Jump to content

Kršenja ljudski prava u njemackoj


Sarmic

Preporučene objave

Bio sam u njemackoj 3 god tacnije od februara 2015 do November 2017 

posto sam sa bh pasošom tražio sam azil i u tom procesu sam našao i posao i sve ok ali su me cijelo vrijeme diskriminirali u auslendebehorde takode sam imao problem sa djetetom uglavnom da ne dužim dijete mi je išlo psihijatru i čekali smo poziv tužioca za djete kao svjedoka u tom čekanju auslendebehorde organizuje deportaciju mene i moje porodice to jest 9 Maja 2017 ali im propada jer sam rekao pilotu da imam strah od letenja poslije toga odlazim u auslendebehorde i pitam ih u čemu je stvar oni samo opet će mo poslati po tebe da bi kasnije nazvali tužioca koji je rekao da je istina i da će dijete dati iskaz 12 .6 po svemu tome me nisu smjeli dirati u kratkom vremenu ja dobijam ugovor za ausbildung koji sam smjeo obavljati po zakonu a dijete ide psihijatru sljedeće šta se dešava oni odbijaju moj ausbildung uz obrazloženje da sam ja trebao u Maju biti deportovan ali to se nije smjeli uopste desiti jer je tužioc čekao da dijete dođe sebi i da iskaz sljedeće ja se žalim na njihovu odbijenicu i to ide na sud ja im donosim papire da je dijete PTSP i da će uskoro biti hospitalizirano čekajući odgovor od suda djete biva hospitalizirano i odgovor mi nije došao opet su mi upali u stan i pokupili nas kada su pitali za dijete mi smo rekli da lezi na dječjoj psihijatriji i oni su otišli i pokupili dijete iz bolnice ja sam nazvao auslendebehorde i pitao jeli to zakonski on je rekao jest ali kad je čuo da je dijete pokupljeno iz bolnice reko je da nije i tražio je da dam telefon izvršiteljima poslije toga me izvršitelji odvode od moje porodice i uz obrazloženje da je to procedura stavljaju mi lisice i vezu u drugi kombi i onda me počinju tući i kradu mi od djeteta nalaz i moj da imam strah od letenja dovode me na aerodrom gdje ih prijavljujem policiji i bilježe moje ozljede ali me nastavljaju sa deportacijiom po dolasku u bih zovem auslendebehorde a na moje pitanje o legalnosti svega toga samo šutnja jedini konkretan odgovor sam dobio da nemam pravo za šengenskih prostor 30 mjeseci i kad istekne da dođem na razgovor šta da radim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 7 sati , Sarmic je napisao:

Hvala ali kako iz bih da nađem odvjetnika kad ne mogu ni u hrvatsku a da bi me odvjetnik zastupao moram mu dati punomoć dali ovaj slučaj može zastariti dok čekam da istekne još tih 20 mjeseci ili ima neki drugi način 

Punomoć možete dati i poštom, a u Njemačkoj možda već i mailom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija