan danas kajem, i zbog koje me strah voziti auto na dalje relacije, dok sam s drustvom/bracom/roditeljima da ne dode do neugodnih situacija pri rutinskoj kontoli i sl. (nekako sam uspio sve srediti da nitko ne sazna osim najboljeg prijatelja).

Sad me zanima:

- jeli moguce ikako nakon isteka te rehabilitacije zatraziti brisanje iz policijske evidencije (negdje procitao da moze negdje ne...sad neznam)

- zasto su me slali na prekrsajni sud (prvi prekrsaj kao sto sam vec rekao, kazna je bila stvarno mala)

- mogu li izvaditi potvrdu o ne kaznjavanju

- znaci li to da imam taj kriminalni dosje 

Prije me to nije zanimalo, ali sada kad zavrsavam faks, kad se trebam zaposliti, postat svoj covjek stalo mi je da znam u kakvom sam polozaju.

Molim Vas nemojte samo o gramatici, nije ovo matura hahaha 

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, snooze je napisao:

1. jeli moguce ikako nakon isteka te rehabilitacije zatraziti brisanje iz policijske evidencije (negdje procitao da moze negdje ne...sad neznam)

-2.zasto su me slali na prekrsajni sud (prvi prekrsaj kao sto sam vec rekao, kazna je bila stvarno mala)

-3.mogu li izvaditi potvrdu o ne kaznjavanju

-4.znaci li to da imam taj kriminalni dosje 

 

1.zauvjek ostaješ upisan

2.zato što mogu, ili direktno na sud (optužni prijedlog) ili prekršajni nalog

3.možeš

4.reklo bi se da imaš

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, sivko je napisao:

1.zauvjek ostaješ upisan

2.zato što mogu, ili direktno na sud (optužni prijedlog) ili prekršajni nalog

3.možeš

4.reklo bi se da imaš

Reklo bi se da imaš? Kao nisam kriminalac ali ipak imam dosje? E jbg...

Možda je sud i bio bolja opcija jer sam na kraju platio sve manje od 500kn.

Lako mi je za sve osim stvaranja tih neugodnosti prilikom legitimacije, razumijem situaciju dok je jos relativno friška ali u kasnijim godinama da ne dolazi do toga....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 34 minuta, sivko je napisao:

Znat će svi što si radio kad te budu provjeravali.Dosije i kriminalac debelo rastegljiv pojam.

Hvala ti na odgovorima,

Znaci tipa nadem li se slucajno u situaciji gdje se izbije neka pi**arija (klubovi, ulica...) nasao se tamo kriv ili nevin (nebitno) prvi sam na tapeti ? (ima logike)

Pitao sam te to jer sam opet "procitao" da se to zove kriminalni dosje...

Imam osjecaj da moram tumačiti te tvoje odgovore...

Prošlo je kao što rekoh vec 2 godine mutnim poslovima se nisam ni prije bavio, a pogotovo sada ..ali eto nepromišljenost me dovela do toga.

Za 20ak godina cu se prisjecati toga sa smjeskom, jer sve je to zivot.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

To može na sud otići za tjedan dana, ali i za više mjeseci.

Policajci će kod provjere vidjeti da si pao, pa će te možda više izdvajati za pregled kod legitimiranja, racija, kontrola vozila, prelaska granice i sl.

Evo da vas update-am, dobio sam poziv na sud, javim kako je prošlo kad bude rješenje. Imate li kakav savjet u vezi suda? Ne znam kako ide postupak kad dođem tamo. Postavljaju li mi neka pitanja ili moram pripremiti obranu koju tamo iznesem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, snooze je napisao:

Znaci tipa nadem li se slucajno u situaciji gdje se izbije neka pi**arija (klubovi, ulica...) nasao se tamo kriv ili nevin (nebitno) prvi sam na tapeti ? (ima logike)

Pitao sam te to jer sam opet "procitao" da se to zove kriminalni dosje...

Nisi prvi na tapeti, jer jedna marihuana prije više godina nema nužno veze s tim događajem i nisi kriv za to novo automatski zato što imaš nešto staro.

Što se tiče dosjea, evidentiran si u policijskim evidencijama kao što su evidentirani  prometni prekršaji, narušavanja javnog reda i mira i dr. prekršaji. Istekom roka za rehabilitaciju možeš zatražiti brisanje podataka o prekršaju, ali podaci o događaju ostaju (druga evidencija, ali za tebe ista stvar). 

Uglavnom, živi dalje i ne zamaraj se, a ako te nekad izdvoje, kažeš "mladost-ludost" i to je to.

 

Prije 27 minuta, Blahbla je napisao:

Evo da vas update-am, dobio sam poziv na sud, javim kako je prošlo kad bude rješenje. Imate li kakav savjet u vezi suda? Ne znam kako ide postupak kad dođem tamo. Postavljaju li mi neka pitanja ili moram pripremiti obranu koju tamo iznesem?

Sjediš u sobi sa sutkinjom/sucem i zapisničarkom. Prvo ti uzmu podatke, pročitaju prava i za što te se tereti, pa iznosiš svoju obranu. Ako treba još nešto pojasniti, sutkinja ti postavlja pitanja. Na kraju nekad odmah kažu kakva će biti presuda, a nekad ne, nego kažu kad će biti izricanje presude. Na izricanje ne moraš doći, nego ti se ona može poslati poštom.

Kako se misliš braniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan, policija me uhvatila kod prijatelja u dvoristu sa grinderom u kojem se nalazila ta nedozvoljena substanca. Zavrsio sam u stanici i kad sam dobio dva papira koje sam potšisao na jednom je pisalo 0,7 grama a na drugom 7 grama i brojkama i rijecima. E sad me zanima kako ce proci na sudu i sta mogu napravit u vezi toga. 

Hvala LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma sam cu se branit, reci kako je bilo da sam htio zapaliti nakon treninga jer prijatelji su uspjeli pobjec u podrum a ja nazalost nisam i to je to, sad imam problem to se desilo 13.7 a meni jos nista doma nije doslo a vidio sam neki dan na tvu da su sudci na odmoru. Moram 20.9 ici u njemacku radit i strah me je da mi tad ne bude rociste da li se po tom pitanju nesto napravit. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 29 minuta, drot13 je napisao:

Sjediš u sobi sa sutkinjom/sucem i zapisničarkom. Prvo ti uzmu podatke, pročitaju prava i za što te se tereti, pa iznosiš svoju obranu. Ako treba još nešto pojasniti, sutkinja ti postavlja pitanja. Na kraju nekad odmah kažu kakva će biti presuda, a nekad ne, nego kažu kad će biti izricanje presude. Na izricanje ne moraš doći, nego ti se ona može poslati poštom.

Kako se misliš braniti?

Nisam siguran kako bih sve to sročio pametno i koji su dijelovi bitni. Mislim reći da nisam konzumirao niti omogućavao drugima konzumaciju, supstancu sam dobio tu večer od nepoznate osobe i predao je kad su me kod legitimacije pitali imam li kakvih nedozvoljenih stvari u sebe(što piše i u izjavi policajca koji je vršio pretres). Također da nisam prije imao nikakvih prijestupa, da priznajem krivnju za posjedovanje i da mi je žao što se nisam toga odmah riješio, te da se takvo nešto više neće ponoviti. Nezaposlen sam redovni student i zamolio bih ga mi ublaži predloženu kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Dzoni96 je napisao:

Ma sam cu se branit, reci kako je bilo da sam htio zapaliti nakon treninga jer prijatelji su uspjeli pobjec u podrum a ja nazalost nisam i to je to, sad imam problem to se desilo 13.7 a meni jos nista doma nije doslo a vidio sam neki dan na tvu da su sudci na odmoru. Moram 20.9 ici u njemacku radit i strah me je da mi tad ne bude rociste da li se po tom pitanju nesto napravit. 

Druge nemoj spominjati. Priznanje ti je osnova za ublažavanje kazne, tako da to obavezno istakni. Normalno odeš raditi, a ako ti tada bude sud, možeš poslati i pisanu obranu. Bitno je da ti na adresi prebivališta ima tko preuzeti poštu kad dođe.

 

Prije 2 minuta, Blahbla je napisao:

Nisam siguran kako bih sve to sročio pametno i koji su dijelovi bitni. Mislim reći da nisam konzumirao niti omogućavao drugima konzumaciju, supstancu sam dobio tu večer od nepoznate osobe i predao je kad su me kod legitimacije pitali imam li kakvih nedozvoljenih stvari u sebe(što piše i u izjavi policajca koji je vršio pretres). Također da nisam prije imao nikakvih prijestupa, da priznajem krivnju za posjedovanje i da mi je žao što se nisam toga odmah riješio, te da se takvo nešto više neće ponoviti. Nezaposlen sam redovni student i zamolio bih ga mi ublaži predloženu kaznu.

Ovo zvuči ok. Priznanje, kajanje olakotne okolnosti i životna situacija. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, drot13 je napisao:

Druge nemoj spominjati. Priznanje ti je osnova za ublažavanje kazne, tako da to obavezno istakni. Normalno odeš raditi, a ako ti tada bude sud, možeš poslati i pisanu obranu. Bitno je da ti na adresi prebivališta ima tko preuzeti poštu kad dođe.

 

Ovo zvuči ok. Priznanje, kajanje olakotne okolnosti i životna situacija. :palac:

Puno ti hvala nadam se da ce stici prije 20.9 tako da ja pokupim jer moji nista neznaju. Mogu li ja otici na sud i zatraziti rociste za drugi datum

Prije 4 minuta, drot13 je napisao:

Druge nemoj spominjati. Priznanje ti je osnova za ublažavanje kazne, tako da to obavezno istakni. Normalno odeš raditi, a ako ti tada bude sud, možeš poslati i pisanu obranu. Bitno je da ti na adresi prebivališta ima tko preuzeti poštu kad dođe.

 

Ovo zvuči ok. Priznanje, kajanje olakotne okolnosti i životna situacija. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, imam par pitanja,

Znači, osoba A i osoba B budu uhvaćeni sa marihuanom. Osobi A bude oduzeto pola jointa 0,4g a osobi B vrečica od 0,6, Oboje dobiju prekršajnu prijavu.

1. Šta je pametno reći na sudu? Da je osoba B smotala i da su zajedno pusili a joint se u tom trenutku nalazio kod osobe A, ako ja kao osoba B kazem da sam pusio sa osobom A, hoce li to izgledati kao da sam ja osobi A dao na konzumaciju i onda mene optuže za nešto drugo pa da mi se umjesto posjedovanja okrene na davanje na uzivanje, jel moguće uopće tako nešto na sudu da se preokrene pa da se ukopaš, ili nije bitno sta god rekao, osim naravno priznanja i kajanja.

 

2. Da li je uopce bitno spominjati na sudu s kim si bio, i pusio ako ste oboje uhvaćeni i oboje dobili prekršajne prijave. Da li oni vide na sudu s kim si bio? Mislim ono ako me pita sta je bilo, rekao bi cura, more plaža, da li onda sebe uvaljujem u sranja jer sam njoj dao na uzivanje. I ako je na policiji receno da nije od mene i terete nas samo za posjedovanje.

 

sry malo je opsirno ali et ne razumijem neke stvari sta pitaju na sudu niti sam ikad imao dodira sa zakonom do nedavno mladost ludost

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Dzoni96 je napisao:

Puno ti hvala nadam se da ce stici prije 20.9 tako da ja pokupim jer moji nista neznaju. Mogu li ja otici na sud i zatraziti rociste za drugi datum

Možeš na sudu provjeriti kod koga je tvoj predmet, pa kontaktirati sutkinju/suca da odlaziš iz RH, pa da ti odredi neki datum dok si još tu.

 

prije 1 sat, Nino90 je napisao:

1. Šta je pametno reći na sudu? Da je osoba B smotala i da su zajedno pusili a joint se u tom trenutku nalazio kod osobe A, ako ja kao osoba B kazem da sam pusio sa osobom A, hoce li to izgledati kao da sam ja osobi A dao na konzumaciju i onda mene optuže za nešto drugo pa da mi se umjesto posjedovanja okrene na davanje na uzivanje, jel moguće uopće tako nešto na sudu da se preokrene pa da se ukopaš, ili nije bitno sta god rekao, osim naravno priznanja i kajanja.

Što se tiče suda, tamo ih zanima samo prekršaj za koji ste tuženi, tj. posjedovanje. Međutim, nije dobro spominjati omogućavanje i sl.

Svaki je imao svoju marihuanu, ti svoj paketić, on svoj joint, i to je to. Svaki priznaje da je posjedovao svoje, to će sudu biti dovoljno i neće vas piliti.

 

prije 1 sat, Nino90 je napisao:

2. Da li je uopce bitno spominjati na sudu s kim si bio, i pusio ako ste oboje uhvaćeni i oboje dobili prekršajne prijave. Da li oni vide na sudu s kim si bio? Mislim ono ako me pita sta je bilo, rekao bi cura, more plaža, da li onda sebe uvaljujem u sranja jer sam njoj dao na uzivanje. I ako je na policiji receno da nije od mene i terete nas samo za posjedovanje.

Na sudu imaju policijsko izvješće i znat će sve, ali opet, zanima ih samo tvoje posjedovanje. Nema smisla da to širiš niti da spominješ curu. Mladost ludost, htio si probati, nabavio si od neke nepoznate osobe, uhvaćen si, i to je to. Nisi omogućavao, preprodavao niti sl. Frend je imao istu situaciju i slučajno ste zajedno pali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , drot13 je napisao:

Možeš na sudu provjeriti kod koga je tvoj predmet, pa kontaktirati sutkinju/suca da odlaziš iz RH, pa da ti odredi neki datum dok si još tu.

 

Što se tiče suda, tamo ih zanima samo prekršaj za koji ste tuženi, tj. posjedovanje. Međutim, nije dobro spominjati omogućavanje i sl.

Svaki je imao svoju marihuanu, ti svoj paketić, on svoj joint, i to je to. Svaki priznaje da je posjedovao svoje, to će sudu biti dovoljno i neće vas piliti.

 

Na sudu imaju policijsko izvješće i znat će sve, ali opet, zanima ih samo tvoje posjedovanje. Nema smisla da to širiš niti da spominješ curu. Mladost ludost, htio si probati, nabavio si od neke nepoznate osobe, uhvaćen si, i to je to. Nisi omogućavao, preprodavao niti sl. Frend je imao istu situaciju i slučajno ste zajedno pali.

Nisam dobro opisao sry, cura i ja smo pali skupa, pa sam mislio ako budem opisivao tijek događaja i sta se desilo da li trebam spomenuti curu da smo zajedno pali, ili da sam samo ja, imao sam kod sebe, kriv sam itd. Znaci pusili smo zajedno, kod nje joint kod mene vrečica, smijem slobodno nju u priču ubaciti a da ne bude sranja? Jer ako budem morao opisivati sta se desilo neda mi se lagat i reći da sam bio sam a ustvari smo zajedno uhvaceni.

 

Zaboravio sam naspomenuti da smo uhvaćeni sa pola jointa i u trenutku pušenja, s tim da je kod nje bio joint a kod mene vrećka. Što asocira da je netko smotao i da smo zajedno taj joint pusili. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , snooze je napisao:

Hvala ti na odgovorima,

Znaci tipa nadem li se slucajno u situaciji gdje se izbije neka pi**arija (klubovi, ulica...) nasao se tamo kriv ili nevin (nebitno) prvi sam na tapeti ? (ima logike)

Pitao sam te to jer sam opet "procitao" da se to zove kriminalni dosje...

Imam osjecaj da moram tumačiti te tvoje odgovore...

Prošlo je kao što rekoh vec 2 godine mutnim poslovima se nisam ni prije bavio, a pogotovo sada ..ali eto nepromišljenost me dovela do tog

Za 20ak godina cu se prisjecati toga sa smjeskom, jer sve je to zivot.

Neće ti nitko ništa ako ne bude kakva trava u pitanju.

Neki to zovu dosije ali su u pravilu informacije o događajima.kako god to zvali zapisan si trajno.

prije 17 sati , Dzoni96 je napisao:

Tako je na potvrdi (clanak 3) mi pise 7 a na obavijesti 0,7

 

Joj krivo sam napisao na potvrdi mi pise 0,7 a na obavijesti 7

Onda čuvaj potvrdu da je pokažeš sudu.Ako ideš radit u policiji ostavi adresu iz Njemačke da znaju da si tamo.

prije 12 sati , Nino90 je napisao:

Zaboravio sam naspomenuti da smo uhvaćeni sa pola jointa i u trenutku pušenja, s tim da je kod nje bio joint a kod mene vrećka. Što asocira da je netko smotao i da smo zajedno taj joint pusili. 

Kako ti je već napisano.pričaj samo o onome što je pronađeno kod tebe da ne bude kaznenih prijava.dobio si/kupio  od nepoznate osobe i mislio si smotat i zapalit.Ništa ti curi nisi davao ni ona tebi.

Možda će kazna bit veća ako napišeš pisanu obranu da priznaš,da ti je žao itd ali te ne može ispitivat o ničemu pa ne može doći do većih shranja.ali o tome moraš sam odlučit.isto vrijedi i za curu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 48 minuta, sivko je napisao:

Neće ti nitko ništa ako ne bude kakva trava u pitanju.

Neki to zovu dosije ali su u pravilu informacije o događajima.kako god to zvali zapisan si trajno.

Onda čuvaj potvrdu da je pokažeš sudu.Ako ideš radit u policiji ostavi adresu iz Njemačke da znaju da si tamo.

Kako ti je već napisano.pričaj samo o onome što je pronađeno kod tebe da ne bude kaznenih prijava.dobio si/kupio  od nepoznate osobe i mislio si smotat i zapalit.Ništa ti curi nisi davao ni ona tebi.

Možda će kazna bit veća ako napišeš pisanu obranu da priznaš,da ti je žao itd ali te ne može ispitivat o ničemu pa ne može doći do većih shranja.ali o tome moraš sam odlučit.isto vrijedi i za curu.

Razumijem sve, ma otići ćemo na sud, normalni smo, nikad kažnjavani itd, imali smo, pokrit se ušima i priznati, i želimo pokušati smanjiti kaznu ako je već moguće. 

Zanima me još, da li se ide po mjestu prrbivališta na sud(ZG) ili tamo gdje smo uhvaćeni? Mislim nema mi logike da idem 300 km dalje na sud a imam ga u svom gradu.

Hvala dečki na info i sorry ak vas davim.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 48 minuta, Nino90 je napisao:

Razumijem sve, ma otići ćemo na sud, normalni smo, nikad kažnjavani itd, imali smo, pokrit se ušima i priznati, i želimo pokušati smanjiti kaznu ako je već moguće. 

 

Pušili ste zajedno? jedan nabavio pa dao i drugome?Ako ideš na sud o tome će te i razgovarat.A sad vidi ovdje čl.191 st.1 https://zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon

Nije da te plašim ali se sve može zakomplicirat.

Nećeš putovat,napišeš pisanu obranu pa kako bude.pošto je prvi put možeš tražit i liječenje a bez novčane kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, sivko je napisao:

Pušili ste zajedno? jedan nabavio pa dao i drugome?Ako ideš na sud o tome će te i razgovarat.A sad vidi ovdje čl.191 st.1 https://zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon

Nije da te plašim ali se sve može zakomplicirat.

Nećeš putovat,napišeš pisanu obranu pa kako bude.pošto je prvi put možeš tražit i liječenje a bez novčane kazne.

U policiji cura je rekla da nije od mene dobila joint, a ja sam rekao da ovo sto imam da sam dobio na poklon i to je sve. U trenutku pada u ruci kod nje pola jointa je oduzeto a ja sam predao svoju vrecicu. Rekli su da ide prekršajna. Znači na sudu se moze preokrenuti pa da ja odem u buksu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, prekršajni sud vodi postupak samo za posjedovanje, tj. za ono što su vas policajci teretili/prijavili.

Međutim, ako policija dobije presudu iz koje se vidi i kazneno djelo, mogu vas za to dodatno tužiti. Zato ne ići u širini - ti si imao svoje, ona svoje, slučajno ste pali zajedno. Policija je tako i utvrdila i tako vas prijavila (svakog posebno), pa samo tako potvrdite na sudu. Neće sud to istraživati, nego suditi samo ono što je prijavljeno. Prijavljeno je posjedovanje i dovoljno je reći da priznaješ posjedovanje (kao što ona priznaje svoje), bez širenja priče oko toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, Nino90 je napisao:

U policiji cura je rekla da nije od mene dobila joint, a ja sam rekao da ovo sto imam da sam dobio na poklon i to je sve. U trenutku pada u ruci kod nje pola jointa je oduzeto a ja sam predao svoju vrecicu. Rekli su da ide prekršajna. Znači na sudu se moze preokrenuti pa da ja odem u buksu?

Sve ti je poštovani Drot objasnio.

Ti u svojem slučaju ne spominješ nju a ona u svojem ne spominje tebe.Postoji vjerovatnost da dođe kod istog suca pa da kroz "papire" prokuži da ste bili zajedno.Postoje suci koji idu u širinu a postoje i oni koji ukratko riješe sve.

Naravno da ide prekršajna jer su si slučaj riješili sa najmanje muke.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, sivko je napisao:

Sve ti je poštovani Drot objasnio.

Ti u svojem slučaju ne spominješ nju a ona u svojem ne spominje tebe.Postoji vjerovatnost da dođe kod istog suca pa da kroz "papire" prokuži da ste bili zajedno.Postoje suci koji idu u širinu a postoje i oni koji ukratko riješe sve.

Naravno da ide prekršajna jer su si slučaj riješili sa najmanje muke.

Hvala decki na pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , drot13 je napisao:

Ne, prekršajni sud vodi postupak samo za posjedovanje, tj. za ono što su vas policajci teretili/prijavili.

Međutim, ako policija dobije presudu iz koje se vidi i kazneno djelo, mogu vas za to dodatno tužiti. Zato ne ići u širini - ti si imao svoje, ona svoje, slučajno ste pali zajedno. Policija je tako i utvrdila i tako vas prijavila (svakog posebno), pa samo tako potvrdite na sudu. Neće sud to istraživati, nego suditi samo ono što je prijavljeno. Prijavljeno je posjedovanje i dovoljno je reći da priznaješ posjedovanje (kao što ona priznaje svoje), bez širenja priče oko toga.

Samo jos nesto me zanima,

Kada dobijem poziv na sud, piše minimalna kazna ta i ta, jel se moze to odmah platiti i ne ici nigdje i da slucaj bude rijesen? Platim kaznu koja je predlozena minimalna i kraj priče.

Ako budem slao pisanu obranu, npr stigne poziv za sud, ja isti taj dan posaljem pisanu obranu a ona ne stigne do dana kada sam se trebao pojaviti na sudu, sta u tom slucaju?

Nisam mogao nigdje na forumu naci neke pisane obrane, pa ako moze netko da linka nesta od primjera ili bilo sta sto mi moze pomoći.

Hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Nino90 je napisao:

Kada dobijem poziv na sud, piše minimalna kazna ta i ta, jel se moze to odmah platiti i ne ici nigdje i da slucaj bude rijesen? Platim kaznu koja je predlozena minimalna i kraj priče.

Ako ideš na sud, ne, ne može na taj način.

Što ti točno dobio od papira (na policiji)? Potvrdu o privremenom oduzimanju predmeta i obavijest po čl. 109.a? Ili su ti odmah dali prekršajni nalog?

 

prije 1 sat, Nino90 je napisao:

Ako budem slao pisanu obranu, npr stigne poziv za sud, ja isti taj dan posaljem pisanu obranu a ona ne stigne do dana kada sam se trebao pojaviti na sudu, sta u tom slucaju?

Pošalješ prije, preporučeno da imaš dokaz da si poslao na vrijeme i to je to. Oni pričekaju, ali ako nećeš doći, bilo bi dobro da nazoveš sutkinju/suca prije ročišta i kažeš da nećeš doći, nego da će poštom doći pisana obrana.

 

prije 1 sat, Nino90 je napisao:

Nisam mogao nigdje na forumu naci neke pisane obrane, pa ako moze netko da linka nesta od primjera ili bilo sta sto mi moze pomoći.

Imaš u ovom tekstu, na kraju, i primjer pisane obrane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, drot13 je napisao:

Ako ideš na sud, ne, ne može na taj način.

Što ti točno dobio od papira (na policiji)? Potvrdu o privremenom oduzimanju predmeta i obavijest po čl. 109.a? Ili su ti odmah dali prekršajni nalog?

 

Pošalješ prije, preporučeno da imaš dokaz da si poslao na vrijeme i to je to. Oni pričekaju, ali ako nećeš doći, bilo bi dobro da nazoveš sutkinju/suca prije ročišta i kažeš da nećeš doći, nego da će poštom doći pisana obrana.

 

Imaš u ovom tekstu, na kraju, i primjer pisane obrane.

Da ta dva sam dobio, i to je sve. Nisam dobio prekrsajni nalog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 30 minuta, drot13 je napisao:

Onda ništa od plaćanja odmah, čekaš sud.

 

P.S.: I da si dobio prekršajni nalog, puno bi bilo za platiti - minimalna bi bila 5000 kn (sud to smanji na 700-2000, a bilo je tu ljudi koji su prošli s 500).

Ma znam, platit ću svoju glupost, kak god da okrenes puno je, ali sta je tu je, lekcija naučena :) Hvala jos jednom na info vama i sivku, javim kak je prošlo, pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, drot13 je napisao:

 

Ovo zvuči ok. Priznanje, kajanje olakotne okolnosti i životna situacija. :palac:

Došla mi je presuda, 5000kn na rate, oslobođen sam plaćanja troškova suda. Neću se žaliti samo da mi ne dolazi više pošte kući. Zanima me mogu li bez obzira na rate odmah platiti cijelu kaznu, tj 2/3 kazne? Također u papirima koje sam dobio se spominje dostavljanje uplatnice sudu, moram li njima odnesti neku potvrdu da je plaćeno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš platiti 2/3 (to je zakonsko pravo, a trebalo bi tako pisati i u presudi), a bolje je dostaviti kopije uplatnica sudu da ih proknjiže, pa da ti više ništa ne dolazi (nema što doći, ali nekad se zna dogoditi da se ne proknjiže, pa se kasnije sve zakomplicira bez potrebe).

Možeš nazvati sud, odjel izvršenja prekršajnih sankcija, i provjeriti sve što te zanima u vezi plaćanja kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Blahbla je napisao:

Došla mi je presuda, 5000kn na rate, oslobođen sam plaćanja troškova suda. Neću se žaliti samo da mi ne dolazi više pošte kući. Zanima me mogu li bez obzira na rate odmah platiti cijelu kaznu, tj 2/3 kazne? Također u papirima koje sam dobio se spominje dostavljanje uplatnice sudu, moram li njima odnesti neku potvrdu da je plaćeno?

Kak je bilo na sudu? Sta su te pitali? Sto nisi uspio smanjiti na manje od 5000?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , drot13 je napisao:

Možeš platiti 2/3 (to je zakonsko pravo, a trebalo bi tako pisati i u presudi), a bolje je dostaviti kopije uplatnica sudu da ih proknjiže, pa da ti više ništa ne dolazi (nema što doći, ali nekad se zna dogoditi da se ne proknjiže, pa se kasnije sve zakomplicira bez potrebe).

Možeš nazvati sud, odjel izvršenja prekršajnih sankcija, i provjeriti sve što te zanima u vezi plaćanja kazne.

Hvala na odgovoru. Možda nisam jasno postavio dio pitanja. Znam da mogu 2/3, ali pošto je na 6 rata, zanima me mogu li bez obzira na to platiti sve odjednom da se riješim toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 godina kasnije...

Neznan jesu li vidjeli ali je bia vidno uzrujan i pitao me da li sam tp iskida i bacia ja nisam nista odgovoria nakraju mi je skupio mrvice sa poda i izmirio 0.15 stim da je tu bilo i duhana i rizle ispisali su prijavu ja nisam stigao ni pogledati je li kaznena ili prekrsajna nisam je tio potpisati pa mi nisu dali ni na uvid sada me zanima ako sve priznan da li ce meni to trajno ostati zapisano u dosijeu i ocu li imati problema pri zaposljavanju s obzirom da iman 18 i jel ja gubim pravo rada u bilo kakvoj drzavnoj instituciji 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam što nisi htio potpisati, vjerovatno prekršajni nalog.Poslst će ti ga doma.U svakom slučaju ideš u prekršajne evidencije koje nemaju veze sa zapošljavanjem osim ako je potrebna sigurnosna provjera.

Ako ti je onako rekao znači da je vidio.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Mario321 je napisao:

Asti htio bi da se to sto prije rjesi nakon 4 godine ide u zastaru?

Da, nakon 4 godine ide u zastaru, ali završit će debelo prije toga.

 

prije 1 sat, Mario321 je napisao:

Zaboravio sam pitati je li moguce da su oni meni pisali kaznenu prijavu umjesto prekrsajne u pitanju je 0.15 nisam ni procitao bio sam cili izbezumljen i u soku 

Za ovo što si opisao ne, ne bi mogla ići kaznena prijava.

Jedino ako si nekome davao da puši, tj. omogućavao trošenje droge, ali onda bi i postupak bio drugačiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 53 minuta, Mario321 je napisao:

Bio sam sam sa psom ali su bili toliko drski i bezobrazni prema meni da me strah da su mi pisali kaznenu prijavu umjesto prekrsajne da li je to ikako moguce da oni pisu kako njima pase?

Za posjedovanje više ne ide kaznena prijava (godinama) tako da ne mogu oni smišljati što hoće a što neće pisat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ideš kod onih koji su te i uhvatili.Možeš se i telefonski dogovoriti kad ta dvojica rade da ti napišu ili predaju prekršajni nalog da ne čekaš poštu.

A bit će napisano "da si dragovoljno predao joint s mješavinom duhana i trave u ukupnoj količini 0.15 grama što je izmjereno vaganjem i time si počinio prekršaj xx....".

Kad uzmeš/dobiješ nalog imaš 8 dana da napišeš prigovor na njega.I čekaš da vidiš koliko će te sudac odrapit.Možda i ništa novčano ali uz tzv.liječenje.O liječenju već postoji tema.

Nisi nikog ubio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisu mi nista dali ni potvrdu o oduzimanju ni papir od vaganja pa me strah da nebi nesto smuljali znaci preko poste je bolje poslati?

 

Evo taman sam ih zvao rekli su mi da su mi pisali optuzni prijedlog

 

Ja sam ih pitao da li mogu provjeriti sto su mi napisali rekli su mi da ce mi doci poziv na sud sto sam i proke znao ali di ja to mogu provjeriti sta su napisali

 

Evo oprostite sto sam se raspisao sada  ali zvao sam vise brojeva ni jedan nije pojasnio osim ovog zadnjeg rekli su mi da ja nisam htio obavjest potpisat da nigdje nemogu skupit tu obavjest ni optuzni prjesdlog da je to sve na sudu vec da ce mi sve doc postom sada me zanima da li optuzni prjedlog ta obavjest sto je nisam potpisao i poziv na sud dolaze u jednom pismu ili prvo dolazi jedno a po tom drugo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,

Sin, stariji maloljetnik je noćas pao s marihuanom.

Bio je s dva prijatelja, jedan je pušio, sin je imao 0,7g u torbi, a još paketić je bio između njih, koji je sin bacio u more kad je vidio policiju.

Naveli su težinu od 6.5g s obrazloženjem da je mokra jer su je vadili iz mora.

Treći niti pušio, niti posjedovao ( jer je mom stavio u torbu, a on sad ne zna jel mu je rekao ili samo stavio- ili ne želi priznat da ga je prijatelj uvalio)

Uglavnom, sin priveden  otac dosao u postaju potpisao papire ( potvrda o privremenom oduzimanju i obavijest temeljem članka 109..)i otisli su doma.

Sin je na praznicima sa ocem na moru i to se tamo dogodilo.

Inače živi sa mnom, njegov otac i ja smo rastavljeni.

Hoće li on kao maloljetnik sam pristupiti sucu ili će moći imati pratnju roditelja?

Kakva nam procedura slijedi i kakve mogu biti sankcije, obzirom da je maloljetan?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Hvala na odgovoru i evo da ispucam jos par pitanja.

1) Znaci ovo mi je prvi takav prekrsaj, ali ima par mjeseci cekam da mi dode odgovor na zalbu za prometni prekrsaj prometne nesrece (samo sam dotakao auto ispred sebe, ali zena je nazalost zvala policiju iako je steta bila skoro pa nevidljiva). Zanima me hoce li to ista utjecati na suca kada budem kod njega zbog marihuane sto se tice ublazavanja kazne?

2) Da li ce sudac ispred sebe imati isti papir kao sto ja dobijem u kuverti, dakle nece imati jos neki dodatni izvjestaj policajaca?

3) Koji je najbolji nacin da kontaktiram policajce koji su mi oduzeli travu?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 minuta, Groot je napisao:

1) Znaci ovo mi je prvi takav prekrsaj, ali ima par mjeseci cekam da mi dode odgovor na zalbu za prometni prekrsaj prometne nesrece (samo sam dotakao auto ispred sebe, ali zena je nazalost zvala policiju iako je steta bila skoro pa nevidljiva). Zanima me hoce li to ista utjecati na suca kada budem kod njega zbog marihuane sto se tice ublazavanja kazne?

Neće. 

  

prije 14 minuta, Groot je napisao:

2) Da li ce sudac ispred sebe imati isti papir kao sto ja dobijem u kuverti, dakle nece imati jos neki dodatni izvjestaj policajaca?

Imat će cijeli spis (na sud ide tvoj prigovor sa svim papirima koji su do toga doveli), tako da sve što su policajci napisali, vidi i sud.

  

prije 14 minuta, Groot je napisao:

3) Koji je najbolji nacin da kontaktiram policajce koji su mi oduzeli travu?

Otići u policijsku postaju i provjeriti u kojoj je fazi. Ako je prekršajni nalog napisan, možeš ga odmah i preuzeti, pa ne trebaju slati poštom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija ti šalje prekršajni nalog, a ako ga preuzmeš u postaji, ništa ti više ne šalju.

Ako se žališ na nalog (žalbu odneseš ili pošalješ u postaju), oni sve šalju na sud, a sud ti šalje poziv (ako nisi odmah u prigovoru napisao svoju stranu) i na kraju ti šalje presudu. Ako ti bude određeno liječenje, još ti šalje i uputnicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija