Jump to content

Dogradnja kuće


Anteee

Preporučene objave

Pozdrav!

Kupili smo kuću i sad krećemo u njeno uređenje. Kuća ima građevinsku dozvolu ali noma uporabnu. Da li nam treba građevinska dozvola za adaptaciju s obzirom da nećemo prelaziti van sadašnjih gabarita, mjenjao bi se samo unutarnji raspored prostorija.

Druga opcija je da uz kuću napravimo garažu koja bi bila pod zajednočkim krovom od kuće. Garaža ne bi prelazila 50m2, pa me zanima da li za nju trebamo vaditi građevinsku dozvolu za dogradnju ili je dovoljna samo lokacijska?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Načelno, za obje stvari Vam treba građevinska dozvola. Međutim, iz svoje prakse Vam mogu savjetovati da za promjenu unutarnjeg rasporeda ništa ne tražite jer se to tiće samo Vas. To ne znači da ne trebate projekt (ljudi se samozavaravaju da sve mogu sami pa poslje kukaju) ako ni zbog čega drugoga, a onda da ne ugrožavaju konstrukciju građevine.

Za garažu ispod 50 m2 i visine manje od 4 metra trebate dobiti lokacijsku dozvolu. S obzirom da bi ste je dogradili, obavezno je tražite jer bi se netko od susjeda mogao buniti i praviti probleme, a na kraju ćete lokacijsku ionako morati dobiti samo što čete još platiti kaznu.

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, za garažu Vam je dovoljna samo lokacijska dozvola (inače razlika lokacijske i građevinske je u opremljenosti nacrta što je problem arhitekta a ne Vas, ali to nije tema). Da se ne zavaravate, s obzirom da je Vam treba samo lokacijska, prilokom nje trebate platiti komunalni doprinos po kubiku buduće gradnje, ali s obzirom da veličina nije prevelika, niti iznos nije strašan. Uz to Vas naravno čeka plačanje projekata arhitektu, a iznos cijene projekta ulazi u zonu dogovora sa arhitektom a svi mi različito cijenimo svoj posao.

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zar se komunalni doprinos ne plaća prilikom izdavanja građevinske dozvole? a za pomoćne objekte nije potrebna građevinska, pa samim time ni komunalni doprinos? ja sam bila uvjerena da je tako, pa se komunalni i vodni doprinos plaća samo za stambeni objekt, tj glavnu gradjevinu. I sama se spremam u gradnju pa me to jako zanima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, komunalni doprinos plačate za svaku građevinu. Razlika između lokacijske i građevinske dozvole je prvenstveno, kao što sam već rekao, u opremljenosti nacrta. Tako je zakonodavac procijenio (ispravno) da je za pomočne građevine poput garaža, spremišta i slično, dovoljno razraditi projekt na nivou idejnog riješenja, znači projekta koji je potreban za lokacijsku dozvolu, tako da za iste samo nju trebate da bi ste stekli pravo građenja. Naravno, morate platiti komanalni doprinos prije dobivanja lokacijske dozvole. Ali ponavljam, s obzirom da su to uviijek relativno male građevine, i iznos je manji.

je napisao:

ja sam bila uvjerena da je tako, pa se komunalni i vodni doprinos plaća samo za stambeni objekt, tj glavnu gradjevinu.

Nažalost hrvatski narod je takav, da kad bi to tako bilo, cijela Hrvatska bi stanovala u pomočnim građevinama. Ne želim biti sarkastičan ali je tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa dobro, jel možda netko, iz vlastitog iskustva, bar otprilike zna koliko košta lokacijska za garažu do 50 m2, znači, zajedno sa projektom i tim komunalnim doprinosima?

Ne može jer je jedinični iznos k.d. utvrđen odlukom svake nadležne općine ili grada. To

je njihovo PRAVO.

A ako baš hoćete otprilike to je imeđu 1 i XXX.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim da razlikujete stvari.

1. Komunalni doprinos je iznos koji plačate lokalnoj samoupravi i on iznosi po kubiku onoliko koliko je lokalna samouprava odlučila. Naprimjer, ako želite sagraditi garažu dugačku 5 metara, široku 3 metra i visoku 3 metra, a gradite recimo u zagrebačkoj 6-oj zoni, tada morate platiti 5x3x3x30=1350 kuna.

2. Vodna naknada se također plača po kubiku (što je po meni čisti idiotluk ali što je tu je) i plača se Hrvatskim vodama. Znači 5x3x3xneka naknada ne znam napamet = .....kuna

3. Plačanje projekta. S tim ni država ni lokalna samouprava nemaju veze i to je iznos koji plačate nekom arhitekti imenom i prezimenom da Vam napravi projekt koji predajete opčini. Taj iznos varira od projektanta do projektanta i može iznositi od nula kuna do recimo 50000 kuna, zavisno kakvu garažu želite. Tu nema fiksne cijene jer cijena zavisi od veličine, vrste, kompliciranosti itd građevine, a također i od opremljenosti projekta koju arhitekta napravi (netko Vam samo naškraba crtež u mjerilu 200, a netko Vam napravi izvedbeni projekt sa bigerima, shemama i troškovnikom, a naravno cijena ovisi u velikoj mjeri od ega mog kolege, a vjerujte, nekima je glava u nebesima, a neki se nažalost i podcijenjuju i rade đabe.

 

Sve obavljate u opčini u Uredu za graditeljstvo, komunalne poslove.............................itd.

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Nadopuna i ispravka odgovora arhitekte

1. Komunalni doprinos se ne plaća prije izdavanja lokacijske dozvole za garažu. Lokacijsku dobijete za 200 hrk kuna takse i cca 5000 hrk za rad ovlaštenog arhitekte, čiji rad treba uključivati ne samo idejni projekt za lokacijsku već i glavni projekt koji se nakon pravomoćnosti lokacijske podnosi istoj službi na ovjeru.

2. Prije ovjere glavnog projekta -za čiju ovjeru također trebate podnijeti zahtjev i platiti taksu - smješna cifra - mislim cca. 50 hrk dobit ćete Rješenja za plaćanje komunalnog i vodnog doprinosa, čija visina varira od općine do općine. Ja sam za općinu Novi Vinodolski (cijena kubika u NV istovjetna je kubiku Trg bana Jelačića - tj. maksimalna) platila 12000 komunalni i 4000 vodni.

Služba za graditeljstvo će Vam ovjeriti glavni projekt tek po predočenju potvrda da ste gornje doprinose platili.

3. Lokacijska dozvola je upravni psotupak tj. traži se suglasnost susjeda.

4. Ovjera glavnog projekta za pomoćne građevine nije upravni postupak, tj. ne traži se suglasnot susjeda i on se po tome razlikuje od postupka izdavanja građ.dozvole koji je upravni posupak, a reuzltat je isti, a to je OVJERENI GLAVNI PROJEKT bez kojeg ne smijete graditi garažu.

5. Da li kao branitelj imate popust saznajte u Vašoj općini - služba za komunalno - ovisi o odredbama općinske odluke o visini kom.dopr. Različito od općine do općine.

Sve u svemu kao u uvijek u Hrvata SKUPLJA PITA OD TEPSIJE.

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Nadopuna i ispravka odgovora arhitekte

1. Komunalni doprinos se ne plaća prije izdavanja lokacijske dozvole za garažu. Lokacijsku dobijete za 200 hrk kuna takse i cca 5000 hrk za rad ovlaštenog arhitekte, čiji rad treba uključivati ne samo idejni projekt za lokacijsku već i glavni projekt koji se nakon pravomoćnosti lokacijske podnosi istoj službi na ovjeru.

Služba za graditeljstvo će Vam ovjeriti glavni projekt tek po predočenju potvrda da ste gornje doprinose platili.

3. Lokacijska dozvola je upravni psotupak tj. traži se suglasnost susjeda.

:-D

Izmjena i dopuna ovog nestrucnog anonimnog odgovora:

Ukupna cijena koju navodite od 5000 kn za idejni projekt (za potrebe lokacijske d.) i u istoj cijeni i glavnog projekta (za potrebe gradjevinske d.) je naprosto smjesna i dakako netocna.

Arhitekti kao i odvjetnici imaju obvezujuce tarife, a javno su objavljene u narodnim novinama, pa ih tamo mozete i sami izracunati i to po Pravilniku o cijenama usluga arhitekata i inzenjera u graditeljstvu NN RH 85/99.

Dakle svaka faza posla se posebno vrednuje i placa...ovisno o usluzi a prema istom Pravilniku.

U cijenu usluge arhitekta ne ulazi: placanje taksi, ishođenje kopije katastarskog plana, i geodetske podloge ako treba, kao vlasničke dokumentacije, pa ni plačanje komunalnog niti vodnog doprinosa, što sve spada u obaveze Investitora.

Dakako ako se ide u izradu glavnog projekta, a vama ce to sigurno trebati, jer ce se raditi u vasem postupku o dopuni postojeće gradjevne dozvole, i pod uvjetom da niste preizgradjeni a te informacije u Zupaniskom uredu gdje se izdaju sve potrebne dozvole i gdje su pohranjeni svi prostorni planovi, trebati ce vam slijedeće:

1. Snimak postojećeg stanja zgrade

2 Izrada idejnog rješenja

3. Sulasnosti svih komunalnih poduzeća i Državne uprave pa i prvih susjeda u upravnom postupku koji graniče s vašom parcelom

4 Kad to sve skupite podnosi se zahtjev za lokacijsku dozvolu, s original kopijom kat.plana i vlasničkom dokumentacijom i izračunom za možda dodatne snage kilovate struje, pa izračunom za vodni dprinos ...itd

5. E kad dobijete lokacijsku kad postane pravomočna ide se u izradu glavnog projekta u čijoj izradi sudjeluju i ovl.arhitekt i ovl.građevinar za statiku konstrukcije, pa ovl.elektroinženjer za elektroinstalacije i ovl.strojar ili gradj. za hidroinstalacije....

Dakle glavni projekt cine skup projekata:

1. Arhitektonsko gradjevinski projekt

2. Projekt elektroinstalacija

3. Projekt hidroinstalacija

4. Projekt grijanja -strojarskih instalacija

...i sve to prema Zakonu o gradnji...

ako idete u dogradnju, nadogradnju ili rekostrukciju zgrade bilo da se radi o stambenoj ili poslovnoj ili bilo kojem drugom objektu, uredjenju trga...

Pozdrav

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Anteee je napisao:

Pozdrav!

Kupili smo kuću i sad krećemo u njeno uređenje. Kuća ima građevinsku dozvolu ali noma uporabnu. Da li nam treba građevinska dozvola za adaptaciju s obzirom da nećemo prelaziti van sadašnjih gabarita, mjenjao bi se samo unutarnji raspored prostorija.

Druga opcija je da uz kuću napravimo garažu koja bi bila pod zajednočkim krovom od kuće. Garaža ne bi prelazila 50m2, pa me zanima da li za nju trebamo vaditi građevinsku dozvolu za dogradnju ili je dovoljna samo lokacijska?

Hvala!

Cujte 50m2 garaže uz kuću ipak izlazi iz tlocrtnih gabarita stambene kuće, a u 50m2 može stati pa uvrh glave 4 automobila? Dali vam ta garaža treba kao poslovni prostor primjerice za automehaničara ili slicno ili vam mozda za nesto drugo treba.

A prije nego bilo koga angažirate trebali bi sami otići u Županijski ured gdje su pohranjeni svi prostorni planovi vaše zupanije, da li ste mozda i prizgradjeni i da provjerite koliko vam je dozvoljeno po koeficijentu Kis i Kig koliko se jos mozete siriti na svojoj parceli...

ad.2 Ako Vam kuća ima gradjevinsku dozvolu i ako je kuća napravljena po istoj, onda bi po njoj trebali podnjeti zahtjev Županijskom uredu za tehnički pregled koji bi obavila posebno sazvana komisija i ako je sve napravljeno po gradjevnoj dozvoli i nema primjedbi komisija najlakse bi mogli dobiti uporabnu dozvolu.

Mijenjanjem namjene prostorija mjenjate osim prostorija i sve instalacije unutar zgrade, a to se isto pregledava na tehničkom pregledu a atesti idr.

 

ad.3 E kad dobite uporabnu onda možete ići na adaptaciju, a za svaki konstruktivni zahvat u prostoru treba vam naravno dozvola, jer u najmanju ruku narusavate stabilitet zgrade, a i prenamjena prostora koja bi uslijedila, nebi prošla tehnički pregled po postojećoj građ.dozvoli, nego bi za sve onda trebali napraviti izvedbenu dokumentaciju u kontekstu izmjene i dopune građ. dozvole, a to je mabye veći trošak za vas.

No razmislite prije bilo kakvog zahvata u prostoru i stavite na papir a da nebi bilo belaja posle, nisam znao. No za sto vam sve treba građevinska doz doznati cete u Zakonu o gradnji nn 75/99; 100/04, a za lokacijsku doz u Zakonu o prostornom uredjenju nn 35/99; 100/04, pa za pomoć i u Pravilniku o određivanju zahvata u prostoru za koji se na izdaje lokacijska dozvola isto u narodnim novinama....To bi bilo tak nekak.... Pozdrav. :xwave:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Ma dajte! Ovao prvi put čujem da za svaki zahvat preuređenja što se tiče interijera treba posebna dozvola. Pa koliki su preuređivali ne samo kuće, nego već i stanove u zgradama, poslovne prostore pa nikakve posebne dozvole nisu vadili. To bi zbilja bilo smješno. U građevinskoj dozvoli, barem mojoj, nije priložen nikakav detaljan opis o smještaju i razmještaju pojedinih prostorija, tako da...

Zanima me stručnost vašeg odgovora, da li su to vaša nagađanja ili ...?

alfaro je napisao:

Anteee je napisao:

Pozdrav!

Kupili smo kuću i sad krećemo u njeno uređenje. Kuća ima građevinsku dozvolu ali noma uporabnu. Da li nam treba građevinska dozvola za adaptaciju s obzirom da nećemo prelaziti van sadašnjih gabarita, mjenjao bi se samo unutarnji raspored prostorija.

Druga opcija je da uz kuću napravimo garažu koja bi bila pod zajednočkim krovom od kuće. Garaža ne bi prelazila 50m2, pa me zanima da li za nju trebamo vaditi građevinsku dozvolu za dogradnju ili je dovoljna samo lokacijska?

Hvala!

Cujte 50m2 garaže uz kuću ipak izlazi iz tlocrtnih gabarita stambene kuće, a u 50m2 može stati pa uvrh glave 4 automobila? Dali vam ta garaža treba kao poslovni prostor primjerice za automehaničara ili slicno ili vam mozda za nesto drugo treba.

A prije nego bilo koga angažirate trebali bi sami otići u Županijski ured gdje su pohranjeni svi prostorni planovi vaše zupanije, da li ste mozda i prizgradjeni i da provjerite koliko vam je dozvoljeno po koeficijentu Kis i Kig koliko se jos mozete siriti na svojoj parceli...

ad.2 Ako Vam kuća ima gradjevinsku dozvolu i ako je kuća napravljena po istoj, onda bi po njoj trebali podnjeti zahtjev Županijskom uredu za tehnički pregled koji bi obavila posebno sazvana komisija i ako je sve napravljeno po gradjevnoj dozvoli i nema primjedbi komisija najlakse bi mogli dobiti uporabnu dozvolu.

Mijenjanjem namjene prostorija mjenjate osim prostorija i sve instalacije unutar zgrade, a to se isto pregledava na tehničkom pregledu a atesti idr.

 

ad.3 E kad dobite uporabnu onda možete ići na adaptaciju, a za svaki konstruktivni zahvat u prostoru treba vam naravno dozvola, jer u najmanju ruku narusavate stabilitet zgrade, a i prenamjena prostora koja bi uslijedila, nebi prošla tehnički pregled po postojećoj građ.dozvoli, nego bi za sve onda trebali napraviti izvedbenu dokumentaciju u kontekstu izmjene i dopune građ. dozvole, a to je mabye veći trošak za vas.

No razmislite prije bilo kakvog zahvata u prostoru i stavite na papir a da nebi bilo belaja posle, nisam znao. No za sto vam sve treba građevinska doz doznati cete u Zakonu o gradnji nn 75/99; 100/04, a za lokacijsku doz u Zakonu o prostornom uredjenju nn 35/99; 100/04, pa za pomoć i u Pravilniku o određivanju zahvata u prostoru za koji se na izdaje lokacijska dozvola isto u narodnim novinama....To bi bilo tak nekak.... Pozdrav. :xwave:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Riječ je o kući. Zašto uopće služi taj tehnički pregled? Vjerovatno zbog dobivanja uporabne dozvole, no čemu mi uopće treba uporabna kad ne mislim u kući otvarat nikakav obrt niti išta slično, u njoj mislim samo stanovat. A za stanovanje, mislim da nije potrebna uporabna, jer nemaju je ni neke stambene zgrade. ???

gala je napisao:

Definitivno se u nacrtu ne smije ništa mijenjati, pa ni unutra. To su neke nove fore. nas su kod tehničkog pitali da li smo išta mijenjali, a samo smo jedna vrata (unutarnja) malo pomaknuli, pa to nije bilo ništa strašno i rekli su ajde može teškom mukom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam upravo bila u katastru, raspitivala se za lokacijsku dozvolu kako bi mogla gradit garažu uz kuću koja ima građevinsku dozvolu i tamo dobijem podatak da mi za tu garažu (naravno do 50 m2) treba samo neka potvrda o gradnji koju izdaje katastar, a ona zamjenjuje lokacijsku. Potvrda se dobiva nakon priloženog projekta o gradnji i 80 kn biljega. Sad sam jako zbunjena? Ne treba niti lokacijska dozvola?? Nije mi jasno: Pre dobro mi to sve zvuči. Molim vas pomozite ako netko nesto zna o ovom slučaju. Da li netko zna da li se za tu potvrdu plaćaju oni vodni i sl. doprinosi kao i za lokacijsku. Mimo ovih 80 kn biljega, da li se još nešto plaća i koliko ako netko zna? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Evo nakon 5 godina da izvadimo ovu temu iz naftalina.

 

Kupio sam kuću u niskom roh-bau sa svim pravovaljenim papirima (građevinska dozvola...) i uređenje privodimo kraju. Po završetku bi trebali dobiti i uporabnu jer smo se cijelo vrijeme držali pravila gradnje.

 

Međutim, ispostavilo se da bi mi trebala i garaža. Planiram je do 30m2 i naslonio bih je uz bočnu stranu kuće. Neznam da li je bitno napomenuti da bi krov garaže bio zasebno tj. ravni krov i ne bi se nastavlja na postojeći krov kuće.

 

Interesira me kakvi su sada uvjeti za legalno građenje garaže. Što sve treba od papir i gdje se to riješava za područje grada Rijeke.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Postovani mozete li pomoc da ne zivim u nebulozi i krivim planovima....

 

kupio sam gradjevinsku parcelu sa gradjevinskom dozvolom ishodovanom (prizemlje i kat)...prijavljeni su zapoceti radovi 2011 i iskopani temelji...tako mi je prodato...

 

Ne bih radio 2 kata jer mi je to na selu...prizemnica bi bila dovoljna...

 

ostao bih u tlocrtnoj povrsini, mozda cak i smanjio...

 

sto trebam raditi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

kako Zakonom o gradnji ne postoji mogučnost produženja važenja građ.dozvole izdane po više ne važećem Zakonu o prostrnom uređenju gradnji, no ako se prije isteka važenja pristupi građenju tijek rokova se prekida. Tako se smatra da je investitor pristupio građenju od dana prijave početka građenja.

 

Stoga sam mišljenja da je u vašem slučaju potrebno samo napraviti izmjenu glavnog projekta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...
Dobar dan Zanima me u vezi sa građevinskom dozvolom.Dobili smo rješenje 18.veljače 2014. Da li ta građevinska dozvola još uvijek vrijedi ili ne.Ako ne vrijedi koliko bi koštali papiri da ponovno vadimo građevinsku dozvolu.

 

Poštovani,

građevinska dozvola prestaje važiti ako investitor ne pristupi građenju u roku od tri godine od dana pravomoćnosti dozvole i ne može se više produljiti. U tom razdoblju investitor je dužan riješiti pitanje prava građenja, te pristupiti gradnji. Pa kako je napisano u #27 ako prije 18. veljače 2017 (u biti moguće i 15 dana kasnije pošto je rješenje pravomočno istekom roka za žalbu) prijavite početak radova smatralo bi se da ste pristupili gradnji po važečoj dozvoli. Rok za završetak građevine nakon prijave radova je dodatnih 3 godine.

 

p.s. premješteno u odgovarajući podforum

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato što sam u brzini vidio godinu te pogrešno zaključio da se zahtjev predao po novom Zakonu o gradnji (NN 153/13). Mea culpa. No, očigledno ispada da je zahtjev predan po bivšem Zakonu o prostornom uređenju i gradnji po kojem bilo određeno da rješenje o uvjetima građenja prestaje važiti ukoliko investitor ne pristupi građenju u roku dvije godine. Prije isteka toga roka mogli ste zatražiti produženje na još dvije godine.

 

A važeći Zakon o gradnji određuje da će se postupci pokrenuti po bivšem zakonu, dovršit će se po odredbama toga zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, imam jednu vrlo specifičnu situaciju... dakle imam obiteljsku kuću sa tri stana, za nju se drži mala prizemnica, i odmah do prizemnice je ne građevinski teren koji je isto moj sve je legalno. E sada htio sam tu prizemnicu nadogradit sa još jednim katom u postojećim gabaritima jer je to vrlo mala kvadratura, arhitekt čim je vidio dao je skicu, ali kad je skužio da kuća graniči sa negrađevinskom parcelom naveo je da će tu bit problema sa dozvolom jer da se nemože graditi ako nije 3m udaljeno od negrađevinskog terena. Sugerirao je da idem to radit bez dozvole jer su svi susjedni tereni moji i nemam susjeda i sve je praktički u šumi. No ja ne želim riskirat i ulagat uopće u nelegalno. Išao sam u ured kod nadležnih pokazao dokumente i pitao dali će se moć gradit, i dobio odgovor da mogu jer da se gradi na zatečenom stanju. Pustio arhitekta da radi i kad je opet došao u isti ured, rečeno mu je da se nemože, nego da treba parcelizirat nanovo, spojit čestice i onda vidjet što se može izraditi. Sad je to već ping pong bez rezultata pa me zanima čisto mišljenje ako je netko imao takovg iskustva? I naravno što bi bilo da to dignem bez dozvole, kakve su moguće sankcije, možda u dogledno vrijeme se šta promijeni, ili pak urbanizira ta susjedna parcela?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da jesmo platili smo doprinose..

 

OK, što bi značilo da ih možete iskoristiti u postupku izdavanja nove dozvole. Možda bi nešto malo nadoplatili ako su se mjenjali iznosi za obračun doprinosa. Nadalje, kako po zakonu po kojem ste dobili dozvolu, potvrda projekta isto važi dvije godine, morali bi ste izraditi novi, no ako ne bi ste ništa mjenjali po projektu te se nisu mjenjale odredbe prost plana, svakako bi koštao znatno manje jer bi se za izradu mogao iskoristiti stari, posebno ako bi ga radio ovl.arh ured koji je izradio i prvi. Za sva ostala pojašnjenja valjalo bi vam se obratiti upravnom odjelu JLS za prost. planiranje i gradnju te ovl.arh uredu.

 

Međutim mi smo iskopali već temelje prije godinu dana.

 

Ako ovo navodite u smislu mogučeg priznavanja važenja dozvole, ne vjerujem da vam to išta znaći. Naime, Zakonom o gradnji je jasno određeno da "Smatra se da je investitor pristupio građenju u smislu stavka 1. ovoga članka od dana prijave početka građenja.", no to nije slučaj i u bivšem zakonu. No u tome zakonu je određeno da je investitor dužan prije početka radova dužan prijaviti početak radova, što bi tumačenjem, da ako nije prijavio početak građenja, nije se ni pristupilo građenju, došlo na isto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija