Jump to content

Darovni ugovor ,nužni dio


helga71

Preporučene objave

U stanu koji je glasio na moju majku su živjeli moja majka,otac i brat. Ja sam živjela s njima do udaje.  Ja živim u stanu sa svojim suprugom u stanu od njegove majke. Otac mi umire prije godinu dana, a majka prije 2 mjeseca odlazi u dom za starije i nemoćne. U veljači 2018. prije odlaska u dom majka daruje stan mome bratu bez mog znanja. Ja sam invalid 100% , nepokretna sam u kolicima i nista ne posjedujem Brat kao ni majka ne želi u opće imati kontakt sa mnom od kada je otac umro. Majka je sebe u teretovnicu upisala (UKNJIŽBA, OSOBNA SLUŽNOST-PRAVO PLODOUŽIVANJA,UGOVOR O OSNIVANJU PRAVA PLODOUŽIVANJA,DOŽIVOTNO.

Brat boluje od shizofrenije i stalno dovodi u stan neke ljude. Mene je strah da on ne prepiše stan nekome. Dali ja imam pravo na nužni dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, helga71 je napisao:

majka daruje stan mome bratu bez mog znanja

Nažalost po vas,za pravno raspolaganje svojom nekretninom joj nije bila potrebna ničija suglasnost.

 

, helga71 je napisao:

Mene je strah da on ne prepiše stan nekome. 

Kao i u prethodnom odgovoru,ono što je  majka učinila,sad može učiniti vaš brat kao vlasnik nekretnine.

 

, helga71 je napisao:

Dali ja imam pravo na nužni dio.

Da,ali tek po eventualnoj maminoj smrti,uz uvjet da je do povrijede prava na nužni dio doista i došlo,odnosno da nema druge imovine koja bi u trenutku njene smrti činila ostavinu iz koje bi se mogao namiriti vaš nužni dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matrix je napisao:

Nažalost po vas,za pravno raspolaganje svojom nekretninom joj nije bila potrebna ničija suglasnost.

 

Kao i u prethodnom odgovoru,ono što je  majka učinila,sad može učiniti vaš brat kao vlasnik nekretnine.

 

Da,ali tek po eventualnoj maminoj smrti,uz uvjet da je do povrijede prava na nužni dio doista i došlo,odnosno da nema druge imovine koja bi u trenutku njene smrti činila ostavinu iz koje bi se mogao namiriti vaš nužni dio.

Darovat ju ne može jer nema nasljednika,osim da ju daruje nazad majci.

Da li ju smije prodat posto se majka upisala kao doživotni plodouživatelj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , helga71 je napisao:

Darovat ju ne može jer nema nasljednika,osim da ju daruje nazad majci

Pogrešno je tumačenje da se darovanje može učiniti isključivo prema eventualnom nasljedniku.

 

prije 5 sati , helga71 je napisao:

Da li ju smije prodat posto se majka upisala kao doživotni plodouživatelj

Može,no eventualni kupac mora biti svjestan da je u obvezi trpiti pravo služnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija