Jump to content
Juka12

Prigovor na kaznu s alkoholom

Preporučene objave

Dana 22.6 imao sam prometnu nesreću u kojoj sam oštetio 2 automobila i napuhao 0.92 promila. Došla mi je kazna 2500kn i mjesec dana bez vozačke dozvole. Kaznu ne smatram previskom s obzirom na prekršaj i to da sam mladi vozač,ali mi je vozačka potrebna za faks i posao koji paralelno radim.. E sad zanima me isplati li mi se pisati prigovor da mi ne oduzmu vozačku dozvolu, posebno je ne želim izgubiti 10 i 11 mjesec kad mi počinje obiteljski sezonski posao.. Novčanu kaznu bi platio ali bi volio izbjeći oduzimanje dozvole ako je ikako moguće. Do sad nisam kažnjavan za alkohol ali imam nekoliko kazni za brzinu. Znači zanima me samo jel postoji uopće mogućnost da mi ostane vozačka ako se kajem u prigovoru i napišem da mi je potrebna zbog posla? Hvala unaprijed?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Imaš na ovom linku ukratko o prigovorima, pa vidi.

Možeš se žaliti samo na visinu kazne, tj. trajanje mjere, pa ti ih onda u sudskom postupku ne mogu povećati (u najgorem slučaju sve će ostati isto). To će ti i odgoditi izvršenje, vjerojatno do nakon 11. mjeseca.

Podijeli ovu objavu

Kod takvih obrazloženih prigovora najčešće ne zovu jer nemaju zašto, s obzirom da sva obrana piše u prigovoru.

Ide dodatni trošak, ali s obzirom da se ne zovu policajci, ne odužuju rasprave i sl., to može biti samo paušal 100-200 kn.

I da, na tu presudu ćeš opet imati pravo plaćanja 2/3 kazne.

Ako ti je prvi put (alkohol), uz dobro obrazloženje moguće je da ti tu zabranu i potpuno ukinu.

Podijeli ovu objavu

@drot13 hvala puno na odgovoru, nema mi druge nego pisati žalbu i čekati što će odlučiti. Ne znam isplati li se pisati u žalbi ako je ikako moguće da u slučaju da mjera ostane stupi na snagu iza 11og mjeseca ili sudac s tim ionako nema veze nego kad dođe dođe?

Podijeli ovu objavu

Nema ti smisla to pisati, kad dođe, dođe.

Samo prati predloške (priznanje, kajanje, nekažnjavanost...) i opiši životnu situaciju zbog koje ti je vozačka potrebna. Nisu ti dužni ukinuti mjeru, ali su ti šanse dobre.

Podijeli ovu objavu

Pozdrav

22.07. u 03:50 ujutro sam bio zaustavljen od policije, ispitivanjem je utvrđena količina alkohola u organizmu od 0,82g/kg.

Prekršajni nalog kazna 1000,00kn + 100,00kn trošak postupka. Mjera mjesec dana bez dozvole.

Pitanje,  po vašem iskustvu da li je bolje da pišem prigovor da mi eventualno smanje kaznu ili mjeru. Ili da platim pola odmah  danas jer čini mi se da sam negdje pročitao da u roku tri dana vrijedi plaćanje 1/2 kazne.

inače ovo mi je prvi prekršaj u vezi s alkoholom. dosada sam imao jednom za pojas, jednom za brzinu(70km/h/naselje)

jednom sam bio kriv za prometnu nesreću(nepoštivanje prednosti prolaska/sporedna ulica nepregledan izlaz,nebitno)manja materijalna šteta. ništa od navedenih prekršaja u zadnjih 5god.

Hvala

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, Juka12 je napisao:

zanima me jeli ovo dobro napisana žalba? i nju šaljem u PP PG gdje sam i dobio kaznu?

paiint.jpg

Drugi stavak izbriši jer nije potreban,sudac zna o čemu se radi.

Prije 33 minuta, bluzmen je napisao:

Prekršajni nalog kazna 1000,00kn + 100,00kn trošak postupka. Mjera mjesec dana bez dozvole.

Pitanje,  po vašem iskustvu da li je bolje da pišem prigovor da mi eventualno smanje kaznu ili mjeru. Ili da platim pola odmah  danas jer čini mi se da sam negdje pročitao da u roku tri dana vrijedi plaćanje 1/2 kazne.

Možeš pisat i za oboje (novčana i mjera).

Po prekršajnom nalogu nema plaćanja 50% kazne nego samo 2/3 (666,67 kn) u roku 8 dana.

Uređeno od sivko

Podijeli ovu objavu

Ako se misliš žaliti na mjeru, nemoj ništa plaćati. Plaćanjem se odričeš prava na žalbu, pa će i mjera postati pravomoćna.

Ako ćeš se žaliti, na kraju opet imaš pravo na plaćanje 2/3 kazne iz presude.

Podijeli ovu objavu

Da, znam ako platim da postaje pravomoćno. Mislim da ču ipak napisati prigovor.

Koje su po vašem iskustvu šanse da mi sudac uvaži s obzirom na povijest prekršaja?

Hvala

Podijeli ovu objavu

Napuhao sam 1,05 (jedan nula pet) i dobio prekršajni nalog u iznosu od 5000 kuna + 500 za troškove prekršajnog postupka i zaštitnu mjeru za upravljanje motornim vozilom u trajanju od dva mjeseca.

U policiji sam pokupio vozačku i ljubazno su me uputili da napišem prigovor u kojem će samo pisati da tražim saslušanje ispred suca. Je li to dovoljno, što sve navesti u prigovoru i što mogu očekivati za kaznu? 

Unazad godinu dana imam papirić zbog prekoračenja brzine i prošli mjesec sam dobio kaznu od 500 kuna zbog iste stvari. 
Prije tri ili više godina imao sam kaznu zbog prijelaza na crveno kao pješak na zebri i 250kn kazne jer sam vozio bicikl pod utjecajem alkohola.
Koliko mi ove stvari otežavaju okolnosti? 

Podijeli ovu objavu

Bio sam blesav, popio par piva i pelinkovca pa krenuo voziti malu kući na relaciji od 2km. Htio ispasti frajer, a ispao budala. Nema materijalne štete, cesta je bila prazna, nisam vozio brzo... Posebice mi je bitno da mi ne uzmu vozačku jer nemam kako doći na posao. O meni ovise roditelji u mirovini. A ni s parama nisam nešto najbolji. Je li to potrebno navoditi u prigovoru ili je dovoljno navesti da upućujem prigovor na nalog i molim saslušanje na nadležnom sudu odnosno kako doći do sudca 1 : 1 kako su mi i sugerirali u policiji?

Kriv sam, znam. Volio bih minimalizirati posljedice koliko je moguće.
Na netu sam naletio široke opise okolnosti u prigovorima pa sam pročitao da tako sročeni idu automatski nekom vjeću koje donese odluku bez saslušanja... Ovako 1:1 mi se čini kao bolja interakcija...

Uređeno od Svebor

Podijeli ovu objavu

Da, ako ideš s detaljima, sud može to uzeti kao tvoju obranu i donijeti odluku bez da te zove.

Ako prigovaraš bez izjašnjavanja o krivnji (imaš u primjerima), zvat će te da kažeš svoje, što je često bolje.

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...