Jump to content

Povećanje (usklađivanje) mirovina od 01.srpnja 2018.


ecwashere

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Najavljeno je ako ne giješim iduće godine 3% povećanje?Zanima me jedna stvar,kako svi najavljuju rast plaća po firmama,evo Tedeschi ovo najnovije da će svima dat 1500kn za Božić,4500kn bonusa radnicima i 600kn po djetetu.Kako će taj rast plaća utjecati na rast mirovina a trebao bi?I dali se i ti bonusi i to uračunava u prihode kod izračuna rasta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 38 minuta, Stipe77 je napisao:

Najavljeno je ako ne giješim iduće godine 3% povećanje?Zanima me jedna stvar,kako svi najavljuju rast plaća po firmama,evo Tedeschi ovo najnovije da će svima dat 1500kn za Božić,4500kn bonusa radnicima i 600kn po djetetu.Kako će taj rast plaća utjecati na rast mirovina a trebao bi?I dali se i ti bonusi i to uračunava u prihode kod izračuna rasta?

Nikada jer se taj dio isplaćuje pod olakšice poslodavca na koje se ne plaćaju obveze , do 01.12.2018. je to bilo ako se ne varam 2.500 kn a od 01.12. 7.500 kn, dakle to nisu plaće nego bonusi i nagrade koji se ne uračunavaju pod plaću nego su to dodaci. Ako griješim neka me netko ispravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, PrEsVeTli je napisao:

Nikada jer se taj dio isplaćuje pod olakšice poslodavca na koje se ne plaćaju obveze , do 01.12.2018. je to bilo ako se ne varam 2.500 kn a od 01.12. 7.500 kn, dakle to nisu plaće nego bonusi i nagrade koji se ne uračunavaju pod plaću nego su to dodaci. Ako griješim neka me netko ispravi.

Hvala, a svima se povećavaju plaće, minimalac dižu na 3000kn, valjda ćemo i mi umirovljenici "osjetiti" nešto od toga svega...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , buda2 je napisao:

Je je.kad se zaposliš 😄😄😄

Ja kontam da on misli na usklađivanje mirovine kod "valjda ćemo i mi umirovljenici "osjetiti" nešto od toga svega".
Obzirom na rast plaća i vjerovatno i BDP-a da bi se moglo osjetiti nešto u usklađivanju, da bude veće jeli... 
Ali kako je vlada koliko znam odlučila da će biti 3% usklađivanje u 2019., sumnjam da će biti išta više...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Dinko73 je napisao:

Spominjali su da će najniže mirovine u 2019. rasti 5-6 %

 

prije 3 sati , Mara123456789 je napisao:

Je oće! Ali novim umirovljenicima!

Članak 51.
Korisnicima najniže mirovine koji su tu mirovinu ostvarili do 30. lipnja 2019. godine odredit će se od 1. srpnja 2019. godine nova svota najniže mirovine prema ovome Zakonu, bez donošenja rješenja.

Obrazloženje:

Uz članak 51.
Ovom normom zatečenim korisnicima najniže mirovine kojima je ta mirovina određena do 30. lipnja 2019. godine određuje od 1. srpnja 2019. godine se ista razina najniže mirovine koja je propisana ovim Zakonom za nove korisnike od istog dana.

Predlaže se povećanje najniže mirovine od 3,13% te se od 1. srpnja 2019. godine utvrđuje u iznosu 100% od aktualne vrijednosti mirovine

A za sve umirovljenike predvidja se da bi usladjivanjem u 2019.god. mirovina porasla cca 3%. sto znaci da bi onima sa najnizim mirovina porasla za cca preko 6%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Prije 8 minuta, zpbos je napisao:

Koliko ce biti AVM od 1.1 2019 ajmo ,kladionica otvorena da vas čujem

Misliš usklađivanje 01.04. valjda? 

Nešto je diran omjer usklađivanja sa 50%/50% na 70%/30% u korist onog što je više poraslo, plaće ili cijene... Ali obzirom na smanjenje cijena zbog pdv-a i ovog sa porezom ne očekujem više od 0.80% za prvo usklađivanje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, buda2 je napisao:

Za koga su bitni europski izbori osim onih koji će biti izabrani ? Nisam primjetio nešto " novo" i "značajno" odkad je "ekipa" tamo,pa tako nema baš neke poveznice između tih izbora i uvećanja mirovine.ili sam u krivu ?

Ovi su dosta bitni Plenkoviću, previše je afera i protivnika, kruže priče da čekaju EU izbore pa ako HDZ "padne" da će se ići na njegovu smjenu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , buda2 je napisao:

Za koga su bitni europski izbori osim onih koji će biti izabrani ? Nisam primjetio nešto " novo" i "značajno" odkad je "ekipa" tamo,pa tako nema baš neke poveznice između tih izbora i uvećanja mirovine.ili sam u krivu ?

EU izbori su odličan pokazatelj za iduće parlamentarne izbore . ;) 

Kako završe oni tako će i parlamentarni. Zato je to bitno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Prije 5 minuta, malicovjek je napisao:

Vjerojatno si procitao ovdje, novinari nesto nanjuse, saznajum pa napisu prije nego to zvanicno izadje.

Kad objave za par dana na stranicama HZMO-a onda je zvanicno.

www.mojevrijeme.hr.  što su novinari načuli nije mi poznato ali sam mišljenj da od ovog neće biti velikog odstupanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najniza mirovina po ZOMO-u za jednu godinu mirovinskog staza od 1. siječnja 2019. iznosi 64,34 kn, a nakon 01.07.2019.god. iznosit ce kao i aktualna vrijednosti mirovine koja sad iznosi od 1. sijecnja 2019.god.  66,35 kn., i uskladit - povecati ce se svima koji primaju najnizu mirovinu po ZOMO-u.

Najniza mirovina hrvatskog branitelja iz DR u 2019 godini iznosi  2.558,25 kn, isto koliko je iznosila i u 2018.god., znaci da nije povecana.

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, malicovjek je napisao:

Vjerojatno si procitao ovdje, novinari nesto nanjuse, saznajum pa napisu prije nego to zvanicno izadje.

Kad objave za par dana na stranicama HZMO-a onda je zvanicno.

Sjednica održana 14.03.  ( jučer ) a u novinama objavljeno 6 dana prije.čemu sjednica ?bio sam najbliže na " kladionici".sutra ću se počastiti 🍵.povečanje od 7 kavica.

uređeno: od buda2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može jedno pitanje evo danas dobio rješenje na žalbu i naravno negativna iskreno i nisam se nadao drugom ishodu na rješenju su mi sve priznali dokaze i hepatitis c i cirozu da potiče od rata a opet mi ne daju povečanje jer ciroza i ovisnost je kompenzirana po njima blaga iako to nosi 60 posto a PTSP nije u pogoršanju i sad ih mislim tužiti pa bi molio ako neko  zna dobrog odvjetnika SLAVONSKI BROD pa da mi preporuči jer iako imam 40 posto maltene imam najmanju mirovinu opču a status dragovoljca mi nisu priznali 2930 kuna a imam 800 dana borbenog sektora ali nemam prava zbog 200 kuna više što sam dobio na povečanje sa 20 posto na 40 po¸¸¸¸ hvala unaprijed ako mi neko preporuči odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , gmail je napisao:

Može jedno pitanje evo danas dobio rješenje na žalbu i naravno negativna iskreno i nisam se nadao drugom ishodu na rješenju su mi sve priznali dokaze i hepatitis c i cirozu da potiče od rata a opet mi ne daju povečanje jer ciroza i ovisnost je kompenzirana po njima blaga iako to nosi 60 posto a PTSP nije u pogoršanju i sad ih mislim tužiti pa bi molio ako neko  zna dobrog odvjetnika SLAVONSKI BROD pa da mi preporuči jer iako imam 40 posto maltene imam najmanju mirovinu opču a status dragovoljca mi nisu priznali 2930 kuna a imam 800 dana borbenog sektora ali nemam prava zbog 200 kuna više što sam dobio na povečanje sa 20 posto na 40 po¸¸¸¸ hvala unaprijed ako mi neko preporuči odvjetnika.

Zašto pri pisanju ne stavljaš znakove interpunkcije da je napisano  razumljivije ? Dobar ti je svaki odvjetnik ako znaš po kojoj točki zakona pripremaš tužbu tj , ako znaš koja su ti prava povređena.to što imaš 40% hrvi ( kako sam shvatio) ne određuje visinu mirovine već omjer rat - ostalo.da imaš postotak rata 50 ili 60 % onda bi se to osjetilo na mirovini.vjerovatno ti je vojni dio 20 ili 30%.kad povećaš vojni dio povećat će se i visina mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sory buda2! šokiran sam rješenjem i odustao bi sa tužbom da u rješenju ne piše,kronićni HCV je u zadovoljavajučem stanju uz vjerojatno postoječu cirozu jetre u kompenziranom stanju.nemam više ni volje ni snage 62 god. i ne znam da li ima svrhe sa bandom se boriti,kad oni sumnjaju u nalaz hepatologa,vjerojatno postoječa ciroza. pokušat ču još taj jedan korak ako me neče puno koštati i valjda ču doživiti da me obrade s obzirom na zdravlje i da vojni dio 40% a RVI 30%      Hvala buda2 na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , gmail je napisao:

Sory buda2! šokiran sam rješenjem i odustao bi sa tužbom da u rješenju ne piše,kronićni HCV je u zadovoljavajučem stanju uz vjerojatno postoječu cirozu jetre u kompenziranom stanju.nemam više ni volje ni snage 62 god. i ne znam da li ima svrhe sa bandom se boriti,kad oni sumnjaju u nalaz hepatologa,vjerojatno postoječa ciroza. pokušat ču još taj jedan korak ako me neče puno koštati i valjda ču doživiti da me obrade s obzirom na zdravlje i da vojni dio 40% a RVI 30%      Hvala buda2 na odgovoru!

Imaš pravo na tužbu , ali dobro sastavi izčitavajuči " između redaka" u rješenju i članu zakona koji određuje postotke invalidnosti za Tvoju bolest.bilo bi dobro da i hepatolog napiše " koju riječ".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala buda2! odustajem,nema svrhe samo trošak a vrana vrani oči ne kopa? dobiti na sudu ne znam ko je još uspio? molio bi te ako znaš a znaš za civilnu zaštitu,naime da li se priznaje krizni štab za status dragovoljca po novom zakonu? mobiliziran sam 1.5 91 kao kurir sve do konca 24.12.91 kad pristupam ZNG 26.12 91¸¸¸imam iskaznicu,svjedoke nadređenih sve napismeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , gmail je napisao:

Hvala buda2! odustajem,nema svrhe samo trošak a vrana vrani oči ne kopa? dobiti na sudu ne znam ko je još uspio? molio bi te ako znaš a znaš za civilnu zaštitu,naime da li se priznaje krizni štab za status dragovoljca po novom zakonu? mobiliziran sam 1.5 91 kao kurir sve do konca 24.12.91 kad pristupam ZNG 26.12 91¸¸¸imam iskaznicu,svjedoke nadređenih sve napismeno.

Glupo.zašto odustati od tužbe ??? Šta gubiš ako napišeš tužbu ? Čekaš dok odgovor ne dođe.neće ti smanjiti mirovinu zbog tužbe.to oni i vole da se ne pišu žalbe i tužbe.možda i uspiješ.nikad ne znaš.ne treba odustati.treba ići na povećanja omjera.može se samo dobiti veća mirovina ,a ako nema povećanja ona ostaje ista.treba biti uporan.👍👍👍

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , gmail je napisao:

Ako izgubim na sudu? snosim li troškove spora ili sam oslobođen kao HRVI, predao sam predmet pravnici koja zastupa besplatno branitelje! čekam petak da mi kaže kakve su mi šanse u svakom slučaju hvala ti buda2,dobar si čovjek ) svako dobro i poslušat ču te¸¸¸

Bez obzira na status hrvi, snosiš troškove suda ako sudac tako odluči. 

Kao hrvi jedino si oslobođen sudskih taksi ili ti javnih biljega koji su potrebni da se prilože.

Sudski troškovi ti ostaju , no sudac ih može s obzirom na recimo tvoju lošu financijsku situaciju, izostavit ih, odnosno osloboditi te istih sudskih troškova.

Jedino ako dobiješ spor onda ne plaćaš sudske troškove 100%.

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Proslogodisnje povecanje mirovina na dan 31.08.2018. bilo je 2,7%, pocetkom rujna 2019 vidjet cemo sto ce znaciti njegove rijeci iz clanka " Indeksacija mirovina, jedna je napravljena, druga ide u rujnu, će biti malo iznad originalnih predviđanja " .

Ova indeksacija koju spominje i koja je napravljena 15.03.2019.god. donjela je povecanje mirovina od 1,15%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Kompa je napisao:

planirano povečanje 0,9 % a oni velikodušno ponude 1 %.  😂😂😂  Kladionica otvorena ! 

1,5% povećanje.

uređeno: od buda2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Tocno, kao i prosle godine evo i ove Vecernji list izasao sa svojim clankom vezano na povecanje mirovina, ocito su zahtjevi drzavnih i javnih sluzbenika za povecanjem placa presudili i visini povecanja mirovina umirovljenicima.

https://www.vecernji.hr/vijesti/mirovine-ce-od-rujna-rasti-1-8-ili-44-kune-1339807

Ako je visni povecanja ta koja se navodi pobjedu nosi "Kompa". :D

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 43 minuta, malicovjek je napisao:

Tocno, kao i prosle godine evo i ove Vecernji list izasao sa svojim clankom vezano na povecanje mirovina, ocito su zahtjevi drzavnih i javnih sluzbenika za povecanjem placa presudili i visini povecanja mirovina umirovljenicima.

https://www.vecernji.hr/vijesti/mirovine-ce-od-rujna-rasti-1-8-ili-44-kune-1339807

Ako je visni povecanja ta koja se navodi pobjedu nosi "Kompa". :D

2,44 % !

Ja sam napisao 1,8 %.

Drago mi je da sam pogrijšio.

Očekuje se da će u petak ili najkasnije sljedeći ponedjeljak upravo vijeće HZMO-a donijeti odluku o povećanju mirovina za 2,44 posto, za koliko će od rujna porasti mirovine.

Pročitajte više na: https://m.vecernji.hr/vijesti/mirovine-ce-od-rujna-rasti-1-8-ili-44-kune-1339807 - m.vecernji.hr

 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Daj me nemoj, sad mi je krivo sto nisam napravio print screen clanka ili ga spremio u pdf, od mog pisanja posta i stavljanja linka clanka u post autor izmjenio-nadopunio clanak, vidljivo je da clanak nosi vrijeme " 21. kolovoza 2019. u 10:46 ". O.o

Jos bolje za umirovljenike da je autor clanka pogrijesio pa se ispravio, ako je i ovo tocno. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam ko od koga prepisuje ali i ovaj dio nije bas ispravan:

" Budući da se rast računa od 1. srpnja 2019. godine, umirovljenici će u rujnu dobiti svoje prve veće mirovine, zajedno sa zaostatcima za srpanj i kolovoz, što znači da će umirovljenici u rujnu u prosjeku dobiti oko 180 kuna veću mirovinu. "

Mirovine se isplacuju za period unazad, pa ce 10. rujna biti isplacene mirovine za kolovoz sa zaostatkom za srpanj (barem je tako bilo i prosle godine u rujnu), pa je to prosjecno 120 kn, a ne 180 kn, ovih 180 kn onda bi tek bila isplacena 10.10. ako se gledaju tri mjeseca.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, malicovjek je napisao:

Neznam ko od koga prepisuje ali i ovaj dio nije bas ispravan:

" Budući da se rast računa od 1. srpnja 2019. godine, umirovljenici će u rujnu dobiti svoje prve veće mirovine, zajedno sa zaostatcima za srpanj i kolovoz, što znači da će umirovljenici u rujnu u prosjeku dobiti oko 180 kuna veću mirovinu. "

Mirovine se isplacuju za period unazad, pa ce 10. rujna biti isplacene mirovine za kolovoz sa zaostatkom za srpanj (barem je tako bilo i prosle godine u rujnu), pa je to prosjecno 120 kn, a ne 180 kn, ovih 180 kn onda bi tek bila isplacena 10.10. ako se gledaju tri mjeseca.

 

Pa to zavisi od visine mirovine, nije svima isto s obzirom na ovih 2,44 %, koliko kuna kome će se povečati mirovina.

Evo upravo isti postotak od 2,44 % je potvrdio na dnevniku u podne i ministar rada i mirovinskog sustava.

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Kompa je napisao:

Pa to zavisi od visine mirovine, nije svima isto s obzirom na ovih 2,44 %, koliko kuna kome će se povečati mirovina.

Evo upravo isti postotak od 2,44 % je potvrdio na dnevniku u podne i ministar rada i mirovinskog sustava.

Normalno da nije svima isto, zato se pise i govori o cca 60 kn na prosjecnoj mirovini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Kompa je napisao:

Pa to zavisi od visine mirovine, nije svima isto s obzirom na ovih 2,44 %, koliko kuna kome će se povečati mirovina.

Evo upravo isti postotak od 2,44 % je potvrdio na dnevniku u podne i ministar rada i mirovinskog sustava.

Prvo vijesti u novinama a na stranicama mirovinskog nikakve vijesti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Kompa je napisao:

2,44 % !

Ja sam napisao 1,8 %.

Drago mi je da sam pogrijšio.

Očekuje se da će u petak ili najkasnije sljedeći ponedjeljak upravo vijeće HZMO-a donijeti odluku o povećanju mirovina za 2,44 posto, za koliko će od rujna porasti mirovine.

Pročitajte više na: https://m.vecernji.hr/vijesti/mirovine-ce-od-rujna-rasti-1-8-ili-44-kune-1339807 - m.vecernji.hr

 

 

, malicovjek je napisao:

Daj me nemoj, sad mi je krivo sto nisam napravio print screen clanka ili ga spremio u pdf, od mog pisanja posta i stavljanja linka clanka u post autor izmjenio-nadopunio clanak, vidljivo je da clanak nosi vrijeme " 21. kolovoza 2019. u 10:46 ". O.o

Jos bolje za umirovljenike da je autor clanka pogrijesio pa se ispravio, ako je i ovo tocno. :-?

Evo ovako kako prenosi net.hr su prvotno napisali u clanku u Vecernjem listu, a kasnije kad je novi mirovinski ministar rekao da ce povecanje biti 2,44%, autor clanka u vecernjaku svoj je clanak ispravio i nadopunio.

https://net.hr/danas/hrvatska/uskoro-ce-rasti-mirovine-evo-kada-krece-povecanje-i-koliko-ce-mirovina-tocno-porasti-prosjecnom-umirovljeniku/

Prema prvoj verziji u clanku vecernjaka ti si 100% pogodio. :)

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav ekipi.  Najavljeno je povećanje aktualne vrijednosti mirovine 2,44 posto u rujnu 2019.

Dakle, Kompa, lako je za izačunati - ako ti je mirovina cca 5.915 kuna ("odokativno"), satniče, na to dodaš plus (+) 2,44% i, idemo lagano. U kalkulator upiši 5.915+2,44% i stisneš "enter ili tipku "jednako", dolje u kutu kaklulatora i, eto ti mirovine za ubudućih 6 mjeseci, a to bi (hipotetski) iznosilo oko 6000,15 kuna. Dobit ćeš zaostatke pa će sa povećanjem biti oko 4oo i nešto kuna.  Znači, mirovina ti je oko 6000, 50 kuna. Taman da obitelj za ove zaostatke odvedeš na laganu večericu (pohani som, pomfit i salata te boca polukvalitetnog vina, a djeci nešto bezalkoholno). Ovo je hipotetski izračun jer nije mirovina u svakog branitelja ista. Pozdra ekipi i sretno. Pazite na zdravlje i "Živjeli".

Upozorenje tebi Kompa. Ako upravljaš vozilom, ostavi se alkohola jer su kazne drastično povećane. Tvoja ljepša polovica smije smazati cijelu litru, a svi se vežite u vozilu i polako vozite.

Sretno Vama i svim ostalim braniteljima :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, Mrljavac je napisao:

Pozdrav ekipi.  Najavljeno je povećanje aktualne vrijednosti mirovine 2,44 posto u rujnu 2019.

Dakle, Kompa, lako je za izačunati - ako ti je mirovina cca 5.915 kuna ("odokativno"), satniče, na to dodaš plus (+) 2,44% i, idemo lagano. U kalkulator upiši 5.915+2,44% i stisneš "enter ili tipku "jednako", dolje u kutu kaklulatora i, eto ti mirovine za ubudućih 6 mjeseci, a to bi (hipotetski) iznosilo oko 6000,15 kuna. Dobit ćeš zaostatke pa će sa povećanjem biti oko 4oo i nešto kuna.  Znači, mirovina ti je oko 6000, 50 kuna. Taman da obitelj za ove zaostatke odvedeš na laganu večericu (pohani som, pomfit i salata te boca polukvalitetnog vina, a djeci nešto bezalkoholno. Ovo je hipotetski izračun jer nije mirovina u svakog branitelja ista. Pozdra ekipi i sretno. Pazite na zdravlje i "Živjeli".

Upozorenje tebi Kompa. Ako upravljaš vozilom, ostavi se alkohola jer su kazne drastično povećane. Tvoja ljepša polovica smije smazati cijelu litru, a svi se vežite u vozilu i polako vozite.

Sretno Vama i svim ostalim braniteljima :-)

Pa di si ti legendo Mrljavac ?

Već sam se zabrinuo da te nema ovdje.

Baš je lijepo ponovo vidjeti tvoj post.

Kako si ono " rekao ", stisnem enter i kaj onda 😂 ? ( vrlo blizu si bio sa izračunom, vrlo blizu 😉, imam zericu koju kn više ).

Živ i zdrav ti meni legendo bio i 100 godina još poživio. Kada si nađem ženu , zovem te u svatove. Do tada sam slobodan strelac. A kaj se tiče cuge i vožnje, znaš kako se kaže : " Ako sam lud, nisam glup ."

Još jednom Mrljo, legendo pozdrav ! 🙂

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Kompa je napisao:

Pa di si ti legendo Mrljavac ?

Već sam se zabrinuo da te nema ovdje.

Baš je lijepo ponovo vidjeti tvoj post.

Kako si ono " rekao ", stisnem enter i kaj onda 😂 ? ( vrlo blizu si bio sa izračunom, vrlo blizu 😉, imam zericu koju kn više ).

Živ i zdrav ti meni legendo bio i 100 godina još poživio. Kada si nađem ženu , zovem te u svatove. Do tada sam slobodan strelac. A kaj se tiče cuge i vožnje, znaš kako se kaže : " Ako sam lud, nisam glup ."

Još jednom Mrljo, legendo pozdrav ! 🙂

Uh, nism znao da nisi u braku, ali zato će ti ostati više da se sam počastiš. Živ sam ja i ne baš najzdraviji ali nije ništa zbog čega bih se trebao brinuti. Vozim motor, auto, ali godine uzimaju svoje pa, malo samotrljantivio. Sve je u redu glede mene, a nadam se da si i ti dobro.  Kupi si nekakav motor, dok si single i pazi kako voziš. Živ, Zdrav i veseo bio ratniče !  BTW, vježbaj malo gađanje i pucanje iz puške ili pištolja jer i kod tebe (nadam se da ne) godine uzimaju "danak".  LP iz Valpovštine :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Za koji tjedan u veljači 2020. biti će donešena Odluka o aktualnoj visini mirovine (Upravno vijeće HZMO-a)  iliti redovito šestomjesečno usklađivanje mirovina od 01.01.2020. [povećanje sa zaostacima za siječanj na mirovini za veljaču, dakle u isplati u ožujku, kako je to do sada bilo uobičajeno]

Pa ajmo malo prognoze....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , ecwashere je napisao:

Za koji tjedan u veljači 2020. biti će donešena Odluka o aktualnoj visini mirovine (Upravno vijeće HZMO-a)  iliti redovito šestomjesečno usklađivanje mirovina od 01.01.2020. [povećanje sa zaostacima za siječanj na mirovini za veljaču, dakle u isplati u ožujku, kako je to do sada bilo uobičajeno]

Pa ajmo malo prognoze....

2,25 %

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , ecwashere je napisao:

Za koji tjedan u veljači 2020. biti će donešena Odluka o aktualnoj visini mirovine (Upravno vijeće HZMO-a)  iliti redovito šestomjesečno usklađivanje mirovina od 01.01.2020. [povećanje sa zaostacima za siječanj na mirovini za veljaču, dakle u isplati u ožujku, kako je to do sada bilo uobičajeno]

Pa ajmo malo prognoze....

Napisan tekst ti bas nije realan, ovako je to bilo pocetkom prosle godine:

Dana 14. ožujka 2019. održana je 26. sjednica Upravnog vijeća Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, povećanja aktualne vrijednosti mirovine od 1. siječnja 2019. godine iznosi 1,15 %.

Mirovine povećane prema novoj aktualnoj vrijednosti bit će isplaćene u travnju (s mirovinom za ožujak), zajedno s razlikom za siječanj i veljaču.

@buda2:  lijepa zelja - prognoza, bilo bi to jako dobroo kad bi se ostvarilo. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , malicovjek je napisao:

Napisan tekst ti bas nije realan, ovako je to bilo pocetkom prosle godine:

Dana 14. ožujka 2019. održana je 26. sjednica Upravnog vijeća Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, povećanja aktualne vrijednosti mirovine od 1. siječnja 2019. godine iznosi 1,15 %.

Mirovine povećane prema novoj aktualnoj vrijednosti bit će isplaćene u travnju (s mirovinom za ožujak), zajedno s razlikom za siječanj i veljaču.

@buda2:  lijepa zelja - prognoza, bilo bi to jako dobroo kad bi se ostvarilo. :)

Prognoze analitičara su bile 2010. 4% a 2011. 5%. A ovo je i izborna godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Mister-X je napisao:

možeš pojasniti tko sad uzima 10% i po čijem zakonu i jel to možda problem ili nije...

Nije nikakav problem, trenutnih 10% koji se uzimaju je po Kosorici (HDZ), ona nije ostavila mogućnost povratka 10% kad se situacija popravi za razliku od Milanovića (SDP)  koji je tu opciju ugradio u svoje smanjenje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 12 sati , CheKirac je napisao:

Tko zna kad će biti mirovine jer je u HZMO na snazi preselenje službenika i tone papira u druge prostorije pa nemaju vremena baviti se usklađivanjem mirovina, a i upitne su za ovaj mjesec. A povećanje bez obzira na izbore kao što tu ima onih koji su optimisti mislim da neće biti veće od 1,5 % poena,😉

Lupetanje prazne slame vezano za ne ispačivanje mirovina zbog preseljenja. Gluposti. Nisu mirovine u stolovima ladica činovnika. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, PrEsVeTli je napisao:

Nije nikakav problem, trenutnih 10% koji se uzimaju je po Kosorici (HDZ), ona nije ostavila mogućnost povratka 10% kad se situacija popravi za razliku od Milanovića (SDP)  koji je tu opciju ugradio u svoje smanjenje. 

To je ostavila kao pomoć Sanaderu. Kuda Ivo tuda i ja, tako je govorila drugarica dok je ponosno stajala uz Ivu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Kompa je napisao:

Lupetanje prazne slame vezano za ne ispačivanje mirovina zbog preseljenja. Gluposti. Nisu mirovine u stolovima ladica činovnika. 

 

 

Da nisam pročitao tako kao što sam napisao bilo bi to što si ti napisao,a lupetanjem prazne slame  puno puta sam pročitao u tvojim postovima ali nisam reagirao.I ne vrijeđaj druge ako imaju drugačije mišljenje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , vukovar je napisao:

Kako nisam našao nigdje, osim na večernjem listu mislim da su to obične izmišljotine novinara da privuče pažnju i ništa više jer ima i ova poveznica

 

 evo ova  je novinarka to napisala,,ne bih rekao da ova izmislja

https://www.vecernji.hr/autori/ljubica-gataric-189/profil

uređeno: od redov2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Hanza je napisao:

Možda ja Plenki računao 0,7 % prvi put + 1,3 % drugi put je 2% + onih 10%  u ranijem povečanju daju nevjerovatno puno od 12% za njihova mandata.

Morat ćemo pričekati sjednicu HZMO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Povećanje je u mandatu ove Vlade bilo 2%, a 10% je usklađenje koje je zakonski regulirano. Ovisi o rastu plaća i visini BDP-a! Zato i je ovo usklađenje svega 0,7%, jer nije došlo do nekog porasta plaća. Ništa nama Plenković nije povećao, jer to bi dobili po sili zakona, tko god da je na vlasti. Neka nam vrati onih 10% koje nam je uzela Kosorica, onda bi mogli reći da je povećao mirovinu, ali to ne smije zbog ostalih jer nema novaca za sve. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Šime2 je napisao:

Povećanje je u mandatu ove Vlade bilo 2%, a 10% je usklađenje koje je zakonski regulirano. Ovisi o rastu plaća i visini BDP-a! Zato i je ovo usklađenje svega 0,7%, jer nije došlo do nekog porasta plaća. Ništa nama Plenković nije povećao, jer to bi dobili po sili zakona, tko god da je na vlasti. Neka nam vrati onih 10% koje nam je uzela Kosorica, onda bi mogli reći da je povećao mirovinu, ali to ne smije zbog ostalih jer nema novaca za sve. 

 

Samo mala digresija kada je nakon kosorice milanče bio premijer nekako su zamrznuta i ta redovna usklađivanja, dakle sve je moguće i po sili zakona nismo dobivali usklađivanje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija